Zavrieť

Porady

Oprava podlahy.

Bývam v paneláku, v byte mám kanceláriu a tepelná izolácia pod parketami je z heraklitu. Heraklit sa na niektorých miestach rozdrobil a parkety sú prepadnuté.

Hľadám riešnie ako urobiť radikálnu rekonštrukciu podlahy suchou cestou, aby celý proces netrval viac ako 5 pracovných dní.

Moji priatelia mi poradili celý priestor vyčistiť až po betónovú vrstvu, vzniknutý priestor vyrovnať bežným pieskom, položiť vytvrdený podlahový penový polystyrén, zastierkovať alebo prekryť tvrdeným podlahovým sadrokartónom, prípadne ešte nivelizovať na to určeným náterom. Takto by mal vzniknúť základ pre akúkoľvek podlahu.

Pri surfovaní na internete som nenašiel informáciu, ktorá by takúto technológiu potvrdila ako dobrú. Presnejšie povedané nenašiel som postup ako rekonštruovať podlahu v takom rozsahu ako si to vyžaduje náš priestor.

Preto skúšam Poraďákov, či niekto neriešil aj takýto problém.

Ďakujem.

apo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    nazir je offline (nepripojený) nazir

    nazir
    Ahoj existuje viac možností, ale tá najjednoduchšia a najkratšia je všetko asanovať,vyvoziť, napenetrovať podlahu a pokiaľ sú nerovnosti väčšie použiť na to nivelit podľa potreby, jedná sa o hrúbku potrebnú na dosiahnutie roviny. Ďalej by som kúpil tvrdený polistiren Rigips na podlahy a osadil ho tam. Je potrebné myslieť na dilatácie okolo stien aby sa predišlo kročajovému efektu a to v tom prípade pokiaľ pôjde na podlahu plávajúca alebo parkety. Zdôrazňujem nezabudnúť na dilatácie. Nivelit aj z penetráciou 48 hodín a polistiren to odhluční , zateplí a samotú podlahu položíš aj za den , ale neviem o akú plochu ide.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Môžete to celé urobiť aj z podlahového sadrokartónu.Je to pomerne dobrá zvuková aj tepelná izolácia .
    http://www.suchevystavby.estranky.cz...hy-rigidur/187
    http://www.obcanskavystavba.cz/clane...desek-rigidur/
    Naposledy upravil 220870 : 12.01.10 at 20:09

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Dotaz je už síce starý, ale stále zaujímavý.
    Mohol by mi niekto napísať, ako sa robí takáto "suchá " podlaha priamo na terén, ak je to možné? Vyhodil by som starú dlážkovinu, pod ňou je fajný jemný štrk, na to nejaké dosky, izoláciu tepelnú... aj proti vlhku? navrch by som dal plávajúcu podlahu . Akú skladbu by to malo mať? Je to zvýšené prízemie rod. domu, asi 1,2 m nad zemou. Ďakujem.

    nazir je offline (nepripojený) nazir

    nazir
    A pod štrkom máš aj Hydroizoláciu? Ak nie tak tu je overená skladba. Vykopať, drenážna vrstva štrku 16/20 prvý beton cca10 cm, paramo, hydroizolácia ,vytiahnúť aj na boky, čierna tvrdá folia, tvrdený polistiren, a druhý beton, na vrch plávajúca. ale po hydroyzolciu by som to určite dodržal ďalej máš aj iné možnosti podľa výšky skladby ktorú si ochotný spraviť

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    nazir Pozri príspevok
    A pod štrkom máš aj Hydroizoláciu? Ak nie tak tu je overená skladba. Vykopať, drenážna vrstva štrku 16/20 prvý beton cca10 cm, paramo, hydroizolácia ,vytiahnúť aj na boky, čierna tvrdá folia, tvrdený polistiren, a druhý beton, na vrch plávajúca. ale po hydroyzolciu by som to určite dodržal ďalej máš aj iné možnosti podľa výšky skladby ktorú si ochotný spraviť
    Tak teraz som trochu zapochyboval o tvojej odbornosti... hovoríš, že základom suchej podlahy je betón...?

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Ja som pred tromi rokmi otvoril túto tému.
    Opravu sme urobili nasledovne:
    1. Odstránili sme parkety
    2. Odstránili sme heraklit
    3. Z pôvodného sypké podkladu sme odstránili hrubšie kusy a znivelizovali.
    4. Položili sme podlahový (ružovej farby) polystyrén
    5. Položili sme OSB (z drevoštiepky) dosky, ktoré sme zlepili. Hrúbka pokiaľ si pamätám tak 12 mm možno viac. Boli riadne ťažké keď sme ich nosili.
    6. Skontrolovali sme vodorovnosť, bola OK
    7. Vymaľlovali sme
    8. Položili sme plávajúcu podlahu

    Pod sme rozumej remeselníkov, ja som len prizeral ako to postupuje a robil som nosiča keď bolo treba.


    Po troch rokoch nie je dôvod na žiadnu reklamáciu, podlaha je O.K. Keď sa zruší kancelária a miestnosť bude opäť obývačka stačí vyhodiť lacnú plávajúcu podlahu a vymeniť za inú vhodnú do novozariaďovaného interiéru. Plocha s OSB doskou je pevná ako betón.

    apo

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Aby sme nemýlili ostatných tak takáto skladba je možná len v nadzemných podlažiach.Polystyrén ružovej farby znamená asi toľko že spĺňa určité požiadavky požiaru vzdornosti

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Áno je to nadzemné podlažie. Pod nami sú panelákové pivnice nekúrené. Táto podlaha zabezpečuje aj tepelnú pohodu.

    apo

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    petmar Pozri príspevok
    Dotaz je už síce starý, ale stále zaujímavý.
    Mohol by mi niekto napísať, ako sa robí takáto "suchá " podlaha priamo na terén, ak je to možné? Vyhodil by som starú dlážkovinu, pod ňou je fajný jemný štrk, na to nejaké dosky, izoláciu tepelnú... aj proti vlhku? navrch by som dal plávajúcu podlahu . Akú skladbu by to malo mať? Je to zvýšené prízemie rod. domu, asi 1,2 m nad zemou. Ďakujem.
    Asi to budete musieť zabetónovať.Nie je mi známa žiadna metóda pomocou ktorej by sa dalo niečo takéto urobiť v požadovanej kvalite .A ak aj niečo existuje bude to stáť kopu euráčov.
    Ak to chcete čo najrýchlejšie a čo najsuchšie tak musíte urobiť od spodu.Betónovú vyrovnávaciu vrstvu cca 50mm.Na to môžete po 24hod asfaltový penetrák ,v ten deň sa dá nalepiť aj IPA.Potom už môžete pokračovaťčisto aj suchou metódou .Tak ako je spomenuté vyššie.

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Ďakujem za odpovede, urobím to zrejme tak ako radí 220870, aj v Tvojom odkaze je to písané len pre nadzemné podlažia..
    Ešte by som sa spýtal, mám dojem že cez tú palubovku sa zem teraz aj odvetráva. Keď to zamedzím betónom a hydroizoláciou, nebude vlhkosť vyrážať do múrov? Už teraz niekedy trochu 1 stena od suseda vlhne, neplesnie, je to tak na hrane. Zvonku už je stena zateplená...

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    Jediný problém pri zatepľovaní RD je ten, že ľudia akosi pozabudnú na stiahnutie príp. vlhkosti od zateplených stien. Takže okolo zateplenej steny si treba odkopať hlinu a dať tam nejakú izoláciu. Potom sa Ti už vlhkosť nebude tlačiť do domu.

    sar je offline (nepripojený) sar

    sar
    Velmi dobre ohlasy som pocula na korkocment, nasla som to na stranke korok.sk. Nemusi sa dat ziaden polystyren, ktory aj tak casom sublimuje pripadne splesnie. Korok je asi najlepsia izolacia. Na tejto stranke som tiez videla suchy system-ako sypana drt pod podlahu, ktora sluzila na izolaciu a zaroven vyrovnanie, alebo bol tam este jeden sposob a to take velke korkove platne tiez presne na tento ucel. Je to tam cele rozpisane v casti korok na stavebny ucel. Mozno ti to pomoze.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.