Zavrieť

Porady

Marlenka - arménska pochúťka

Milí poraďáci, prosím vás poraďte mi, ak máte niekto skúsenosti s pečením Marlenky - arménskej medovej torty. Našla som zopár receptov na českých weboch, ale k nim aj rovno vášnivé diskusie, ktoré len potvrdili moje neblahé skúsenosti. Výsledný produkt bol totiž katastrofou na celej čiare a Marlenke z rôznych kaviarní sa ani len nepodobal. Potrebovala by som niečo odskúšané a osvedčené. Hrozne mi to totiž chutí, ale je to aj pomerne drahé - väčšinou 49 Sk za kus. Vopred vďaka
Usporiadat
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Pred jedenim daj ju na par sekund do mikrovlnky, nemusis sa obavat, ze sa rozpusti maslo.-skús radu od tiny 1 ,alebo daj šľahačku na vrch,možno zmäkne.Dobrú chuť.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Podla mojich skusenosti, platy treba naplnit a nechat postat do zmaknutia v izbovej teplote, ak ich hned date do chladu, nezmaknu tak,ako treba. Potom ju uz zmaknutu treba dat do chladu.
0 0
Maja39 Maja39

Maja39 je offline (nepripojený) Maja39

Aj ja mávam pláty tesne po vybratí z rúry mäkké, ale po vychladnutí trochu ztvrdnú.
Riešim to nasledovne: každý plát pred plnením potriem uvarenou ochladenou kávou. Potom plním.
Čo sa týka zmäknutia: základ je nechať ju v izbovej teplote (rozhodne nie do chladničky ani studenej špajze) a taktiež ju obalím potravinovou fóliou.
Marlenku mám vždy na druhý deň úplne mäkučkú.
Inak plne súhlasím s tetrisss - príspevok nadomnou.
Pekný a úspešný Nový rok!!!
0 0
Maja39 Maja39

Maja39 je offline (nepripojený) Maja39

Ešte jedna rada: každý plát po natretí treba dobre pritlačiť k tomu spodnému, aby na seba dobre priliehali. Čaute.
0 0
mojik mojik

mojik je offline (nepripojený) mojik

no, zajtra mi prídu na návštevu svokrovci, tak marlenku nakrájam, vlasne v nedeľu bude týždeň čo som ju robila a cesto postupne mäkne, ešte má 24 času aby bolo ako z rozprávky, mám ju celý týždeň v špajzi, teraz je tam aj dosť chladno. Ale som rozhodnutá že ju budem či najskúr robiť a podľa vaších rád. dám vedieť aká bola. papa, pekný zvyšok sviatkov
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

..... nechaj nám kúsok na ochutnanie
0 0
mojik mojik

mojik je offline (nepripojený) mojik

po dlhej dobe som sa sem dostala, marlenka sa hneď zjedla, ale! nebolo to ono ako v obchode, to cesto nebolo také nafúknuté.ale také čo ja viem , syn povedal ako žuvačka
0 0
manndy64 manndy64

manndy64 je offline (nepripojený) manndy64

Re:MARLENKA-100g masla,2PL medu,2vajce,250g cukru,1CL octu,1PL jedlej sody,700g hlad.m.,
krem:200g masla,1 salko,mlete vlasske orechy,konak/nemusi byt/
postup:sodu zmiesat s octom,do hrnca dame maslo,med,cukor a vymiesame.potom pridame ocot zo sodou a znovu vymiesame.dame na ohen a za staleho miesania pridame vajce.stale miesame,az sa na povrchu objavi pena a zmes zhnedne,potom hned odstavime.po vychladnuti pridame preosiatu muku,vypracujeme cesto,prikryjeme a nechame 1hod.odpocivat na teplom mieste.rozdelime na7-8guliciek a roztlacimena tenku placku a dame piect.salko varime vo vode 3 hod./cas nutne dodrzat/.nechame salko vychladnut.vyklopime amaslom rozmixujeme.mozeme pridat oriesky a trochu konaku.jednotlive placky potrieme kremom a jednu postruhajte na posledny krem na povrch torty.
0 0
trust trust

trust je offline (nepripojený) trust

servisman
tu máš dobrý recept na Marlenku, lepší ako originál...
0 0
trust trust

trust je offline (nepripojený) trust

servisman
Stačí len 600 g múky ako tu...
0 0
Ježko Ježko

Ježko je offline (nepripojený) Ježko

trust Pozri príspevok
Stačí len 600 g múky ako tu...
Včera dom robila Marlenku podľa tohto receptu, muky som dala 700g, je vynikajúca...podarilo sa mi urobiť 9 platov, sú úplne ukážkové a chutia senzačne... Ježko
0 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

Idú sviatky pridávam na vyskúšanie medovik, od Júlie Vysockej, čerstvý
0 0
Soňula Soňula

Soňula je offline (nepripojený) Soňula

Ja som si dala včera v reštaurácii dobrotu, volalala sa " kráĺovský medovník". Boli to hrubšie medové pláty - tmavé, spojené s takou smotanovou plnkou, - nie tvarohovou. Bol vláčny, no výborný. Na letáčiku som si všimla, že ho vyrába tá istá firma, čo vyrába marlenku. / dostať kúpiť v obchodákoch/. neviete náhodou recept? Marlenku už mám podĺa tejto témy odskúšanu, osvedčenú, chcela by som skúsiť aj tento " kráľovský medovník", recept sa mi nepodarilo ani " vygoogliť".
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať