Zavrieť

Porady

Auto v s.r.o. a jeho používanie inou FO (zivnostnik)

Zdravim Vas, som tu novy s nasledujucou "sirsou" otazkou.
V s.r.o. su auta, ktore pouzivaju FO (zivnostnici, nie zamestnanci). Tieto FO vykonavaju pre s.r.o. pracu. Ako spravne vykazovat tuto skutocnost (normalne robit cestaky, viest evidenciu okolo aut ako keby to boli zamestnanci)? Okrem ineho tieto FO pouzivaju aj ine prostriedky danej s.r.o. (licencie programov, pocitace) - jednoducho pre nu pracuju ale nie su tam zamestnani. Chcem vediet ci existuje nejaky zakon, ktorym sa v tomto pripade riadit?

Vdaka za akukolvek diskusiu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekin je offline (nepripojený) ekin

    ekin
    nepremyslala som nad tym..ved sa to jedna vlastne o "fakturovanych zamestnancov". Ak uz to chcem mat v poriadku, tak by som do Zmluvy o spolupraci, ktoru maju uzatvorenu, uviedla, ze XZ dodavatelovi AB poskytne firemne vozidlo..a vsetko...to ostatne. Ak to bude v zmluve a AB vykonava pracu pre XZv jeho priestoroch a s jeho prístrojami,autami atd,tak by to mohlo byt v poriadku. Narok na stravne nemozno vyplacat, lebo to nie su zamestnanci.

    Pista je offline (nepripojený) Pista

    Pista
    Vdaka za reakciu. Tiez sa mi zda, ze zmluva v tom zmysle ako ste pisali by mala postacovat. Ide mi o to, ze pri niektorych pracach mame sice takmer stalych spolupracovnikov-zivnostnikov, ale keby pre nas robili ako zamestnanci, pri tych istych nakladoch firmy by oni dostali menej (po odvodoch a zdaneni) - lepsie povedane zostalo by im menej. Snazia sa ma presviedcat, ze v pripade zamestnaneckeho pomeru je v konecnom dosledku nakladova stranka pre firmu vyhodnejsia. Mne vsak neide len o naklady, ale o to aby ludom pri rovnakych nakladoch firmy zostalo maximum (pri porovnani zamestnanec - zivnostnik). Z toho vychadzala aj moja prva otazka. Este by som chcel vediet, co v pripade zamestnanca mozem pouzit ako naklad firmy a v pripade "trvalo spolupracujuceho zivnostnika" nemozem.

    Auto v s.r.o. a jeho používanie inou FO (zivnostnik)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.