Zavrieť

Porady

Prekážka v práci

Prosím o radu: máme zamestnanca - invalidného dôchodcu, ktorý chodí pravidelne 2-3 krát za mesiac na kontrolu, ako je to s preplácaním paragrafov? koľko má nárok?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ivularadula
    Prosím o radu: máme zamestnanca - invalidného dôchodcu, ktorý chodí pravidelne 2-3 krát za mesiac na kontrolu, ako je to s preplácaním paragrafov? koľko má nárok?
    Ďakujem
    Má nárok na 7 dní v roku na ošetrenie, vyšetrenie. Je to prekážka v práci, §141 ZP, platená priemerkou.

    ivularadula je offline (nepripojený) ivularadula

    ivularadula
    a keď mi donesie ďalšie potvrdenia že bol u lekára? už ma ďalšie nazaujímajú?
    ten zamestnanec je cukrovkár, takže chodí pravidelne na kontrolu, čiže ďalšie dni mu perplatiť nemôžem, ani keby mi to nariadil šéf?
    ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ivularadula
    a keď mi donesie ďalšie potvrdenia že bol u lekára? už ma ďalšie nazaujímajú?
    ten zamestnanec je cukrovkár, takže chodí pravidelne na kontrolu, čiže ďalšie dni mu perplatiť nemôžem, ani keby mi to nariadil šéf?
    ďakujem
    Poskytne sa mu ďalšie pracovné voľno, bez náhrady mzdy.

    Marta 10 je offline (nepripojený) Marta 10

    Marta 10
    Prosila by som poradiť.
    Pracujem v 12 hodinovej prevádzke, od 6.00 hod. do 18,00 hod.Ak mám na deň keď mi vyšla smena platenú prekážku v práci, tzv. paragraf, počíta sa mi to ako jeden deň, alebo 1, a1/2 dňa paragrafu ? Ďakujem.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Marta 10 Pozri príspevok
    Prosila by som poradiť.
    Pracujem v 12 hodinovej prevádzke, od 6.00 hod. do 18,00 hod.Ak mám na deň keď mi vyšla smena platenú prekážku v práci, tzv. paragraf, počíta sa mi to ako jeden deň, alebo 1, a1/2 dňa paragrafu ? Ďakujem.
    ako jeden deň

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Marta 10 Pozri príspevok
    Prosila by som poradiť.
    Pracujem v 12 hodinovej prevádzke, od 6.00 hod. do 18,00 hod.Ak mám na deň keď mi vyšla smena platenú prekážku v práci, tzv. paragraf, počíta sa mi to ako jeden deň, alebo 1, a1/2 dňa paragrafu ? Ďakujem.
    o akú prekážku v práci ide ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Marta 10 Pozri príspevok
    Ide o návštevu a ošetrenie u lekára
    A je to celodenné ošetrenie? Ak áno, preplatených priemerkou má byť 12 hod. Ak napr. len 3 hod., preplatené budú len tie 3 hod.

    Marta 10 je offline (nepripojený) Marta 10

    Marta 10
    Áno, jedná sa o celodenné ošetrenie. Jedná sa mi o to, že keď som mala nárok na čerpanie 7 dní paragrafu na rok ostane mi teraz nárok na 6 dní, alebo iba na 5 a 1/2 dňa.
    Tých 7 dní platenej prekážky v práci je myslené na 7,5 hodinový pracovný čas, alebo je to myslené na pracovný deň ako taký, čiže aj 12 hodinový.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Marta 10 Pozri príspevok
    Áno, jedná sa o celodenné ošetrenie. Jedná sa mi o to, že keď som mala nárok na čerpanie 7 dní paragrafu na rok ostane mi teraz nárok na 6 dní, alebo iba na 5 a 1/2 dňa.
    Tých 7 dní platenej prekážky v práci je myslené na 7,5 hodinový pracovný čas, alebo je to myslené na pracovný deň ako taký, čiže aj 12 hodinový.
    Hovorí sa o dňoch.

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Marta 10 Pozri príspevok
    Áno, jedná sa o celodenné ošetrenie. Jedná sa mi o to, že keď som mala nárok na čerpanie 7 dní paragrafu na rok ostane mi teraz nárok na 6 dní, alebo iba na 5 a 1/2 dňa.
    Tých 7 dní platenej prekážky v práci je myslené na 7,5 hodinový pracovný čas, alebo je to myslené na pracovný deň ako taký, čiže aj 12 hodinový.
    Pokiaľ máš na tlačivku o paragrafe - prekážke na strane zamestnanca -potvrdené od lekára - " Celý deň ", tak sa jedná o celý deň, bez ohľadu na to, koľko hodinovú pracovnú smenu máš.
    Naposledy upravil terezamaria : 12.10.09 at 06:19

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.