Zavrieť

Porady

INTRASTAT

Prosím Vás , už niekomu z Vás prišli tlačivá INTRASTAT, alebo je potrebné si ich zakúpiť osobne?Už ste to niekto robili, ak áno nemohli by ste mi to dať do súkr.správ ako to má vyzerať.Nechápem tým kódom tovaru a položkám, či sa uvádzajú po jednotlivých faktúrach(ako celá faktúra), alebo jednotl.tovary napr.hlásiče 20ks, sirény 5ks...?????????Nie je lepšie sa dať v tejto veci zastupovať?
Usporiadat
Janna Janna

Janna je offline (nepripojený) Janna

Zo Štatistického úradu nám prišlo jedno tlačivo. Dá sa však stiahnúť z internetu, môže sa aj kopírovať - bolo mi to povedané na Štatistickom úrade.
Kód tovaru - je číslo colného sadzobníka, ktoré sa uvádzalo na JCD, keď sa tovar do 31.5.2004 preclieval. Fakturovaná suma - uvádza sa za každú položku zaokrúhlená na celé Sk nadol. Tlačivá sa zasielajú do 15. na prislušný colný úrad.
Inač viac info na www.statistics.sk, kde je uvedené viac o INTRASTAT, sú tam aj tlačivá, návod na vypísanie....
Existuje aj software na vyplnanie týchto tlačív. Dá sa stiahnúť aj nejaká DEMO verzia z internetu.
j.
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Na akej stránke sa dá to demo stiahnuť?
0 0
Janna Janna

Janna je offline (nepripojený) Janna

Napr. www.intrastatsoft.sk.
Sú aj iné, vyhľadaj cez vyhľadávač.
j.
0 0
Zuzana210 Zuzana210

Zuzana210 je offline (nepripojený) Zuzana210

INTRASTAT je akoby súhrnné JCD za celý mesiac. Skús osloviť firmu, ktorá vám doteraz vystavovala JCD a možno poskytujú aj službu vypĺňania INTRASTAT. Asi to nebude lacné, ale aspoň si ušetríš nervy pri vypĺňaní.
0 0
elPi elPi

elPi je offline (nepripojený) elPi

Všetko o INTRASTATE je na stránke www.statistics.sk , colné sadzobníky nebudú vydávané v "papierovej" podobe, budú len online na stránke www.colnasprava.sk v časti INTRASTAT. Odtiaľ sa aj dá stiahnuť software na elektronické podávanie formulárov, ale to treba mať s colníkmi odsúhlasené a mať pridelené prístupové meno a heslo.

Pre zaujímavosť prikladám spomínané stránky zo štatistiky a druhý súbor s formulármi a metodikami na vyplňovanie.
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Ja som bola minulý týždeň na školení, na ktoré nás pozvali colníci.Určili pre tento rok tlačivo ktoré budeme vypĺňať - podľa objemu dovozu a vývozu r.2003. Softvér si stiahneš ako píše elPI, ale heslo a kód na zasielanie hlásení elek. poštou nám dávali colníci. Softvér obsahuje aj kódy tovarou a tvrdili že je dostatočne "blbovzdorný", takže na chyby upozorňuje. Ešte som neskúšala...
0 0
GabrielaCH GabrielaCH

GabrielaCH je offline (nepripojený) GabrielaCH

Rada by som vedela, kde je možné zúčastniť sa školenia Intrastat. Pokúšam sa nájsť nejaké v Bratislave alebo v okolí. Zatiaľ som na žiadne nenarazila. Nemáte takéto informácie?
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

ked som stavebna firma a doviezla som okno z CR a namontovala investorovi a vyfakturovala, mam povinnost vyplnat INTRASTAT? alebo INTRASTAT sa vyplna vzdy ked sa nieco dovezie bez ohladu ci je to stav. firma, distributor a ine? Dakujem.
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

Na margo toho co som pisala, prave som citala udaje o intrastate a je tam prah oslobodenia pre prijatie na rok 2005 - 3.000.000. To znamena, ze kym nedoveziem v suhrnnej hodnote viac ako 3.000.000 nemusim podavat intrastat alebo sa mylim?
0 0
Janna Janna

