Zavrieť

Porady

Rocne zuctovanie dane

Dobry den, poradte mi. Ako sa robi rocne zuctovanie dane pre zamestnancov. Vyhlasenie na nezdanitelne casti im dam podpisat k 31.12.2004, potom v januari je potrebne co urobit.Dakujem
Usporiadat
JaHu JaHu

JaHu je offline (nepripojený) JaHu

Prajem vsetkym pekny den.
Rada by som sa spytala: Zapocitava sa prijem zo zahranicia do vlastneho prijmu manzela na ucely uplatnenia nezdanitelnej casti ZD. Teda - manzel pracoval v roku 2009 prevazne v zahranici, mozem si ja uplatnit na neho NCZD? Jeho prijem v zahranici samozrejme presiahol zakonom povolenu hranicu
Dakujem. Jana
0 0
hajni hajni

hajni je offline (nepripojený) hajni

JaHu Pozri príspevok
Prajem vsetkym pekny den.
Rada by som sa spytala: Zapocitava sa prijem zo zahranicia do vlastneho prijmu manzela na ucely uplatnenia nezdanitelnej casti ZD. Teda - manzel pracoval v roku 2009 prevazne v zahranici, mozem si ja uplatnit na neho NCZD? Jeho prijem v zahranici samozrejme presiahol zakonom povolenu hranicu
Dakujem. Jana
Aj príjem zo zahraničia sa započítava do príjmov, a keďže presiahol sumu 4025,7 eur, tak si nemôžeš uplatniť NČZD na manžela.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

s tým minulým rokom mu už asi nič neurobím, aj tak by mu tam chýbalo pol mesiaca aby mal odr. 6 mesiacov, ale môžem mu vyplatiť DB už aj za január, síce nemal príjem 1733-neodrobil 6 mesiacov, rodné listy mi pošle aj potvrdenie zo škôl má.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
sybila3 Pozri príspevok
s tým minulým rokom mu už asi nič neurobím, aj tak by mu tam chýbalo pol mesiaca aby mal odr. 6 mesiacov, ale môžem mu vyplatiť DB už aj za január, síce nemal príjem 1733-neodrobil 6 mesiacov, rodné listy mi pošle aj potvrdenie zo škôl má.
Ak spĺňa podmienky na uplatnenie DB, môžeš mu ho vyplatiť už od januára.
0 0
JaHu JaHu

JaHu je offline (nepripojený) JaHu

dakujem hajni, necakala som, ze to bude inak
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

rodina1 Pozri príspevok
Ak spĺňa podmienky na uplatnenie DB, môžeš mu ho vyplatiť už od januára.
splňa to, že povedal, že mi pošle rodné listy, že mi pošle potvrdenia zo školy ale príjem vyzerá, že za min. rok nemal skoro žiadny, nevadí? je tam predpoklad, že tento rok odrobí pol roka.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
sybila3 Pozri príspevok
splňa to, že povedal, že mi pošle rodné listy, že mi pošle potvrdenia zo školy ale príjem vyzerá, že za min. rok nemal skoro žiadny, nevadí? je tam predpoklad, že tento rok odrobí pol roka.
Daňový bonus mu vyplať, až keď budeš mať v rukách rodné listy detí a potvrdenie o návšteve školy. Keď to nebude už za január, tak sa mu to prípadne doplatí zase na budúci rok v ročnom zúčtovaní dane. Skôr, než budeš mať doklady, by som daňový bonus nevyplácala.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

sybila3 Pozri príspevok
splňa to, že povedal, že mi pošle rodné listy, že mi pošle potvrdenia zo školy ale príjem vyzerá, že za min. rok nemal skoro žiadny, nevadí? je tam predpoklad, že tento rok odrobí pol roka.
To, že sľuboval, že pošle RL a potvrdenia zo školy, to ešte neznamená, že to splní. Takže začni vyplácať, ak Ti všetko potrebné predloží.
0 0
mirčiak mirčiak

mirčiak je offline (nepripojený) mirčiak

Dobrý deň, ja by som len také uistenie. Preplatok z RZZP, z ktorého ZP zrazila zrážkovú daň sa môže uvádzať aj v ročnom zúčtovaní ak už za rok 2009 dotyčný človek nebol živnostníkom. Či musí podať DP A alebo B? Ďakujem
0 0
ivustek ivustek

ivustek je offline (nepripojený) ivustek

Iveta
mirčiak Pozri príspevok
Dobrý deň, ja by som len také uistenie. Preplatok z RZZP, z ktorého ZP zrazila zrážkovú daň sa môže uvádzať aj v ročnom zúčtovaní ak už za rok 2009 dotyčný človek nebol živnostníkom. Či musí podať DP A alebo B? Ďakujem
Ak ZP vráti poistencovi preplatok až v zdaňovacom období, keď už nemá príjmy podľa §6, tak sa tento príjem považuje za Ostatný príjem podľa § 8 a daňovník môže:
1. podať DP "B" a tento príjem v celkovej výške uviesť ako iný príjem a zrazenú daň ako preddavok na daň
2. vrátený preplatok považovať za vysporiadaný a teda stačí podať DP"A"/ak sú iba príjmy zo závislej činnosti/
0 0
mirčiak mirčiak

mirčiak je offline (nepripojený) mirčiak

ivustek Pozri príspevok
Ak ZP vráti poistencovi preplatok až v zdaňovacom období, keď už nemá príjmy podľa §6, tak sa tento príjem považuje za Ostatný príjem podľa § 8 a daňovník môže:
1. podať DP "B" a tento príjem v celkovej výške uviesť ako iný príjem a zrazenú daň ako preddavok na daň
2. vrátený preplatok považovať za vysporiadaný a teda stačí podať DP"A"/ak sú iba príjmy zo závislej činnosti/
Aha ešte že som sa spýtala. A ak bude považovať túto zrážkovú daň za vysporiadanú tak musí automaticky považovať aj zrážkovú daň z príjmov podľa § 5 za vysporiadanú, či tú si môže uplatniť ako preddavok v DP typ A?
0 0
ivustek ivustek

ivustek je offline (nepripojený) ivustek

Iveta
Ak sa považuje preplatok za vysporiadaný, v DP sa už neuvádza ani príjem tohto preplatku ani zrazenú daň z tohto preplatku. Ale ak bola zrážková daň daň pri príjmoch podĺa§5, ktorá je uvedená na potvrdení od zamestnávateľa za rok 2009 tak tá ide do DP. Do DP sa uvádzajú všetky príjmy z tohto potvrdenia a tiež zaplatená daň.
0 0
mirčiak mirčiak

mirčiak je offline (nepripojený) mirčiak

ivustek Pozri príspevok
Ak sa považuje preplatok za vysporiadaný, v DP sa už neuvádza ani príjem tohto preplatku ani zrazenú daň z tohto preplatku. Ale ak bola zrážková daň daň pri príjmoch podĺa§5, ktorá je uvedená na potvrdení od zamestnávateľa za rok 2009 tak tá ide do DP. Do DP sa uvádzajú všetky príjmy z tohto potvrdenia a tiež zaplatená daň.
Jasne chápem ďakujem. Tak ešte ma napadlo ak bude považovať zrážkovú daň z RZZP za vysporiadanú a zrážkovú daň z príjmov podľa § 5 nebude považovať za vysporiadanú tak sa mu môže urobiť aj ročné zúčtovanie? Či aj tak musí podať DP typ A? A ak by považoval zrážkovú daň z príjmov § 5 tiež za vysporiadanú, tak myslím že už môže sa mu urobiť aj ročné zúčtovanie.
0 0
ivustek ivustek

ivustek je offline (nepripojený) ivustek

Iveta
Ak mal iba príjmy zo závislej činnosti, tak stačí urobiť ročné zúčtovanie u zamestnávateľa a nemusí robiť DP. A v ročnom zúčtovaní môže tú zrážkovú daň uplatniť, nemusí ju považovať za vysporiadanú.
0 0
bendo bendo

bendo je offline (nepripojený) bendo

účtovník-začiatočník
Ahojte, chcem sa uistiť.
1. Zamestnankyne, ktoré sú na materskej a nemali žiadny príjem za rok 2009 nemusia žiadať o vykonanie roč. zúčtovania, však?
2. Treba im zaslať nulové tlačivo Potvrdenie o zdan.príjmoch za r.2009? Ďakujem
0 0
bendo bendo

bendo je offline (nepripojený) bendo

účtovník-začiatočník
bendo Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa uistiť.
1. Zamestnankyne, ktoré sú na materskej a nemali žiadny príjem za rok 2009 nemusia žiadať o vykonanie roč. zúčtovania, však?
2. Treba im zaslať nulové tlačivo Potvrdenie o zdan.príjmoch za r.2009? Ďakujem
Posúvam...
0 0
mirčiak mirčiak

mirčiak je offline (nepripojený) mirčiak

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať ak vyjdú z ročného zúčtovania zamestnancov preplatky a odvody firmy na daň nebudú nabližší mesiac stačiť na poníženie o zaplatené preplatky na dani a zamestnaneckú prémiu a tiež daňový bonus, treba požiadať DU o vrátenie rozdielu alebo si firma môže ponížiť odvody na dani aj ďalší mesiac až do konca roka? A ešte pri preplatkoch z ročného zúčtovania, zamesntaneckej prémii a doplatenom daňovom bonuse si môže firma ponížiť aj zrážkovú daň či len odvody na preddavky? Alebo je to nejak podelené? Ďakujem za pomoc.
0 0
mirčiak mirčiak

mirčiak je offline (nepripojený) mirčiak

mirčiak Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať ak vyjdú z ročného zúčtovania zamestnancov preplatky a odvody firmy na daň nebudú nabližší mesiac stačiť na poníženie o zaplatené preplatky na dani a zamestnaneckú prémiu a tiež daňový bonus, treba požiadať DU o vrátenie rozdielu alebo si firma môže ponížiť odvody na dani aj ďalší mesiac až do konca roka? A ešte pri preplatkoch z ročného zúčtovania, zamesntaneckej prémii a doplatenom daňovom bonuse si môže firma ponížiť aj zrážkovú daň či len odvody na preddavky? Alebo je to nejak podelené? Ďakujem za pomoc.
vie niekto poradiť?
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

mirčiak Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať ak vyjdú z ročného zúčtovania zamestnancov preplatky a odvody firmy na daň nebudú nabližší mesiac stačiť na poníženie o zaplatené preplatky na dani a zamestnaneckú prémiu a tiež daňový bonus, treba požiadať DU o vrátenie rozdielu alebo si firma môže ponížiť odvody na dani aj ďalší mesiac až do konca roka? A ešte pri preplatkoch z ročného zúčtovania, zamesntaneckej prémii a doplatenom daňovom bonuse si môže firma ponížiť aj zrážkovú daň či len odvody na preddavky? Alebo je to nejak podelené? Ďakujem za pomoc.
vyplatené preplatky dane a zamestnaneckú prémiu a tiež daňový bonus môžeš ponižovať aj ďalší mesiac o preddavky na daň za bežný mesiac
0 0
mirčiak mirčiak

mirčiak je offline (nepripojený) mirčiak

Timka1 Pozri príspevok
vyplatené preplatky dane a zamestnaneckú prémiu a tiež daňový bonus môžeš ponižovať aj ďalší mesiac o preddavky na daň za bežný mesiac
Ďakujem ale môžu sa ponižovať len preddakvy či môžem použiť aj zrážkovú daň?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať