Zavrieť

Porady

Rocne zuctovanie dane

Dobry den, poradte mi. Ako sa robi rocne zuctovanie dane pre zamestnancov. Vyhlasenie na nezdanitelne casti im dam podpisat k 31.12.2004, potom v januari je potrebne co urobit.Dakujem
Usporiadat
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

silvia
Aj ja mám jednu otázku:

zamestnanec u nás pracuje od 1.10.2004, predtým bol 2 mesiace na Úrade práce a dovtedy pracoval v inej firme. Ak ma o to požiada, musím mu urobiť ročné zúčtovanie?
Ak písomne požiada do 15.2. - tak áno, ale musí predložiť potvrdenie o zdan. mzde od predchádzajúceho zamestnávateľa a tiež o evidencii na úrade práce
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

SILVIA:
Podľa mňa by mala napísať čestné prehlásenie, že v tomto období nepoberala žiadnu mzdu.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

komentár k § 38

Zamestnanec môže písomne požiadať do 15. februára roka nasledujúceho po uplynutí zdaňovacieho obdobia posledného zamestnávateľa, u ktorého si uplatňoval nezdaniteľnú časť základu dane a daňový bonus o vykonanie ročného zúčtovania.
Ak si tento zamestnaenc neuplatňoval nezdaniteľnú časť základu dane a daňový
bonus u žiadného zamestnávateľa, môže požiadať o ročné zúčtovanie ktoréhokoľvek z nich.

O vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň môže teda za rok 2004 požiadať aj daňovník, ktorý mal príjmy od viacerých zamestnávateľov.
0 0
McMarti McMarti

McMarti je offline (nepripojený) McMarti

Jozef Mihál
McMarti - Ak Vás požiada, musíte ho robiť. Mimochodom pravdepodobne sa mu fúra preddavkov vráti (ak nejaké platil).
Ak Vás nepožiada a jeho príjem bol vyšší ako 40416 Sk, musí si sám podať daňové priznanie.
zároveň predložil potvrdenie že dobrovolne platil poistné do zdravotnej poistovne.to mu mám zohladniť v ročnom zučtovaní dane?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
áno, zohľadni mu to
0 0
zuzana11 zuzana11

zuzana11 je offline (nepripojený) zuzana11

Čo sa týka dokladovania :

1, Je potrebné doložiž sobášny list k žiadosti o RZD ak si chce zametnanec uplatniť aj manželku ?
2, A k tomu DB. Ak jeden z manželov si ho uplatňuje podľa mňa nemusí dokladovať , že si neuplatňuje DB druný z manželov, veď podpisuje vyhlásenie kde prehlasuje, že DB na tie isté osoby súčasne za tie isté osoby súčasne za rovnaké zdaňovacie obdobie si neuplatňuje iný daňovník (vyhlásenie str.2)
3, Ak je dobrovolne nezamestnaný stačí to čestné vyhlásenie , že nepoberal žiaden príjem ?
0 0
misurka misurka

misurka je offline (nepripojený) misurka

Mam zamestnankynu, kt. nastupila do prace 1.10.04, za 3 mesiace r.2004 som jej uplatnovala danovy bonus, jej kazdomesacny prijem bol vyssi ako 1/2 minim.mzdy.

Moja otazka:
Ma narok na danovy bonus len za tieto 3 mesiace, pokial jej príjem zo závislej cinnosti nebol vyssi ako 6 -násobok minim. mzdy? Jej príjem bol 22500 brutto.

A este jedna vec:
So zamestnankynou bol ukonceny pp dna 3.12.04, ma narok ma poziadat o RZ?
Od 4.12.04 je na PN, ak jej budem robit RZ, akym dokladom vydokladuje cast mesiaca, kedy uz nebola nasim zamestnancom?
DAKUJEM
0 0
riuska riuska

riuska je offline (nepripojený) riuska

Moze sa danovy bonus rozdelit medzi manzelov ak maju 2 deti?
0 0
zuzana11 zuzana11

zuzana11 je offline (nepripojený) zuzana11

Môžu si uplatňovať napr. pol roka manžel a potom pol roka manželka. Ale nemôžu si rozdeliť, že jedno dieťa si bude jeden a druhé dieťa druhý. Aspoň tak mi to bolo vysvetlené na školení.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