Janna je offline (nepripojený) Janna

evae
Na margo toho co som pisala, prave som citala udaje o intrastate a je tam prah oslobodenia pre prijatie na rok 2005 - 3.000.000. To znamena, ze kym nedoveziem v suhrnnej hodnote viac ako 3.000.000 nemusim podavat intrastat alebo sa mylim?
Presne, ak sa nedoviezlo v roku 2004 za viac ako 3.000.000,- nie je potrebné podávať hlásenia Intrastat.
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

ufff to som si vydychla, v roku 2004 som nemala vobec dovoz, len teraz malinky. nebola som si ista, ci som nepresvihla termin diky
0 0
ewinka ewinka

ewinka je offline (nepripojený) ewinka

Podľa mňa je úplne zbytočné najímanie súkr. firmy na vyplnanie formulárov, po preštudovaní už vyššie uvedených www stránok som to zvládla sama, je to jednoduché, nie je sa vôbec čoho báť.
Malá rada - pre prehľadnosť a úplnosť je vhodné si na účely intrastatu viesť podrobnú evidenciu položiek, ktoré sa budú zapisovať. Tabuľka v exceli, ktorá bude obsahovať všetky položky, ktoré sa majú zapísať do hlásenia. Vyplnovanie je potom veľmi jednoduché - stačí filtrovať podľa kódov tovaru a nezabúdať všetko čo sa dá kumulovať zrátať (t. j. ak máme pre jeden kód tovaru viac položiek, pričom položky majú rovnaký členský štát zaslania, región určenia, krajinu pôvodu, dodatkovú mernú jednotku, druh obchodu, dodacie podmienky aj druh dopravy - zrátať fakturovanú sumu a čistú hmotnosť).
Dodávateľ by mal všetky potrebné údaje uviesť na faktúre, resp. dodacom liste.
Ak by boli predsa len nejaké pochybnosti, stačí sa obrátiť na poradňu štatistického úradu:
telefón: 02 / 50 236 277
e-mail: intrastat-sk@statistics.sk
0 0
smajlik smajlik

smajlik je offline (nepripojený) smajlik

Ahojte!
Prvykrat vyplnam zjednodusene hlasenie 3-12 a moc to nechapem
Do kolonky fakturovana suma mam napisat sumu co mam na prijatej FA Celkom k uhrade? Alebo to ma byt bez DPH, alebo...Pomozte prosiim
0 0
chrrrr chrrrr

chrrrr je offline (nepripojený) chrrrr

Ak by si potrebovala pomoct, moja priatelka tieto hlasenia vypracuvava a zastupuje firmy v tomto konani myslim za velmi prijatelne ceny - skus sa jej ozvat na intrastat@atlas.sk
0 0
GabrielaCH GabrielaCH

GabrielaCH je offline (nepripojený) GabrielaCH

kk
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Ahojte, vyplňam INTRASTAT-zjednoduhšené hlásenie o prijatí tovaru (priznám, že prvýkrát). V kolonke 9-kod tovaru, hľadám, čumím, a neviem, čo tam mám dať. Nenašla som, alebo som prehliadla z:

http://tqsinet.colnasprava.sk/isstin...clature_B.aspx

Ide o výrobnú linku, technologiu na spracovanie konečných výrobkov. V KP podľa ZDP by som zaradila do KP 29.24.4 ale v colnom som bezradná... Ak sa dá, prosila by som o pomoc. Vďaka
0 0
ivako ivako

ivako je offline (nepripojený) ivako

Dodávateľ by ti mal uvádzať tento kód na faktúre, aby ste to deklarovali rovnako. Niekedy je skutočne veľmi ťažko zaradiť.
Ak si neviem rady volám dodávateľovi a zatiaľ mi vždy tento kód poskytli.
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Ivako, oceňujem i tak Tvoj príspevok.

Už som z toho vyšla. Volala som na colný úrad, bol tam veľmi ochotný pán, a pomáhal mi zaradiť, a taktiež hľadal a zisťoval. Ozval sa mi po 2 hod. a dohodli sme sa, že nás nebude sankc. a máme požiadať ŠU, aby nám to zaradili. Napadlo ma, že i dodavateľ musí vyplňať hlásenie a tak mi to odobril. že to môžem zaradiť tam, kde dodavateľ. V EU sú rovnaké čísla, len tie posledné môžu byť odlišné. Ak sa to nedá zaradiť podľa 10 najvyz. položiek, tak stačí zaradiť podľa jednej (i dodavateľ tak zaradil).

PS: Veľmi som bola prekvapená, že i na úradoch sú takí ochotný a dobrí ľudkovia. (vo vačšine som sa s takýmto prístupom nestretla) a to som pána obrala o kopec času. Vďaka i jemu.
0 0
ivako ivako

ivako je offline (nepripojený) ivako

Súhlasím, aj ja mám z ľuďmi z nášho colného úradu len tie najlepšie skúsenosti
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
ahojte chcem sa opýtať, čo je rozhodujúce pre vstup do intrastatu. Ide tam tovar dovezeny v rámci členských krajín a mňa zaujíma aký dátum je podstatný pre zaradenie faktúry do intrastatu...je dátum dodania uvedený na faktúre alebo skutočný dátum prijatia na sklad alebo ktorý?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať