Zavrieť

Porady

Multifunkčné zariadenie

Chystám sa kúpiť atramentové multifunkčné zariadenie Brother DCP 115-C.
Ak ho máte, prosím napíšte svoje skúsenosti, vopred ďakujem.
Usporiadat
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

kukučka
Chystám sa kúpiť atramentové multifunkčné zariadenie Brother DCP 115-C.
Ak ho máte, prosím napíšte svoje skúsenosti, vopred ďakujem.
Mňa to tiež zaujíma, priateľ by si to chcel tiež kúpiť.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
Ak môžem odporučiť, ustúpte od atramentových zariadení. Problém s atramentom je ten, že zasychá. Stačí ísť na dovolenku, vonku je teplo a náplň je nefunkčná, zaschlá. Odporúčam, doplatiť trochu a kúpiť si laserové zariadenie. Toner nevyschne ani po rokoch.
Naviac, prevádzkové náklady atramentových tlačiarní sú vyššie. Musíte porovnať.
0 0
Lucuš Lucuš

Lucuš je offline (nepripojený) Lucuš

Úplne súhlasím, atramentové tlačiarne vraj vydržia ak aspoň raz do týždňa niečo vytlačíš, no ja robím podľa rady a akosi to nefunguje.
Žeby mysleli raz za deň???
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Charon
Ak môžem odporučiť, ustúpte od atramentových zariadení. Problém s atramentom je ten, že zasychá. Stačí ísť na dovolenku, vonku je teplo a náplň je nefunkčná, zaschlá. Odporúčam, doplatiť trochu a kúpiť si laserové zariadenie. Toner nevyschne ani po rokoch.
Naviac, prevádzkové náklady atramentových tlačiarní sú vyššie. Musíte porovnať.
Ja by som atramentové zariadenia až tak nezatracoval. Je pravdou, že laserové sú kvalitnejšie, farba je trvácnejšia, ale ak to človek potrebuje pre domáce využitie (napr. tlačí nie viac ako 100 strán ročne), je zbytočné investovať ťažké peniaze do laserovej tlačiarne. Navyše v prípade multifunkčných zariadení pre domácnosť, kde netreba profesionálnu kvalitu, je to cenovo dobré riešenie. Ja mám doma Epson Stylus CX3200. Neviem si predstaviť, že kde v byte by som mal osobitne kopírku, tlačiareň a ešte aj skener. Všetky tieto zariadenia som už minimálne niekoľkokrát potreboval a ten multifunkčák mi na to pekne poslúžil.

S tým atramentom je to sčasti pravda. Stalo sa už, že sme netlačili aj mesiac. Ak na tryske zaschne atrament, tlačiareň má čistiacu funkciu - tryska sa prečistí a za 1 minútu je možné v pohode tlačiť. Nestalo sa mi, že by atrament zaschol a musel som cartridge vyhodiť a to ju už máme vyše 2 rokov. Zatiaľ som menil oba cartridge asi 3x.


Pre kukučku: musíš si zvážiť, koľko plánuješ tlačiť alebo kopírovať. AK je to kvantum strán (tisíce za rok), tak náklady na jednu stranu budú lacnejšie v prípade laserovky. Ak je to však pár strán do roka (100-200), tak laserovka bude zbvytočne drahá. Tonery do las. tlačiarne stojí aj niekoľko tisíc SKK. Aj keď nimi dokážeš vytlačíť tisícky strán, kedy sa Ti to pri domácom použití vráti?

Cartridge do atramentovky síce vydrží na menej strán (uvádzajú cca 300-500, v skutočnosti je to okolo 200 v závislosti od percenta potlačenej strany), ale aj stoja menej. Tu:
http://shop.set.sk/?Mode=StiList&fulltext=brother+LC
som Ti našiel, že ČB stojí 313,- SKK a farebné stoja každý 220,- SKK (teda spolu 3 farby 660).

Samotnú kvalitu tohto modelu neviem zhodnotiť, musíš si porovnať parametre s inými multifunkčnými zariadeniami. Myslím si však, že veľký rozdiel medzi nimi nebude.

Takže ak máš peniaze navyše a chceš vyššiu kvalitu, investuj do laserovky, ak však potrebuješ služby zariadenia len občas a chceš ušetriť, kúp si to.

Dovetok: tek zbežne som pozrel ponuku na trhu a laserové farebné multifunkčné zariadenie pod 25.000 SKK som nenašiel. Takže ak ten Tvoj Brother stojí do 3.000, tak si to vieš porovnať.
Naposledy upravil Chobot : 15.12.06 at 08:01
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Kúpené, vyskúšané, spokojnosť - zatiaľ.
Tak ako píšeš, na domáce použitie úplne postačí a stará tlačiareň ešte funguje. Bol to kompromis, chceli sme skener a ten stojí samotný tri tisícky. A ja mám za ne aj skener, aj kopírku a tlačiareň.
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Plne súhlasím s Chobotom.

Chcel by som sem ešte pridať aj moju skúsenosť:
Pred dvoma rokmi som kúpil 2 tlačiarne CANON PIXMA IP3000 a IP5000, + 5 litrov atramentu vo fľašiach Investoval som do toho cca 13.000 Sk bez DPH. Doteraz som na oboch vytlačil cca 40.000 strán a to mám ešte dosť atramentu. Som si prepočítal, že nepoužívaním originálnych náplní, ktoré sú 20 krát drahšie ako plnené, som ušetril minimálne 1-2 Sk/strana.

Je s tým trochu roboty, niekedy mám na to nervy, ale za tie peniaze to stojí . Mám celkom slušný "naturálny príjem" a ešte k tomu nezdanený. A nemôže sa stať, že mi zaschne atrament, lebo stále niečo tlačím....

Ako tlačiareň mám ešte aj laserovú kopírku, avšak nepoužívam ju, lebo náklady na stranu mi vychádzajú 60halierov a to sa mi zdá priveľa v porovnaní s mojimi atramentovými tlačiarňami.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Prosím o radu, mám multifunkčné HP 7780 asi rok, ale v poslednej dobe mi prestalo dotláčať posledný riadok, buď mi vytlačí len vrch písmen alebo nevytlačí posledný riadok a je jedno, či na konci strany, alebo keď tlačí pokl. doklad len na polku, tak nedotlačí ani ten, vedel by mi niekto poradiť čo s tým? Už som písala aj do firmy, kde som zakúpila HP ale ani sa neráčili ozvať. díky moc
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

vedel by mi niekto poradiť ohľadom skenera. doteraz mi vypisoval, že nemôže sa pripojiť, už som zadala správnu cestu, už sa aj pripojí, ale nakoniec mi vypíše, že asi zložka kde chcem naskenovať je len na čítanie aj som zmenila atributy, ale neviem, stále to vypisuje, čo s tým, poradí niekto?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

prosím poradí niekto, stále vypisujem, nedá sa zapisovať.
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

sybila3 Pozri príspevok
vedel by mi niekto poradiť ohľadom skenera. doteraz mi vypisoval, že nemôže sa pripojiť, už som zadala správnu cestu, už sa aj pripojí, ale nakoniec mi vypíše, že asi zložka kde chcem naskenovať je len na čítanie aj som zmenila atributy, ale neviem, stále to vypisuje, čo s tým, poradí niekto?
Skús pozrieť tu, či nenájdeš to, čo potrebuješ
http://www.porada.sk/t100935-skenovanie.html
a keď nenájdeš, buď trpezlivá, kto bude vedieť, určite Ti poradí.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

už sa pohol skener, začal aj skenovať, ale stále vypisuje, že nedá sa zapísať do priečinka, že priečino je len na čítanie, ako zmením v pc novú zložku, aby bola aj na zápis, už som všeličo skúšala.
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Našla som na nete o skenovaní, skús ešte, či Ti to pomôže...
http://office.microsoft.com/sk-sk/he...000931051.aspx
Naposledy upravil Meggi 1 : 18.07.09 at 16:45
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

A ešte som Ti našla tu z Porady, toto by mal byť aj Tvoj prípad. Pozri ...
http://www.porada.sk/t113620-priloze...-v-mail-y.html
a konkrétny postup je v tomto príspevku, toto by Ti malo naisto pomôcť:
http://www.porada.sk/1070030-post2.html
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ďakujem presne to potrebujem, ale keď kliknem pravým na C, nástroje, tak v nástrojoch nemám možnosti a nepohnem sa.
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

sybila3 Pozri príspevok
ďakujem presne to potrebujem, ale keď kliknem pravým na C, nástroje, tak v nástrojoch nemám možnosti a nepohnem sa.
Ja som to vyskúšala a dostala som sa tam, kde by si sa potrebovala dostať aj Ty.
Skúsim Ťa navigovať krok za krokom: Tento počítač - keď sa Ti otvorí okno, celkom hore na paneli nástrojov klikni na Nástroje - klikni na Možnosti priečinka - klikni na Zobrazenie - nájdi si Skryté súbory a priečinky, máš dve možnosti: Nezobrazovať skryté súbory a priečinky a potom Zobraziť skryté súbory a priečinky. Tak si odfajkni to druhé: Zobraziť skryté súbory a priečinky.

Potom si nájdi priečinok, kam sa Ti ukladá naskenovaný materiál. Na ten priečinok klikni pravým tlačidlom myši (PTM) - zvoľ: Vlastnosti - v záložke Všeobecné celkom dole sú Atribúty a tam si odznač Iba na čítanie.

Skús ...
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
sybila3 Pozri príspevok
prosím poradí niekto, stále vypisujem, nedá sa zapisovať.
To bude nejaka systemova chyba. Skus nanovo nainstalovat programy z CD k tomu skeneru.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ja tam mám iba nástroje, žiadne možnosti nič, v nástrojoch mám zálohovať, defragmentovať, skontrolovať a ďalej sa nepohnem, ale inde som nastavila zobrazovať zložky, nastavila som atribúty na zápis a čítanie a začne skenovať a vypíše, že nedá sa, buď je plný disk alebo priečinok chránený proti zápisu, už neviem, čo tam mám nastaviť.
0 0
danielko danielko

danielko je offline (nepripojený) danielko

Poznáte, prosím, niektorú z týchto tlačiarní:

Brother DCP 585 CW
Brother MFC 490 CW
EPSON Stylus SX600FW
EPSON Stylus BX600FW

Pred časom sa mi pokazila tlačiareň, rýchlo som potrebovala inú a kúpila som HP Officejet 5610. Táto tlačiareň nemá bezokrajovú tlač, teda netlačí napodu celý čiarový kód pri tlačivách, čo je dosť veľký problém.
Keďže by som už nechcela urobiť tú istú chybu a kúpiť opäť niečo zbrklo (a zle), zaujíma ma:
- či niekto pozná niektorú z týchto tlačiarní a či majú bezokrajovú tlač,
- a či sa dajú kazety do týchto tlačiarní plniť aj doma.

Ďakujem za pomoc.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Poopravím alebo doplním Meggi 1:
Meggi 1
Skúsim Ťa navigovať krok za krokom: Tento počítač (otvoriť klikom ĽTM alebo Enterom - otvorí sa okno) - keď sa Ti otvorí okno, celkom hore na paneli nástrojov klikni na Nástroje - klikni na Možnosti priečinka - klikni na Zobrazenie - nájdi si Skryté súbory a priečinky, máš dve možnosti: Nezobrazovať skryté súbory a priečinky a potom Zobraziť skryté súbory a priečinky. Tak si odfajkni to druhé: Zobraziť skryté súbory a priečinky.
Toto červeným si sybila3 zabudla urobiť, preto si sa nedostala ďalej.
0 0
danielko danielko

danielko je offline (nepripojený) danielko

danielko Pozri príspevok
Poznáte, prosím, niektorú z týchto tlačiarní:

Brother DCP 585 CW
Brother MFC 490 CW
EPSON Stylus SX600FW
EPSON Stylus BX600FW

Pred časom sa mi pokazila tlačiareň, rýchlo som potrebovala inú a kúpila som HP Officejet 5610. Táto tlačiareň nemá bezokrajovú tlač, teda netlačí napodu celý čiarový kód pri tlačivách, čo je dosť veľký problém.
Keďže by som už nechcela urobiť tú istú chybu a kúpiť opäť niečo zbrklo (a zle), zaujíma ma:
- či niekto pozná niektorú z týchto tlačiarní a či majú bezokrajovú tlač,
- a či sa dajú kazety do týchto tlačiarní plniť aj doma.

Ďakujem za pomoc.

Prosím, máte niekto s nimi skúsenosti ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať