Zavrieť

Porady

paragraf 19

dobrý deň,
ja by som sa chcela spýtať na paragraf 19, konkrétne - ak je dohodnutá platba za čiastkové dodanie služby za obdobie dlhšie ako 12 mesiacov, potom sa služba považuje za dodanú najneskôr posledným dňom 12. mesiaca. Ako si to vysvetľujete?? Je tým dňom vzdy 31. 12. alebo je to posledný deň 12. mesiaca, ktorým môže byť trebárs aj apríl?? ďakujem.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Marta L je offline (nepripojený) Marta L

  človek, ktorý sa nedá odradiť ...viac Marta L
  Podľa mňa mysleli 31.12.. Ak máš napr. nájom od 1.1.04 do 31.12.04 a dohodnutú platbu za celýrok až nap. do 31.1.2005, tak podledným dňom je 31.12.2004. Tak som to pochopila ja.

  babs je offline (nepripojený) babs

  babs
  a keď mám zmluvu, ktorá zahrňa viac čiastkových plnení, neviem povedat kedy sa začne pracovať na konkretnom plnení, pretože sa jedná o projektovú dokumentáciu a zmluva bola podpísaná dajme tomu 31.8. 2004 a dátum odovzdania dokumentácie na jedno čiastkové plnenie je 22.12 2005?? vtedy by som to mala ako riešiť??

  karbanová je offline (nepripojený) karbanová

  karbanová
  Podľa mňa keď dodáš a vyfakturuješ prvé čiastkové plnenie z celkovej ZOD , tak potom podľa zmluvy určuješ daňovú povinnosť a to podľa dohodnutých podmienok splatnosti t.j. ak máš v ZOD splatnosť fá do 30 dní od vystavenia fá ,tak dátum plnenia môžeš určiť hociktorý z intervalu od dňa vystavenia do dňa splatnosti faktúry.Ak by si mala v ZOD dohodnutú splatnosť napr. 13 mesiacov, tak daňové plnenie by nastalo posledný deň 12 mesiaca.V prípade , že ti odberateľ uhradí túto fá za čiastkové plnenie skôr,ako máš určený deň plnenia na fá, tak tento deň úhrady sa ti stáva dňom daň.povinnosti-odvodu DPH.

  babs je offline (nepripojený) babs

  babs
  podla mna sa hovorí práve o dĺžke toho plnenia, teda ak je ta služba dodávaná viac ako 12 mesiacov, len neviem, čo s tým, keď neviem určiť presný začiatok plnenia..zmluva je podpísaná v jeden deň, ale to neznamená, že sa začína hneď na tom pracovať, na jednom čiastkovom plnení sa môže začať pracovať aj o päť mesiacov, ale to v zmluve stanoviť nemôžeme, pretože jednotlivé plnenia na seba nadväzujú a nedá sa určiť presne kedy sa skončí robiť na jednom a začne na druhom...a neviem či sa posledným dňom 12. mesiaca myslí práve toho 31.12. alebo je to deň posledného 12. mesiaca toho plnenia??? nemá niekto nejaký podobný problém?? ďakujem.

  ingi je offline (nepripojený) ingi

  ingi
  Nemám síce podobný problém, ale podľa mňa sa pod posledným dňom 12. mesiaca nemyslí 31.12., ale posledný deň 12. mesiaca čiastkového plnenia.
  Podľa mňa nie je dôležité, že kedy sa začne na čiastkovom plnení pracovať, ale podstatné je, že či je platba zaň v zmluve dohodnutá za obdobie dlhšie ako 12 mesiacov.

  Susan je offline (nepripojený) Susan

  Susan
  Podľa mna je potrebné si zmluvne dohodnuť termíny jednotlivých čiastkových plnení a vyšpecifikovať dátum dodania jednotlivých ukončených plnení a spôsob fakturácie. Termíny môžu prechádzať aj do ďalšieho roku.

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.