Zavrieť

Porady

Dvojite zaokruhlovanie v programe Pohoda kasa

Stiahol som si tento program zo stranok pohody. Mam ku nemu aj fiskalny modul, vsetko som nakonfiguroval, zda sa ze to aj funguje.

Ked som v tom programe robil pokusne predaje, vsimol som si, ze to zaokruhluje dvakrat. Predal som nejaku stolik za 1742.16 Sk, ku tomu program sam prihodil ako druhu polozku zaokruhlenie 0.04 Sk v nulovej DPH. Nasledne vyslednu cenu fiskal zaokruhlil na patdesiathalierniky na 1742.00 Sk.

Vie mi niekto objasnit, aky zmysel ma to prve zaokruhlovanie? Tak je to nastavene priamo v programe, len nechapem ze preco, ked sa to potom musi aj tak zaokruhlit na mince, co vedia zaplatit ludia.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    Ja by som povedala ze povodne sa zaokruhlovalo na cele desathalierniky a neskor k tomu len dorobili zaokruhlenie vyslednej sumy, ale inak Kasu nepouzivam , skus sa opytat priamo na ich stranke.

    bebatka je offline (nepripojený) bebatka

    bebatka
    Gandhi
    Stiahol som si tento program zo stranok pohody. Mam ku nemu aj fiskalny modul, vsetko som nakonfiguroval, zda sa ze to aj funguje.

    Ked som v tom programe robil pokusne predaje, vsimol som si, ze to zaokruhluje dvakrat. Predal som nejaku stolik za 1742.16 Sk, ku tomu program sam prihodil ako druhu polozku zaokruhlenie 0.04 Sk v nulovej DPH. Nasledne vyslednu cenu fiskal zaokruhlil na patdesiathalierniky na 1742.00 Sk.

    Vie mi niekto objasnit, aky zmysel ma to prve zaokruhlovanie? Tak je to nastavene priamo v programe, len nechapem ze preco, ked sa to potom musi aj tak zaokruhlit na mince, co vedia zaplatit ludia.
    Ja mam rovnaky problem pri prijatych fakturach, kde mi zaokruhluje, aj ked zaokruhlenie vypnem. Aj som im volala a az mojim telefonatom objavili, ze to tak je. Znamena to, ze sa to neda nikde nastavit a ja si tieto zaokruhlovania v rovnakej vyske odokruhlujem cez interny doklad.... alebo ma niekto iny typ?

    Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

    Štastný človek :) Pidgey
    pri hotovostnom predaji je to ine. totiz jedno je nastavenie v Pohode,ako zaokruhluje (v tvojom pripade na 1O hal,ako si napisal ) a druhe zaokruhlenie, nezavisle od programu, je nastavene vo fiskalnom module (ako pises na 50 hal) Cize, vystavis blocek, ktory pohoda zaokruhli na 10 hal, tento udaj sa posle do fiskalu, ktory to este raz zaokruhly na 50 hal, a to vytlaci.

    Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

    Štastný človek :) Pidgey
    add kasa-kasa je tusim ako pridruzeny program k pohode, nefynguje samostatne(nieco ako pobocka)- a v tom pripade sa zaokruhlovanie nastavuje na centrale v globalnom nastaveni....(aj samostatne na agendu predajok)

    Gandhi je offline (nepripojený) Gandhi

    Gandhi
    Pidgey
    pri hotovostnom predaji je to ine. totiz jedno je nastavenie v Pohode,ako zaokruhluje (v tvojom pripade na 1O hal,ako si napisal ) a druhe zaokruhlenie, nezavisle od programu, je nastavene vo fiskalnom module (ako pises na 50 hal) Cize, vystavis blocek, ktory pohoda zaokruhli na 10 hal, tento udaj sa posle do fiskalu, ktory to este raz zaokruhly na 50 hal, a to vytlaci.
    Vsak to prve zaokruhlenie sa mi nezdalo, ze na co je vlastne dobre, ked hned za nim ide zaokruhlenie priamo vo fiskalnom module, ktore je to finalne. Suhlasim s Daskou, ze sa jedna o nejaky relikt z minulosti, pripadne to je implicitne nastavenie pre ine typy predaja, aj ked v pripade patdesiathaliernikov je podstatne co spravi fiskalny modul a nie co robi jeho riadiaca aplikacia.

    Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

    Štastný človek :) Pidgey
    asi hej, ale Pohoda ma povod v Cechach, kde sa vyvija spolu so slovenskou verziou, a v CZ zatial nemali povinnost mat pri maloobchodnom predaji registracnu pokladnu, resp fiskalny modul, cize tam to zaokruhlovanie ma opodstatnenie,lebo to zaokruhloval iba program.

    Dvojite zaokruhlovanie v programe Pohoda kasa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.