Zavrieť

Porady

reklamácia mobilu

Dobrý večer "poraďáci". Má niekto z Vás skúsenosti s neuznanou reklamáciou mobilu? Mobil sme reklamovali, že je nečitateľný displey. Teraz prišla odpoveď, že je to puknutý displey (vraj sa to môže stať aj keď je mobil vo vrecku a prudšie sa oprieme). Že neuznali reklamáciu s tým by som sa už aj zmierila, lebo medzitým som doslala nový mobil. Ale žiadajú od nás, aby sme zaplatili aj prepravné náklady a diagnostiku. FA je vyše 600,- Sk. Na reklamačnom protokole však je uvedené, že ak porucha nebude uznaná ako oprávnená záručná oprava, budú zákazníkovi fakturované náklady spojené s vybavovaním opravy v cene 300,- Sk. Čo s tým urobiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    bryan je offline (nepripojený) bryan

    bryan
    Hm, viac aspektov. Prvy zalezi od toho co bolo pisane v servisnom liste, teda podmienky servisu. Druhy je neprijemny v tom, ze aj ked mobil asi skonci v srote, stalo ta to koruny. Treti je v tom, ze aj servis ma dake naklady a z niecoho musia zit. Niekde uprostred bude pravda...dobre ukryta?

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    v prvom rade bolo treba si uvedomit, ci slo o reklamovatelnu vadu. naozaj bol ten displej necitatelny z toho dovodu co napisal servis? nepadol ten mobil, nemal sa ako poskodit?
    ak islo o taku vadu, servis je v prave, na to sa zaruka nevztahuje.

    ja som nastastie bez problemov vyreklamoval mobil "vecko" ked asi po roku pouzivania, som ho zatvoril a po otvoreni svietil displej uz iba na bielo. opravili to a zase slape

    Velettka je offline (nepripojený) Velettka

    Velettka
    svagrovi sa stalo, ze kupil mobil, prisiel domov, isiel skusit volat a nic nepocul, isiel naspat reklamovat, zobrali mu ho na reklamaciu a po msiaci mu ho vratili s tym, ze reklamaciu neuznali, lebo vraj bol telefon vytopeny ...... no co im mal na to povedal, vadil sa s nimi, vypisoval a ani tak nepochodil ....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.