Zavrieť

Porady

Rocne zuctovanie dane

Dobry den, poradte mi. Ako sa robi rocne zuctovanie dane pre zamestnancov. Vyhlasenie na nezdanitelne casti im dam podpisat k 31.12.2004, potom v januari je potrebne co urobit.Dakujem
Usporiadat
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Vyhlásenie sa podpisuje pri nástupe do zamestnania.
Zamestnanec Ti musí do 15.2.2005,podpísať žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania,a zároveň Ti musí doložiť potvrdenia od všetkých zamestnávaťeľov za rok 2004.(táto žiadosť je ako príloha v ročnom zúčtovaní).Ak Ti zamestnanec nepodpíše túto žiadosť,potom ročné zúčtovanie nerobíš ty ,ale on sám podáva daňové priznanie.Keď si podáva DP zamestnanec sám,potom mu ty urobíš len potvdenie o ZDANITEĽNEJ MZDE.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Tú sú tlačivká.
0 0
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

A samozrejme ak zamestnanec nastupi v priebehu roka, tak musi priniest potvrdenie o zdanitelnej mzde z predchadzajuceho zamestnania, resp. doklad o tom, ze bol evidovany nezamestnany. Ak prinesie potvrdenie o zdanitelnej mzde, tak mu to musite priratat k zdanitelnej mzde zarobenej vo Vasej firme a z toho mu urobit rocne zuctovanie. Ak bol nezamestnany, tak nepriratavate nic, pretoze ak aj poberal podporu,ci socialne davky, tie sa nezdanuju - len ma narok na odpocitatelnu polozku za 12 mesiacov - vacsinou takym vychadza preplatok dane.

Dufam, ze som pomohla
0 0
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

Ruzickova
Dobry den, poradte mi. Ako sa robi rocne zuctovanie dane pre zamestnancov. Vyhlasenie na nezdanitelne casti im dam podpisat k 31.12.2004, potom v januari je potrebne co urobit.Dakujem
este ma napadlo, ze potom sa pripadny preplatok alebo nedoplatok na daniach pise na prehlad pre DU
0 0
Nike Nike

Nike je offline (nepripojený) Nike

Ano Bubika píše.
0 0
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

Dakujem Nike :0)
0 0
skocka skocka

skocka je offline (nepripojený) skocka

matka - podnikateľka
Nové tlačivo upravené podľa zákona 595/2003
0 0
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

Môžem zamestnancovi urobiť ročné zúčtovanie dane, aj keď nastúpil počas roka? Je to zmenené? Tuším postarom sa to nedalo, iba zamestnancom ktorí pracovali celý rok u toho istého zamestnávateľa.

Ak má zamestnanec viac pracovných pomerov, podáva daňové priznanie, alebo mu môžem urobiť zúčtovanie ak o to požiada?
Ďakujem.
0 0
Mirka-test Mirka-test

Mirka-test je offline (nepripojený) Mirka-test

Ďakujeme za tlačivo je to super ked sa môžeme tak rychlo zorientovať prajem pekný deň Mirka
0 0
Kimáková Kimáková

Kimáková je offline (nepripojený) Kimáková

V prípade, že zamestnanec mení pracovný pomer v priebehu roka je potrebné, buď aby požiadal zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania dane, alebo ak tak neurobí, podáva si daňové priznanie sám.
0 0
deha deha

deha je offline (nepripojený) deha

Tá žiadosť o ročné zúčt. dane je asi stara, nefigurujú tam kolonky o daňovom bonuse.
0 0
Palino Palino

Palino je offline (nepripojený) Palino

To je veru pravda, že sú to staré tlačivá. Veru som sa na ne doteraz ani nepozrel, lebo mám už stiahnuté nové. Teda ich pripájam.
0 0
Jura Jura

Jura je offline (nepripojený) Jura

Palino veľmi pekne ďakujeme.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Ahojte,

prosim Vas ako je to s rocnym zuctovanim dane ked >
1. je dochodca kt. pracuje na dohodu o vyk.prace mes. ma prijem cca 8000.- cely rok

2.ked je zamestnany na TPP a okrem toho ma v inej firma dohodu na mes. prijem cisteho 3400.-

Ako podava danove priznanie? z dohod sa dava zuctovanie dane?
dakujem.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Majka
Ahojte,

prosim Vas ako je to s rocnym zuctovanim dane ked >
1. je dochodca kt. pracuje na dohodu o vyk.prace mes. ma prijem cca 8000.- cely rok

2.ked je zamestnany na TPP a okrem toho ma v inej firma dohodu na mes. prijem cisteho 3400.-

Ako podava danove priznanie? z dohod sa dava zuctovanie dane?
dakujem.
Dôchodca nemá nárok na odpočítateľnú položku, t.zn., ža ak má odvedenú daň, nemusí si požiadať o ročné zúčtovanie dane. (Tým sa mu nemení výška dane za celý rok.)
Ten, kto má aj iný pracovný pomer alebo dohodu o vykonaní práce, má si požiadať o ročné zúčtovanie alebo podať daňové priznanie. Musí si priznať všetky príjmy, pretože už neplatí osobitná sadzba dane ako to bolo ešte vlani (10%-ná daň).
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Majka
1. je dochodca kt. pracuje na dohodu o vyk.prace mes. ma prijem cca 8000.- cely rok
2. ked je zamestnany na TPP a okrem toho ma v inej firma dohodu na mes. prijem cisteho 3400.-
k bodu č. 1:
dôchodca môže požiadať svojich zamestnávateľov (teda jedného z nich) o vykonanie ročného zúčtovania dane alebo má možnosť podať daňové priznanie. Keďže mal za celý rok 96000,- Sk príjem je to určite viac ako 40416, tak zo zákona mu vyplýva povinnosť podať daňové priznanie. Ak požiada jedného zo zamestnávateľov (u ktorých mal dohodu) o ročné vyúčtovanie dane, tak musí predložiť všetky potvrdenia o príjme a zároveň na Žiadosti vyhlásiť, že iné príjmy ako podľa § 5 nemal. Aj keď požiada zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania alebo podá daňové priznanie má nárok na uplatnenie nezdaniteľnej časti na seba, ale len vo výške rozdielu sumy 80832 a výškou jeho dôchodku. Zároveň (podľa môjho názoru) si môže uplatniť aj nezdaniteľnú časť na manželku vo výške rozdielu 80832 a výšky jej dôchodku (ak manželka dôchodkyňa je) alebo rozdiel medzi 80832 a vlastnými príjmami manželky za rok 2004.
k bodu č. 2:
zamestnanec môže písomne požiadať svojho posledného zamestnávateľa, kde si uplatňoval (v rámci roka 2004) nezdaniteľnú časť, o vykonanie ročného zúčtovania dane. K tejto žiadosti priloží potvrdenia o príjme (u teba konkrétne potvrdenie, že mal dohodu) a zamestnávateľ mu urobí ročné zúčtovanie dane.
Dúfam, že takto to stačí...
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

anka1
Môžem zamestnancovi urobiť ročné zúčtovanie dane, aj keď nastúpil počas roka? Je to zmenené? Tuším postarom sa to nedalo, iba zamestnancom ktorí pracovali celý rok u toho istého zamestnávateľa.

Ak má zamestnanec viac pracovných pomerov, podáva daňové priznanie, alebo mu môžem urobiť zúčtovanie ak o to požiada?
Ďakujem.
Podáva daňové priznanie.
Alebo ešte keď bol nezamestnaný a potom sa zamestnal, tak zúčtovanie robí zamestnávateľ
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
nesúhlasím, zákon o dani z príjmov účinný od 1.1.2004 hovorí niečo iné :-)
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Syn ukončil štúdium v máji. V auguste pracoval - PP na dobu určitú- 2týždne.

V septembri mal DOVP. Od decembra je na absolvenstkej praxi. Ako bude vyzerať jeho RZ?
Do príjmu sa zaráta aj abs.prax?
Odpočítalteľná položka bude za celý rok, alebo len od júna?
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
má nárok na celú odpočitatelnu položku, či odrobil hodinu alebo 365 dní...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať