Zavrieť

Porady

oprava videa

Vie mi niekto poradiť ako mám postupovať v prípade, že oprava trvá už viac ako 2 mesiace a stále ma len odbijú? Neviem na koho sa môžem obrátiť. Na zákazkovom liste mám dĺžku opravy max. 1 mesiac ale povedala mi že to bude do dvoch týždňov. Som z toho na nervy. Dík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    ojka
    Vie mi niekto poradiť ako mám postupovať v prípade, že oprava trvá už viac ako 2 mesiace a stále ma len odbijú? Neviem na koho sa môžem obrátiť. Na zákazkovom liste mám dĺžku opravy max. 1 mesiac ale povedala mi že to bude do dvoch týždňov. Som z toho na nervy. Dík
    ide o porušenie ustanovení zákona na ochranu spotrebiteľa, podľa §19 má byť reklamácia vybavená do 30 dní, ak nie, vada za považuje za neodstrániteľnú, ak si FO, tak máš nárok na odstúpenie od zmluvy alebo na výmenu. Obchodný zákonník upravuje nároky z neodstrániteľných vád trošku odlišne.

    Zaujímať to bude SOI, ak dáš podnet tak ich pokuta neminie, robí to cca 10 000,- skús sa im na začiatok vyhrážať, že dáš podnet.


    dana

    ojka je offline (nepripojený) ojka

    ojka
    Najviac ma štve to, že som jednala stále po telefóne a nič som nedala písomne. Video už nie je v záruke ale je vo výhradnom servise značky Panasonic. (je to firma TVAV- Žilina)

    evuša je offline (nepripojený) evuša

    evuša
    Odporúčala by som napísať im list, kde ich upozorníš na porušenie zákona. Nie je podstatné, či si s nimi komunikovala písomne alebo telefonicky. Podstatné je, že oprava mala byť vykonaná do 30 dní. Na doklade o prevzatí výrobku do opravy je dátum. V liste ich upozorni že si snimi komunikovala telefonicky ako aj na to, že neplnia svoje sľuby. Tento list potom v prílohe sťažnosti na SOI môžeš priložiť.

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    evuša
    Odporúčala by som napísať im list, kde ich upozorníš na porušenie zákona. Nie je podstatné, či si s nimi komunikovala písomne alebo telefonicky. Podstatné je, že oprava mala byť vykonaná do 30 dní. Na doklade o prevzatí výrobku do opravy je dátum. V liste ich upozorni že si snimi komunikovala telefonicky ako aj na to, že neplnia svoje sľuby. Tento list potom v prílohe sťažnosti na SOI môžeš priložiť.
    evuša má pravdu, soi-ka si akúkoľvek žiadosť o opravu vysvetľuje ako reklamáciu. čiastočne asi aj majú pravdu

    Povinnosť servisu bola vydať ti reklamačný protokol, vydať doklad o spôsobe vybavenia reklamácie a reklamáciu vybaviť. soi ka sankcionuje porušenie ktorejkoľvek z týchto troch povinností.

    dana

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    ojka
    Vie mi niekto poradiť ako mám postupovať v prípade, že oprava trvá už viac ako 2 mesiace a stále ma len odbijú? Neviem na koho sa môžem obrátiť. Na zákazkovom liste mám dĺžku opravy max. 1 mesiac ale povedala mi že to bude do dvoch týždňov. Som z toho na nervy. Dík
    A čím zdôvodňujú ten dlhý termín? Možno nemajú nejakú dôležitú súčiastku, ktorú objednali z Taiwanu .

    ojka je offline (nepripojený) ojka

    ojka
    Najskôr mi vraveli, že ešte sa k tomu nedostali, potom mi povedali že technik je PN, potom, že už objednali súčiastku a najnovšia verzia je, že súčiastka už prišla avšak ešte je tam zlá elektronika, ktorá sa "vraj nedá opraviť naraz". No čo mi nakecajú aj tak je to jedno lebo ja sa v tom nevyznám a neviem či sa to dá alebo nie. Už sa chystám napísať ten list. Ozaj a mám im tam pripojiť aj zákazkový list, myslím kópiu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.