riuska
Moze sa danovy bonus rozdelit medzi manzelov ak maju 2 deti?
Nie nemôže. Iba jeden z rodičov si môže nárokovať daňový bonus, a teda na obe deti.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Súhlasim so Zuzana11.
0 0
drekos drekos

drekos je offline (nepripojený) drekos

drekos
ináč to tlačivo Žiadosť o vyk.ročného zúčt.je už nové..podľa zákona 595/2003,ako aj Potvrdenie ozúčtovaných....je tam zohľadnéný aj daňový bonus,nové tlačiva nájdeš na stránkach Ministerstva fináncii.
0 0
misurka misurka

misurka je offline (nepripojený) misurka

Mate s tým niekto skusenosti:



misurka
Mam zamestnankynu, kt. nastupila do prace 1.10.04, za 3 mesiace r.2004 som jej uplatnovala danovy bonus, jej kazdomesacny prijem bol vyssi ako 1/2 minim.mzdy.

Moja otazka:
Ma narok na danovy bonus len za tieto 3 mesiace, pokial jej príjem zo závislej cinnosti nebol vyssi ako 6 -násobok minim. mzdy? Jej príjem bol 22500 brutto.

A este jedna vec:
So zamestnankynou bol ukonceny pp dna 3.12.04, ma narok ma poziadat o RZ?
Od 4.12.04 je na PN, ak jej budem robit RZ, akym dokladom vydokladuje cast mesiaca, kedy uz nebola nasim zamestnancom?
DAKUJEM
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
- k prvej otázke pozri zákon o dani z príjmov § 33 ods. 7
- k druhej otázke, áno môže požiadať o ročné zúčtovanie dane, ak si bola jej posledným zamestnávateľom, u ktorého si uplatňovala nezdaniteľnú časť. Potvrdenie o výplate nemocenského by mala na požiadanie vydať Sociálna poisťovňa
Pekný deň
0 0
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

Ak nastúpila zamestnankyňa po materskej dovolenke v júly 2004 do zamestnania, má nárok na odpočitateľnú položku len vo výške 40.416,- Sk ( za 6 mesiacov) alebo na celú vo výške 80.832,- Sk?
0 0
zuzana11 zuzana11

zuzana11 je offline (nepripojený) zuzana11

Podľa mňa má nárok na odpočítateľnú položku za celý rok teda na 80 832,-



Pre MISURKA : Len na tie 3 mesiace , a ostáva jej aj keď nedosiahla potrebný príjem. Ako spomenula Vladan Zákon o dani z príjmov § 33.
0 0
zuzana11 zuzana11

zuzana11 je offline (nepripojený) zuzana11

A ešte raz sa chcem opýtať pléna na ten sobášny list a čestné prehlásenie , že bol zamestnanec dobrovoľne nezamestnaný ? Myslíte , že to potrené dokladovať ?

Ja by som to asi žiadala, aj keď veď zamestnanec v žiadosti o vykonanie RZD si vypíše za koľko mesiacov si uplatňuje na manželku a podpíše to , ale ....

A ako sa tak pozerám , chodí mi sem aj tak veľa zamestnancov , ktorí silou mocou chcú potvrdenie , že oni si neuplatňujú DB na dieťa. Tak som niekedy na pochybách či to nezačnem vyžadovať aj ja. Ale asi nie. Aj tak mam čo robiť.
Naposledy upravil zuzana11 : 13.01.05 at 09:18
0 0
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

anka1
Ak nastúpila zamestnankyňa po materskej dovolenke v júly 2004 do zamestnania, má nárok na odpočitateľnú položku len vo výške 40.416,- Sk ( za 6 mesiacov) alebo na celú vo výške 80.832,- Sk?
VLADAn, aj podľa tvojho názoru má nárok na celú odpočitateľnú položku vo výške 80.832,- SK?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
áno, nezdaniteľná časť základu dane sa nijako nekráti, nereže, neutína Patrí občanovi celá celučičká (ale jasné, že s dodržaním § 11)
0 0
misurka misurka

misurka je offline (nepripojený) misurka

Pochopila som §33 spravne?

Ak zamestnanec ma zdanitelne prijmy aspon vo výske 6-násobku minim. mzdy, má nárok na celorocny bonus, aj ked nebol v pracovnom pomere cely kalend. rok?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať