Zavrieť

Porady

Archivácia dokladov DHIM

Zivnostnik v.r 2000v uctovnictve preukazoval výdavky , za.r. 2001,2002 a 2003 platil paušalnu daň. Za r. 2005 uplatnil nákady 25 % , za r. 2006 uplatní nákaldy 40%. Od r. 2001 nanakupoval žiadny majetok , náklady boli iba za služby a cestovné. Má teraz po 1.1.2007 zmysel ( povinnost) opatrovať doklady o nákupoch DHIM a HIM do r. 2000 a ich evidenciu (odpisany nabytok, kanc. techniku ) ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Džudi je offline (nepripojený) Džudi

    Džudi
    Môj skromný názor je , že áno práve teraz sme mali v podobnej firme vlámačku a veľmi sa nám zišli doklady od DHIM, DHM pretože napr. aj poisťovňa ich od nás žiadala, pre políiu bolo v našom zaujme uviesť výrobné čísla, že ak by sa našli niekde v záložni atď., ja už som sa viac krát poučila radšej vedieť vydokladovať že niečoho skutočný vlastník som ja. Ahojte

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Prikláňam sa k predošlému "skromnému názoru Džudi". Živnostník sa môže napríklad už tento rok rozhodnúť, že si nebude uplatňovať výdavky %-om z príjmu, ale prejde na klasické JU. Vtedy sa mu môže, pri uplatňovaní nákladov na opravy, údržbu a prevádzku hodiť, že má onen krátkodobý majetok v evidencii.

    comodo je offline (nepripojený) comodo

    comodo
    musim zamozrejme suhlasit, za opisanych podmienok to moze byt i uzitocne. Mna to vsak zaujimalo zo stranky "povinnosti"z dovodu zanedbanosti stavu , kedze na kupovane veci v.r 99 a 2000 neboli ani zalozena evid. karty, cisla - nic , bordel.

    Archivácia dokladov DHIM

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.