Zavrieť

Porady

Nemozem mailovat na niektore adresy

V poslednom case sa mi stava, ze sa nemozem domailovat na niektore adresy, pricom sa mi vrati oznam o nedoruceni zasiely z dovodu, ze bola vyhodnotena ako spam. Samozrejme posielam serioznu postu testovanu na virusy. Poznam aj teoriu antispamu (kontrola na prijem spamu). Problem je ten, ze adresat vraj nema moznost nasu (moju) adresu odstranit zo zoznamu neziaducich adries. Pritom ide aj o velke a seriozne firmy, ktore maju centraly napr. v Nemecku (Yazaki, BSH), ale aj o fremailove servre napr. post.sk. Prosim o radu, je mozne v tom nieco vobec podniknut ???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Skúsil by som zmeniť svoju mailovú adresu a zopakovať zaslanie mailu z inej adresy. Možno server na ktorom máš adresu je hodnotený ako zasielateľ spamu.

    camelfly je offline (nepripojený) camelfly

    camelfly
    ako napisal STRELEC, to je ta najhorsia moznost ale asi jedina funkcna zmenit si mailovu adresu, ktoru uz dlho pouzivas,
    no ak si ta dodavatel ci odberatel nedokaze vybrat spomedzi spamoveho klienta vo svojom postovom klientovi, ina moznost ti nezostane, vzdy sa ti budu mailiky vracat naspat, v dnesnej dobe a hlavne pri firmach mi je zvlastnostou, ze nedokazu filtrovat prichadzajucu postu a oznacovat si ju podla potreby filtrom ci je spam alebo nie je, vsak si nemozes a ani sa to neda zakazdym registrovat novu mailovu adresu, ked ta nabuduce znovu oznaci ako spam

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    camelfly
    ako napisal STRELEC, to je ta najhorsia moznost ale asi jedina funkcna zmenit si mailovu adresu, ktoru uz dlho pouzivas,
    no ak si ta dodavatel ci odberatel nedokaze vybrat spomedzi spamoveho klienta vo svojom postovom klientovi, ina moznost ti nezostane, vzdy sa ti budu mailiky vracat naspat, v dnesnej dobe a hlavne pri firmach mi je zvlastnostou, ze nedokazu filtrovat prichadzajucu postu a oznacovat si ju podla potreby filtrom ci je spam alebo nie je, vsak si nemozes a ani sa to neda zakazdym registrovat novu mailovu adresu, ked ta nabuduce znovu oznaci ako spam
    tu nejde o postoveho klienta, ale o majlovy server poskytovatela sluzieb. ten ked hodi pravidlo a da server centrum.sk na blacklist, tak si uz z centrumackej adresy nepipnes.

    pre zadavatela - takisto doporucujem skusit poslat ten mail z inej adresy ineho poskytovatela.

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    A ako je mozne ze ked posielam svagrovi mail do roboty niekedy mu pride a niekedy mi posle varovanie ze to neposlal, lenze neviem po anglicky a teda ani neviem dovod neodoslania

    camelfly je offline (nepripojený) camelfly

    camelfly
    Pôvodca textu príspevku:duficek tu nejde o postoveho klienta, ale o majlovy server poskytovatela sluzieb. ten ked hodi pravidlo a da server centrum.sk na blacklist, tak si uz z centrumackej adresy nepipnes.

    nastastie nepouzivam centrumacke adresy




    ano aj mailovy server poskytovatela sluzieb je nastavany a riadi sa pravidlami filrov spamu, len ako pise zadavatel, aj serioznu postu mu oznaci ako spamovu a pritom nemusi byt zrovna na tej ciernej listine, mozno prevadzkovatelia uz antispamove filtre prefiltrovali , z jeho strany je v tomto pripade smutne to, ze ide o odchadzajucu postu ktoru potrebuje poslat a nie prichadzajucu, SCORP ine riesenie ako vymenu mailovej adresy nevidim a to ti doporucil aj STRELEC
    Naposledy upravil camelfly : 05.12.06 at 07:15

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    zadavatel nepise odkial kam posiela. ak pise na zahranicny server zo slovenskeho freemailu, tak kludne na ciernej listine byt moze.

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    Zdravím Vás, všetky odpovede sú pekné, ale problém je inde. Doména z dôvodu zneužitia - bol z nej rozosielaný spam - sa dostala na blacklist. Či je to tak, možné overiť na adrese www.spamcop.net V tom prípade väčšina kvalitných mailových "poskytovateľov" filtruje emaily z tohto blacklistu. To znamená, že server, doména je pre iných nepoužiteľná. Správca domény, kde je zaregistrovaná daná (v tomto prípade Vaša) adresa, má v tom momente, ako sa dostane jeho server na blacklist informáciu o tom, že bude blokovaný. Je už iba v jeho záujme, aby sa so spoločnosťou, ktorá distribuuje blacklisty spojil a požiadal o nápravu. Chvíľu to trvá, ale predpokladám, že už adresa funguje. Je tak? Ak Vaša adresa (doména) nie je na verejnom blackliste, tak je na blackliste servera, kam email posielate. Teda musíte sa spojiť s danou osobou a požiadať o nápravu Vy

    scorp je offline (nepripojený) scorp

    Človek, sivý a fúzatý. scorp
    Som strasne rad, ze prave na porade sa rozvinula taka perfektna debata o mojom probleme. Skusal som to aj na inych diskusnych forach, ale zdaleka to nebolo ono. Mimochodom uz na zaciatku som tusil kde je problem, skor mi islo o vase skusenosti a ci je moznost u ineho poskytovatela, kde som na blackliste sa dostat z toho srabu. T.j. ci mam sancu sa dostat z blacklistu. Este raz vsetkym dakujem. Porada je super.

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    scorp
    Som strasne rad, ze prave na porade sa rozvinula taka perfektna debata o mojom probleme. Este raz vsetkym dakujem. Porada je super.

    no prepáč Scorp, ale to je smutné , , že si na Porade od roku 2004 a až teraz si nato prišiel/ la, že PORADA JE SUPER :p

    scorp je offline (nepripojený) scorp

    Človek, sivý a fúzatý. scorp
    Dufam, ze to niekoho este zaujme, tu je vysledok cca po 1,5 mesiaci: Bolo potrebne sa spojit s mojim pokytovatelom internetu (ISP). Toto je nutne, inak vas vobec nikto na celom nete nebude brat do uvahy a vsetky ine rady su zbytocne. Vas ISP vam musi pomoct !!!. Nastastie u mna to vyslo, zatial vsetko ide O.K. Spolocne sme nastavili posielanie mailov cez nadradeny mailovy server.

    camelfly je offline (nepripojený) camelfly

    camelfly
    scorp
    Dufam, ze to niekoho este zaujme, tu je vysledok cca po 1,5 mesiaci: Bolo potrebne sa spojit s mojim pokytovatelom internetu (ISP). Toto je nutne, inak vas vobec nikto na celom nete nebude brat do uvahy a vsetky ine rady su zbytocne. Vas ISP vam musi pomoct !!!. Nastastie u mna to vyslo, zatial vsetko ide O.K. Spolocne sme nastavili posielanie mailov cez nadradeny mailovy server.
    to su uzitocne info, takze si myslim ze pomozu aj inym

    mickeynator je offline (nepripojený) mickeynator

    mickeynator
    camelfly
    to su uzitocne info, takze si myslim ze pomozu aj inym
    su uzitocne a zrejme jedine pouzitelne, pretoze pokial jednotlive mail servery ponuknu nezabezbecene SMTP relay (posielanie sprav bez zabezpecenia (napr. prihlasenie a pod.)), budu sa PRAVIDELNE vyskytovat na blacklistoch antispamovych sluzieb, ktorych zoznamy pouziva coraz viac mailovych poskytovatelov

    este poznam jednu moznost ako niektore tieto problemy a blacklisty obist ...

    staci poslat dokument v prilohe a prejde to, vacsinou ...

    klasicky priklad: mnoho blacklistov obsahuje server gmail.com, pricom napr. pobox.sk pouziva tieto blacklisty. Ked som poslal z gmailu na pobox mail bez prilohy, vratil sa mi s tym, ze gmail je na blackliste a dovidenia. Poslal som to teda s prilohou a v tom momente ho mal prijemca.

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    mickeynator
    klasicky priklad: mnoho blacklistov obsahuje server gmail.com, pricom napr. pobox.sk pouziva tieto blacklisty. Ked som poslal z gmailu na pobox mail bez prilohy, vratil sa mi s tym, ze gmail je na blackliste a dovidenia. Poslal som to teda s prilohou a v tom momente ho mal prijemca.
    No neviem, či je toto úplne reálne, a či sa nejedná o náhodu. Mne, čo chodia spamy, aby obišli kontrolu textu na krotické slová a znaky (text emailu) tak tento text pripoja ako obrázok - teda prílohu. A tak isto som dostal spam s textom v súbore. Teda keby to bolo tak, ako píšeš, tak všetci spamery by pripájali prílohy a problém by mali vyriešený. Blokovanie na úrovni IP adresy, alebo domény - čo je v podstate to isté, pracuje na inom princípe. Nie kontrole obsahu emailu. Možno ten druhý email vyhodnotil inak, a pustil ho - iný SMTP server a pod.

    mickeynator je offline (nepripojený) mickeynator

    mickeynator
    Charon
    No neviem, či je toto úplne reálne, a či sa nejedná o náhodu. Mne, čo chodia spamy, aby obišli kontrolu textu na krotické slová a znaky (text emailu) tak tento text pripoja ako obrázok - teda prílohu. A tak isto som dostal spam s textom v súbore. Teda keby to bolo tak, ako píšeš, tak všetci spamery by pripájali prílohy a problém by mali vyriešený. Blokovanie na úrovni IP adresy, alebo domény - čo je v podstate to isté, pracuje na inom princípe. Nie kontrole obsahu emailu. Možno ten druhý email vyhodnotil inak, a pustil ho - iný SMTP server a pod.
    realne to je, pretoze keby slo o kontrolu na urovni IP, ako sa robi na paranoidnych servroch, neprelezie nic ... ja som posielal pdf a doc, tie berie vzdy, pretoze ich hodi ako cisty attachment, nie ako inlay attachment (co sa zobrazi v tele mailu) TAM je ten hlavny rozdiel

    a koniec koncov vacsina spamfiltrov filtruje podla obsahu mailu, pripadne podla komplikovaneho odosielatela. je rozdiel, ked nastavis na hovadinu a ked nastavis na konretne slova, aby pustal (ked nastavis blokovanie a pride ti mail, ktory obsahuje normalne slova, napr. nejake meno, info, admin a podobne, podla slovnika ho prepusti, no keby ti prisiel odosielatel oiutw84kmb65@nieco.tld, tak ho odpali, ani si nepipne ...)

    scorp je offline (nepripojený) scorp

    Človek, sivý a fúzatý. scorp
    Citam zopar reakcii na moj prvotny problem a neda mi nereagovat: Denne mi chodi cca 40-60 spamov, ak ked mam zapnuty antispam u mojho ISP a taktiez na serveri, kde bezi LanSuite so zapnutou kontrolou na spam. Nechavam si posielat spamy kvoli tomu, aby mi nahodou neusiel nejaky dolezity mail-co sa aj parkrat stalo. Podotykam, ze ide o firemnu postu a pocet spamov sa zvysil po virusovej nakaze niektorej stanice pocas mojej dlhsej nepritomnosti. Plati urcite, ze blacklist neoklamete pridanim prilohy. Dalej plati, ze nekontroluje IP adresu ale meno domeny, laicky povedane to, co je za zavinacom...
    Svojim prech.prispevkom som len chcel naznacit, ze chyba je a aj bola u mna, kedze som bol zavireny a posielal som spam. Pomoct mi moze iba moj ISP, lebo uz som cisty a je nezmyselne aby ma blokoval.

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    scorp Pozri príspevok
    Plati urcite, ze blacklist neoklamete pridanim prilohy. Dalej plati, ze nekontroluje IP adresu ale meno domeny, laicky povedane to, co je za zavinacom...
    Ďakujem za potvrdenie - že príloha neovplyvní filter

    No musím upozorniť, že ja vlastním doménu, a bola vyblokovaná a dostala sa na blacklist. Keď som overoval, ako sa to mohlo stať, tak vyblokovaný bol server, na ktorom mám účet a domény, úplne všetky, ktoré spravoval. Na spamcope som si overil, čo je vlastne vyblokované - a blokuje sa IP adresa. Keď som použil iný server - pop3 tak napríklad ten išiel. Pozrite si, iba tak pre orientáciu a štúdium adresu http://www.spamcop.net/bl.shtml a tam uvidíte, že blokujú sa servery. Ako viete, tak na zmenu domény, toho, čo je za zavináčom stačí 10 sekúnd, ak sa neponáhľam a môžem spamy posielať ďalej. Ak neviete ako, tak porozmýšľajte je to až priveľmi jednoduché. Teda IP nie iba doména

    JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

    JanaSys
    Prednedavnom nam tiez dali antispamovu ochranu na firemny server (alebo kde) a hold uz si do prace postu z mailu na szm neposlem. Domyslela som si preco asi, ale teraz ste mi to potvrdili. Vdaka.

    scorp je offline (nepripojený) scorp

    Človek, sivý a fúzatý. scorp
    Tesim sa z takej perfektnej debaty. Ano, blokovana bola IP, zhodou okolnosti na sorbs.net. Ked som zmenil svoju IP, napr. restartovanim-nic sa nedialo, blokovanie ostalo. Myslim si, ze pri dynamicjej IP mozem hovorit o blokovani domeny. Alebo nie...

    scorp je offline (nepripojený) scorp

    Človek, sivý a fúzatý. scorp
    Toto sa mi javi ako naozajstny problem. Co ked na szm.sk ma vas dolezity obch.partner mailovu schranku a sa k vam nemoze domailovat ? Skuste tento problem predlozit vasmu administratorovi. Myslim si, ze cela tato debata mu pomoze.

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    scorp Pozri príspevok
    Co ked na szm.sk ma vas dolezity obch.partner mailovu schranku a sa k vam nemoze domailovat ? Skuste tento problem predlozit vasmu administratorovi. Myslim si, ze cela tato debata mu pomoze.
    Dámi a páni, neviem, či je možné hovoriť o dôležitom obchodnom partnerovi - nemyslím v zmysle neserióznom ... Neviem, mám niečo proti firmám, keď majú svoje stránky na free webe a emailové adresy tiež free email.
    Viete si predstaviť, že by HP, SPP, mal adresu na szm, alebo gmaile? Je to, prosím, nikoho nechcem uraziť, ale amaterizmus ... nevravím, že je to nutnosť, ale ani vizitky sa nepíšu na stroji a nevystrihnú sa nožničkami ... Išli by ste k právnickej firme, keby mala freeemailovú adresu? Nemá to "štábnu" kultúru a hovorí to o zanedbaní PR. Naviac, ak vlastná adresa stojí cca 400 Skk/rok

    A to je dôvod, alebo o dôvod viac, aby každá firma, hoci aj živnostník, ktorý podniká na internete, mal vlastnú doménu. Potom sa nemôže stať, že by sa s Vami niekto nemohol spojiť. Nezodpovedáte za iných, iba za seba. A keďže je to platená služba, tak máte kontakt na niekoho, kto je za odblokovanie Vašej domény zodpovedný. Nechcem robiť nikomu reklamu, ale jestvuje jedna, veľmi seriózna firma, s 24 hodinovým, 365 dňovým servisom, ktorá zodpovedá za to, aby Vaše emaily boli doručené tam, kam majú byť doručené.

    Toto nebol útok na tých, čo nemajú vlastnú doménu, ale musíte uznať, že je firma vyzerá serióznejšie, keď ju má. Ak som sa niekoho dotkol, hlboko sa ospravedlňujem.
    Naposledy upravil Charon : 12.02.07 at 15:26 Dôvod: Doplnenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.