Zavrieť

Porady

zamestnanec a dlhodobá PN



Mám otázku, s ktorou si neviem poradiť. Do zamestnania som nastúpila 14.11.2006 (predtým som sa tam zaškolovala ale pracovnú zmluvu mám od 14.11.2006). V ten deň som navštívila tiež aj svoju praktickú lekárku, ktorá mi diagnostikovala zápal obličiek. Momentálne som stále PN. Môže mi dať zamestnávateľ výpoveď? Vzťahuje sa na mňa nejaká ochranná doba, aj keď som vlastne v skúšobnej dobe ale oficiálne som neodrobila ani jeden deň? Aj keď som na PN pracujem pre zamestnávateľa z domu, pretože ma o to žiada. Prosím o radu. ĎAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    tinka.b

    Mám otázku, s ktorou si neviem poradiť. Do zamestnania som nastúpila 14.11.2006 (predtým som sa tam zaškolovala ale pracovnú zmluvu mám od 14.11.2006). V ten deň som navštívila tiež aj svoju praktickú lekárku, ktorá mi diagnostikovala zápal obličiek. Momentálne som stále PN. Môže mi dať zamestnávateľ výpoveď? Vzťahuje sa na mňa nejaká ochranná doba, aj keď som vlastne v skúšobnej dobe ale oficiálne som neodrobila ani jeden deň? Aj keď som na PN pracujem pre zamestnávateľa z domu, pretože ma o to žiada. Prosím o radu. ĎAKUJEM
    PN = práceneschopná?
    Ak áno, nerozumiem tomuto protirečeniu:
    tinka.b
    Momentálne som stále PN
    tinka.b
    Aj keď som na PN pracujem pre zamestnávateľa z domu, pretože ma o to žiada.
    K výpovedi (presnejšie k ukončeniu pracovného pomeru v skúšobnej dobe):

    1. V skúšobnej dobe nemusí byť pracovný pomer ukončený výpoveďou.
    2. V skúšobnej dobe môže zamestnávateľ aj zamestnanec ukončiť pracovný pomer "obyčajným" oznámením druhej strane o skončení pracovného pomeru. Takéto oznámenie by malo byť spravidla doručené druhej strane 3 dni pred ukončením pracovného pomeru.
    3. Skúšobná doba sa predlžuje o dobu trvania práceneschopnosti.

    Ďalšie podrobnosti odporúčam hľadať na Porade. Boli tu prediskutované už nespočetne veľa krát.

    tinka.b je offline (nepripojený) tinka.b

    tinka.b
    ďakuje, tak to idem pohľadať. Áno, som stále na PN a keďže pracujem v neziskovej organizácii, kde som jediný zamestnanec a štatutárny zástupca - môj zamestnávateľ ma žiada, aby som svoju prácu - teda písanie projektov robila aj počas PN. Nerobím mi to problém. Len ide o to, ako som chránená. Keďže som v deň nástupu do práce nastúpila na PN. Či môže po skončení PN rozviazať zamestnávateľ so mnou pracovný pomer alebo nie.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    tinka.b
    ďakuje, tak to idem pohľadať. Áno, som stále na PN a keďže pracujem v neziskovej organizácii, kde som jediný zamestnanec a štatutárny zástupca - môj zamestnávateľ ma žiada, aby som svoju prácu - teda písanie projektov robila aj počas PN. Nerobím mi to problém. Len ide o to, ako som chránená. Keďže som v deň nástupu do práce nastúpila na PN. Či môže po skončení PN rozviazať zamestnávateľ so mnou pracovný pomer alebo nie.
    Ide o to, že pokiaľ si v skúšobnej dobe, a tá sa predlžuje o dobu PN, tak môže s tebou ukončiť PP kedykoľvek a bezdôvodne. Počas skúšobnej doby nie si ničím chránená.
    Naposledy upravil jankasm : 07.12.06 at 10:12

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    tinka.b
    ďakuje, tak to idem pohľadať. Áno, som stále na PN a keďže pracujem v neziskovej organizácii, kde som jediný zamestnanec a štatutárny zástupca - môj zamestnávateľ ma žiada, aby som svoju prácu - teda písanie projektov robila aj počas PN. Nerobím mi to problém. Len ide o to, ako som chránená. Keďže som v deň nástupu do práce nastúpila na PN. Či môže po skončení PN rozviazať zamestnávateľ so mnou pracovný pomer alebo nie.
    Ak dostaneš za prácu počas PN aj zaplatené, dokážem to akosi pochopiť, ak nedostaneš za to zaplatené - nerozumiem protirečeniu aj po poskytnutí vysvetlenia.
    V prípade, že dostaneš za takto vykonávanú prácu zaplatené, zaniká nárok na nemocenské.

    K poslednej vete citovaného príspevku zopakujem:
    Obidve strany (zamestnávateľ / zamestnanec) môžu počas skúšobnej doby ukončiť pracovný pomer kedykoľvek, t.j. aj počas trvania práceneschopnosti.

    Výpoveď pracovného pomeru daná zamestnávateľom alebo zamestnancom a ukončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe nie sú totožné! Počas skúšobnej doby nie je nutná výpoveď.
    Naposledy upravil endrju : 07.12.06 at 10:10 Dôvod: oprava nepresnej formulácie

    ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

    ludmilla
    Milí poraďáci prosím o radu: Máme zamestnanca, ktorý nastúpil na PN dňa 13.09.2006. Od novembra 2006 nepodáva správy o ďalšom priebehu svojho liečenia. Ako ďalej postupovať? Koľko môže byť PN? Môžeme ho prepustiť? Je povinný informovať zamestnávateľa o svojej PN? Ospravedlňujem sa moja otázka sa roztrieštila na ďalšie podotázky.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    ludmilla Pozri príspevok
    Milí poraďáci prosím o radu: Máme zamestnanca, ktorý nastúpil na PN dňa 13.09.2006. Od novembra 2006 nepodáva správy o ďalšom priebehu svojho liečenia. Ako ďalej postupovať? Koľko môže byť PN? Môžeme ho prepustiť? Je povinný informovať zamestnávateľa o svojej PN? Ospravedlňujem sa moja otázka sa roztrieštila na ďalšie podotázky.
    Ak nastúpil do zamestnania 13.9.2006 a mal v pracovnej zmluve uvedenú skúšobnú dobu 3 mesiace, môžete s ním rozviazať pracovný pomer i po dobu PN, pretože skúšobná doba sa predlžuje o dobu trvania PN. Ak neviete či je ešte PN, odporúčala by som sa spojiť s ním, alebo s jeho ošetrujúcim lekárom. Poprípade by som sa spojila so SP a informovala by som sa, či dotyčný zamestnanec odovzdáva SP takzvanú prechodku PN z mesiaca do mesiaca.

    ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

    ludmilla
    Nejedná sa o nového zamestnanca, pracuje u nás už dlho, zmluvu má na dobu neurčitú.

    zamestnanec a dlhodobá PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.