Zavrieť

Porady

finančné služby a DPH - prosím o pomoc

Potrebujem poradiť s vyplňaním tlačiva na DPH pri spoločnosti ktorá poskytuje pôžičky nebank. spôsobom. je platcom DPH ale finančné služby sú oslobodené od DPH takže ani na vstupe ani na výstupe neuplatňujem DPH. Len v jednom menám jasno či sa má vôbec niečo do tlačiva na dph uvádzať. Kedže už jedno zdaňovacie obdobie som urobila tak,že len na prednej strane som vyčiarkla,že nevznikla žiadna daňová povinnosť ani odpočítanie dane. Mám nahlásenú daňovú kontrolu a chcem sa uistiť či som to urobila dobre.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    mariapap
    Potrebujem poradiť s vyplňaním tlačiva na DPH pri spoločnosti ktorá poskytuje pôžičky nebank. spôsobom. je platcom DPH ale finančné služby sú oslobodené od DPH takže ani na vstupe ani na výstupe neuplatňujem DPH. Len v jednom menám jasno či sa má vôbec niečo do tlačiva na dph uvádzať. Kedže už jedno zdaňovacie obdobie som urobila tak,že len na prednej strane som vyčiarkla,že nevznikla žiadna daňová povinnosť ani odpočítanie dane. Mám nahlásenú daňovú kontrolu a chcem sa uistiť či som to urobila dobre.
    Ak tieto služby poskytujete a nebola to služba príležitostná, tak úrok, torý je od DPH oslobodený, sa uvádza na r.06 DP

    finančné služby a DPH - prosím o pomoc

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.