Zavrieť

Porady

kupa drobneho investicneho majetku v EU

Mam zaujem o kupu tlaciarne v zahranici , lebo u nas sa este nepredava a rad by som si ju dal do nakladov este tento rok.
Som zivnostnik, JÚ, neplatitel DPH.
Ako by som mal postupovat aj co sa tyka DPH a zauctovania do JÚ, kedze zariadenie by bolo kupene v Rakusku? Cena je asi 400EUR.
Je lepsie to platit prevodom alebo v hotovosti?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ik-a je offline (nepripojený) ik-a

    ik-a
    Kedze nie si platitel DPH, cela ciastka je pre Teba hodnota majetku a tym padom vydavkom ovplyvnujucim zaklad dane. Ak by si bol platitel DPH, zahranicny dodavatel pri predlozeni IC DPH vystavi doklad bez DPH.

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    Tlačiareň je tovar, ak si neplátca DPH tak s DPH nič nemáš, v tomto prípade. Ak ju kúpiš v hotovosti, prepočítala by som kurzom NBS v deň nákupu a sumu dala do výdavkov. Ak cez banku, tak banka ti prepočet urobí sama a túto sumu do nákladov.

    zdendo je offline (nepripojený) zdendo

    zdendo
    akze chapam spravne?
    uplne jednoducho urobim osobny vklad podnikatela a zalozim si EUR pokladnu. ako doklad o kupe dolozim napr. paragon z obchodu a vydavok urobim z pokladne eur.

    dakujem vam

    kupa drobneho investicneho majetku v EU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.