Zavrieť

Porady

Rocne zuctovanie dane

Dobry den, poradte mi. Ako sa robi rocne zuctovanie dane pre zamestnancov. Vyhlasenie na nezdanitelne casti im dam podpisat k 31.12.2004, potom v januari je potrebne co urobit.Dakujem
Usporiadat
mirčiak mirčiak

mirčiak je offline (nepripojený) mirčiak

mirčiak Pozri príspevok
Ďakujem ale môžu sa ponižovať len preddakvy či môžem použiť aj zrážkovú daň?
Vie niekto poradiť?
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
mirčiak Pozri príspevok
Ďakujem ale môžu sa ponižovať len preddakvy či môžem použiť aj zrážkovú daň?
Ak z ročného zúčtovania vychádza preplatok na preddavkovej dani, tak o tento preplatok môžeš ponižovať len odvod preddavkovej dane. Zrážkovú daň môžeš použiť na poníženie daňového bonusu.
0 0
mirčiak mirčiak

mirčiak je offline (nepripojený) mirčiak

rodina1 Pozri príspevok
Ak z ročného zúčtovania vychádza preplatok na preddavkovej dani, tak o tento preplatok môžeš ponižovať len odvod preddavkovej dane. Zrážkovú daň môžeš použiť na poníženie daňového bonusu.
No dnes som bola na informačnom dni daňového úradu a pýtala som sa na toto ponižovanie odvodov na daniach. Bolo mi povedané že môžem použiť aj zrážkovú daň na všetko čo teraz ked nad tým rozmýšlam sa mi nezdá. Neviem či budú aj nové tlačivá prehľadov ak niekto vie prosím dajte vedieť. Možno že tam budú nejaké nové kolónky lebo v doterajších prehľadoch to ani tam nemám kde uviesť. Je to riadne komplikované sa mi vidí. Ak má s tým niekto skúsenosti budem rada ak sa podelí. Ďakujem
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

mirčiak Pozri príspevok
No dnes som bola na informačnom dni daňového úradu a pýtala som sa na toto ponižovanie odvodov na daniach. Bolo mi povedané že môžem použiť aj zrážkovú daň na všetko čo teraz ked nad tým rozmýšlam sa mi nezdá. Neviem či budú aj nové tlačivá prehľadov ak niekto vie prosím dajte vedieť. Možno že tam budú nejaké nové kolónky lebo v doterajších prehľadoch to ani tam nemám kde uviesť. Je to riadne komplikované sa mi vidí. Ak má s tým niekto skúsenosti budem rada ak sa podelí. Ďakujem
Pozri:
1 0
mirčiak mirčiak

mirčiak je offline (nepripojený) mirčiak

Anja111 Pozri príspevok
Pozri:
Ďakujem . Takže podľa toho tlačiva to vypadá tak, že zrážková daň sa bude môcť ponížiť len na vyplatený daňový bonus a zamestnaneckú prémiu. Čiže preplatky na daniach sa budú znižovať len z preddavkov. Dúfam že tomu rozumiem dobre. Len mi teraz nie je jasné ako to bude zachytené účtovne ked ja mám na účte 342 analytiku, čiže zvlášť preddavky a zvlášť zrážkovú daň. Toto síce nesúvisí s touto témou ale ma to v rámci tohto napadlo. Ak by niekto sa vedel vyjadriť tak by som bola rada.
0 0
IvetaH IvetaH

IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

Dobrý večer,
prosím vás prekontrolujte mi nižšie uvedený výpočet. Robím ročné zúčtovanie a zamestnancovi vyšlo, že 603 € preplatok. Je to možné, alebo robím chybu?
Robil celý rok, 6 mesiacov na skrátený úväzok a 6 mesiacov na plný úväzok.
Ďakujem pekne.

celkom príjem 2566,71
poistné -341,51
základ dane 2225,20
nezdaniteľná časť 4025,70
základ dane
na nezam.prémiu 3072,96
počet mesiacov 12
prémia 181,03
predd. daň zaplat. -368,94
zrážk. daň zaplat. -53,79
preplatok dane -422,73
celkom preplatok 603,76€
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

IvetaH Pozri príspevok
Dobrý večer,
prosím vás prekontrolujte mi nižšie uvedený výpočet. Robím ročné zúčtovanie a zamestnancovi vyšlo, že 603 € preplatok. Je to možné, alebo robím chybu?
Robil celý rok, 6 mesiacov na skrátený úväzok a 6 mesiacov na plný úväzok.
Ďakujem pekne.

celkom príjem 2566,71
poistné -341,51
základ dane 2225,20
nezdaniteľná časť 4025,70
základ dane
na nezam.prémiu 3072,96
počet mesiacov 12
prémia 181,03
predd. daň zaplat. -368,94
zrážk. daň zaplat. -53,79
preplatok dane -422,73
celkom preplatok 603,76€


máš to správne, to si počas roka neuplatňoval NČ? že má také preddavky na daň?
0 0
Juliska2 Juliska2

Juliska2 je offline (nepripojený) Juliska2

IvetaH Pozri príspevok
Dobrý večer,
prosím vás prekontrolujte mi nižšie uvedený výpočet. Robím ročné zúčtovanie a zamestnancovi vyšlo, že 603 € preplatok. Je to možné, alebo robím chybu?
Robil celý rok, 6 mesiacov na skrátený úväzok a 6 mesiacov na plný úväzok.
Ďakujem pekne.

celkom príjem 2566,71
poistné -341,51
základ dane 2225,20
nezdaniteľná časť 4025,70
základ dane
na nezam.prémiu 3072,96
počet mesiacov 12
prémia 181,03
predd. daň zaplat. -368,94
zrážk. daň zaplat. -53,79
preplatok dane -422,73
celkom preplatok 603,76€
nemal uplatnený odpočet dane počas roka?, prečo mal takú zrazenú daň?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Ak má základ dane nižší ako NČZD, zákonite sa mu musí vrátiť celá daň. Ale pýtam sa ako Timka1, nemal podpísané vyhlásenie? Daň by sa mu nevrátila jedine v tom prípade, že by bol k 1.1.2009 starobný dôchodca, to by nemal ani nárok na ZP.
0 0
IvetaH IvetaH

IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

Ďakujem vám za rýchlu odpoveď, by som ani nespala.
Nemal podpísané vyhlásenie, to je pravda. Len ma zarazila tá suma 602€, nikto toľko nemal.
Ešte raz ďakujem.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

IvetaH Pozri príspevok
Ďakujem vám za rýchlu odpoveď, by som ani nespala.
Nemal podpísané vyhlásenie, to je pravda. Len ma zarazila tá suma 602€, nikto toľko nemal.
Ešte raz ďakujem.
no to je preto, že nemal podpísané vyhlásenie
0 0
mirčiak mirčiak

mirčiak je offline (nepripojený) mirčiak

Prosím vás viete mi poradiť ak ma zamestnanec, ktorý je na dohodu, požiada o vykonanie ročného zúčtovania mám mu uplatniť aj nezdaniteľnú časť na daňovníka ak mu vznikne nárok? Lebo už mám v tom chaoz a nie som si istá. Vyhlásenie podpísané nemá a v žiadosti to nie je presne špecifikované. Ďakujem za pomoc.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

mirčiak Pozri príspevok
Prosím vás viete mi poradiť ak ma zamestnanec, ktorý je na dohodu, požiada o vykonanie ročného zúčtovania mám mu uplatniť aj nezdaniteľnú časť na daňovníka ak mu vznikne nárok? Lebo už mám v tom chaoz a nie som si istá. Vyhlásenie podpísané nemá a v žiadosti to nie je presne špecifikované. Ďakujem za pomoc.
áno uplatňuješ mu NČ, ak mal zrážkovú daň z dohody, budeš ju považovať za preddavkovú a bude mať preplatky dane
0 0
mijadave mijadave

mijadave je offline (nepripojený) mijadave

Chcela by som Vás poprosiť o radu. Mám zamestnanca, ktorý nastúpil v auguste 2009 a požiadal ma o ročné zúčtovanie dane. Priniesol mi potvrdenie o príjmoch od predchádzajúceho zamestnávateľa za obdobie 2009, kde má ale uvedené v zúčtovaných a vyplatených príjmoch aj mesiac 12/2008. Keď som hovorila s ich účtovníčkou, povedala mi, že tento príjem im bol vyplatený až vo februári 2009, nakoľko firma mala problémy a taktiež, že príjem za daný mesiac si tým pádom ani neuplatnil v ročnom zúčtovaní za rok 2008. Chcem sa teda opýtať, či to tak môžem akceptovať a zahrnúť mu to v roku 2009 a či sa to dá niekde nájsť v zákone. Som v tomto nová a nemá mi kto poradiť. Vopred ďakujem.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
mijadave Pozri príspevok
Chcela by som Vás poprosiť o radu. Mám zamestnanca, ktorý nastúpil v auguste 2009 a požiadal ma o ročné zúčtovanie dane. Priniesol mi potvrdenie o príjmoch od predchádzajúceho zamestnávateľa za obdobie 2009, kde má ale uvedené v zúčtovaných a vyplatených príjmoch aj mesiac 12/2008. Keď som hovorila s ich účtovníčkou, povedala mi, že tento príjem im bol vyplatený až vo februári 2009, nakoľko firma mala problémy a taktiež, že príjem za daný mesiac si tým pádom ani neuplatnil v ročnom zúčtovaní za rok 2008. Chcem sa teda opýtať, či to tak môžem akceptovať a zahrnúť mu to v roku 2009 a či sa to dá niekde nájsť v zákone. Som v tomto nová a nemá mi kto poradiť. Vopred ďakujem.

ja by som proste vychádzala z toho dokladu ktorý máte v rukách,lebo koniec koncov ten bude aj prílohou RZZP
0 0
Lanaj Lanaj

Lanaj je offline (nepripojený) Lanaj

mijadave Pozri príspevok
Chcela by som Vás poprosiť o radu. Mám zamestnanca, ktorý nastúpil v auguste 2009 a požiadal ma o ročné zúčtovanie dane. Priniesol mi potvrdenie o príjmoch od predchádzajúceho zamestnávateľa za obdobie 2009, kde má ale uvedené v zúčtovaných a vyplatených príjmoch aj mesiac 12/2008. Keď som hovorila s ich účtovníčkou, povedala mi, že tento príjem im bol vyplatený až vo februári 2009, nakoľko firma mala problémy a taktiež, že príjem za daný mesiac si tým pádom ani neuplatnil v ročnom zúčtovaní za rok 2008. Chcem sa teda opýtať, či to tak môžem akceptovať a zahrnúť mu to v roku 2009 a či sa to dá niekde nájsť v zákone. Som v tomto nová a nemá mi kto poradiť. Vopred ďakujem.
Predchádzajúci zamestnávateľ postupoval správne. Príjmy za rok 2008, ktoré neboli vyplatené do 31.1.2009 nemohli byť zahrnuté do zdaňovacieho obdobia r. 2008, ale až do toho obdobia, keď boli skutočne vyplatené.

§ 4
Základ dane
(3) Príjmy zo závislej činnosti (§ 5) plynúce daňovníkovi najdlhšie do 31. januára po skončení zdaňovacieho obdobia, za ktoré sa dosiahli, sú súčasťou základu dane za toto zdaňovacie obdobie.
0 0
mijadave mijadave

mijadave je offline (nepripojený) mijadave

Ďakujeeeeeeem za rýchlu odpoveď, veľmi ste mi pomohli.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať