Zavrieť

Porady

Preplatenie dovolenky

Prosím o radu. Od 3.9.2006 som na materskej dovolenke. Ide mi o preplatenie dovolenky za rok 2006. Môžem požiadať zamestnávateľa o jej preplatenie a ten mi ju musí preplatiť? Nemám v pláne sa do zamestnania vrátiť a bojím sa, aby mi neprepadla. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Dovolenka ti neprepadne, zamestnávateľ ti ju musí poskytnúť po skončení rodičovskej dovolenky. Keď skončíš zamestnanie, musí ju preplatiť.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Dovolenku si môžeš vyčerpať aj po skončení materskej dovoelnky (28 tyždňov). Počas čerpania dovolenky nestrácaš nárok na rodičovský prípsevok.

    timoza je offline (nepripojený) timoza

    timoza
    Na matersku dovolenku som nastupila 23.2.2007,ale do tohto datumu som bola na PN.Mám nárok na preplatenie dovolenky?Ak ano,kolko dni a kedy by mi mal zamestnavatel peplatit a ako mam postupovat./Zamestnana som bola na dobu neurčitu.Zial od sukromnikov sa to tazko vymaha/

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    timoza Pozri príspevok
    Na matersku dovolenku som nastupila 23.2.2007,ale do tohto datumu som bola na PN.Mám nárok na preplatenie dovolenky?Ak ano,kolko dni a kedy by mi mal zamestnavatel peplatit a ako mam postupovat./Zamestnana som bola na dobu neurčitu.Zial od sukromnikov sa to tazko vymaha/
    Podľa ZP platného do 31.8. máš nárok na preplatenie nevyčerpanej dovolenky len pri skončení PP.

    Z toho, čo si napísla, sa nedá zistiť, na koľko dní máš nárok. Treba napísať, či máš základný nárok 20 alebo 25 dní. Tiež odkedy dokedy si v tomto roku pracovala a odkedy si bola na PN.

    Tiež nevieme, koľko dní ti zostalo z minulého roku.

    timoza je offline (nepripojený) timoza

    timoza
    Na PN som bola od decembra 2007 do 23.2.2007.Zakladný nárok na dovolenku mam 20 dni.A tohto roku som už nepracovala.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    timoza Pozri príspevok
    Na matersku dovolenku som nastupila 23.2.2007,ale do tohto datumu som bola na PN.Mám nárok na preplatenie dovolenky?Ak ano,kolko dni a kedy by mi mal zamestnavatel peplatit a ako mam postupovat./Zamestnana som bola na dobu neurčitu.Zial od sukromnikov sa to tazko vymaha/
    Teraz, keďže si na materskej dovolenke, nemôžeš čerpať riadnu dovolenku. To by si musela prerušiť materskú a čerpať riadnu dovolenku. Aj tak ešte teraz nevieš, aký nárok budeš mať za celý rok.

    Predpokladajme, že budeš na materskej nepretržite a hneď po MD nastúpiš na RD. V tom prípade sa ti to bude rátať ako odpracovaná doba od 23.2.2007 do 31.8.2007, teda získaš nárok na ročnú dovolenku. Keďže od 1.9. budeš mať menej ako 100 dní neodpracovaných, nebude sa ti ročný nárok krátiť, teda za rok 2007 budeš mať nárok na 20 dní dovolenky. Túto dovolenku si budeš môcť vybrať po skončení RD. Ak by si medzitým skončila PP (ale až v r. 2008) , budeš mať nárok na preplatenie týchto 20 dní dovolenky.

    Preplatenie dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.