Zavrieť

Porady

na kolko dni dovolenky mam narok

ak som u 1 zamestnávateľa od 1.1.2006 a počas tohto roka som bola 2 mesiace pn- mám aj za tieto mesiace-ked som nebola v práci, ale práceneschopná -nárok na dovolenku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    viktora
    ak som u 1 zamestnávateľa od 1.1.2006 a počas tohto roka som bola 2 mesiace pn- mám aj za tieto mesiace-ked som nebola v práci, ale práceneschopná -nárok na dovolenku?
    Dovolenka sa ti za dni pn nekráti. Kráti sa až pri PN dlhšej ako 100 dní.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    viktora
    ak som u 1 zamestnávateľa od 1.1.2006 a počas tohto roka som bola 2 mesiace pn- mám aj za tieto mesiace-ked som nebola v práci, ale práceneschopná -nárok na dovolenku?
    Keďže si uňho zamestnaná od začiatku roka, odpracovala si 60 dní, máš nárok na plnú ročnú výmeru dovolenky 20 alebo 25 dní. Dovolenka sa kráti za obdobie PN ale len v tom prípade, že PN počas roka /spočítajú sa všetky PN v roku/ bola dlhšia ako 100 pracovných dní.
    Ak trvala PN menej, nárok na dovolenku zostáva plný.
    Ak by PN trvala viac, kráti sa za prvých 100 pracovných dní trvania PN o 1/12 a za každých ďalších 22 dní o ďalšiu 1/12.

    Takže ak bola tvoja PN v roku 2006 len 2 mesiace, máš plný nárok na dovolenku.

    na kolko dni dovolenky mam narok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.