Zavrieť

Porady

Slané pečivo na Vianoce

Chcela by som otvoriť receptár na slané pečivo. Pripájam môj obľúbený recept, nie je náročný a ostane i na Silvestra.

Bryndzové tyčinky

25 dkg hladkej múky, 25 dkg palmarin, 20 dkg bryndze (ja dávam kocku 125 g - mám to overené- podľa toho kto ako chce), 1 žĺtok, 2 lyžice mlieka, soľ, bielok na potretie, na posypanie rasca, sezam, postrúhaný syr.

Postup:
múku, palmarin, bryndzu, vajíčko a mlieko zmiešame na pomúčenej doske a vyvaľkáme. Z cesta vykrajujeme kolieska poukladáme na plech posypeme a pečieme do ružova.
Usporiadat
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Tiež pridám jeden veľmi jednoduchý, ale vydarený recept a odporúčam určite vyskúšať.

Slané pečivo.

1 stužený tuk - Iva, Cera
1 kávová lyžička soli
400 g hladkej múky
1 kyslá smotana

Všetko spolu zmiešame, necháme stáť 12 hodín, vyvaľkáme, celú plochu potrieme vajcom, vykrajujeme rôzne tvary ( používam tie menšie vykrajovačky), vrch posypeme podľa vlastnej fantázie - mak, sézam, syr, slaninka, klobáska, pistácie, orechy, mandle, ....
3 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

kolko to pečieš ..mám teplovzdušnú rúru
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

... čas ti nepoviem , pečiem len chvíločku, pečivo musí mať taký slabý hnedastý nádych.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Praclíky

1/2 kg hl. múky špeciál
1 palmarín1 sladká smotana
1 prášok do pečiva
25dkg tvrdého syra-nastrúhať
2 čl soli

Všetko spolu zamiesiť, rozvaľkať asi na 0,5 cm. Vykrojiť praclíky, potrieť vajíčkom, posypať rascou, alebo sezamom, dať piecť na 175-180° C asi 20-25 minút. Z tejto dávky je asi 65 praclíkov.

Bryndzové praclíky

350g hl. múky špeciál
250g masla
250g bryndze
1 čl soli
1/2 prášku do pečiva
PB170790.jpg  
PB170793.jpg  
1/1
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

vcera som upiekla :

Slaný keks


250 g hladkej múky
1/2 kávovej lyžičky
sódy bicarbóny
80 g Hery
1 dcl smotany
1 čajová lyžička soli
2 žĺtka
------------
vajíčko na potretie
------------
mak
sezamové semienko
rasca

------------
  1. z uvedených surovín spracujeme cesto, zabalíme do fólie a necháme v chlade odpočinúť (30 min - 1 hod, 1 deň, podľa okolností)
  2. na pomúčenom lopári rozvaľkáme cesto ma 3 mm hrúbku a nakrájame ho radlom (krájacie koliesko) na menšie štvorce (alebo vykrajujeme rôzne tvary), potrieme rozšľahaným vajíčkom
  3. kladieme na plech s fóliou, posypeme makom, sezamom alebo rascou a pečieme cca 10 minút v stredne teplej rúre
Slané tvarohové pečivo



(tyčinky, alebo iné tvary)


250 g hladká múky
250 g hrubá múka
1 sáčok kypriaceho
prášku do pečiva
250 g Hery
250 g tvaroh
1 čajová lyžička soli
2 vajcia
------------
vajíčko na potretie
------------
mak
sezamové semienko
vegeta
mletá červená paprika
rasca

------------
  1. z uvedených surovín spracujeme cesto, zabalíme do fólie a necháme v chlade odpočinúť (30 min - 1 hod, 1 deň, podľa okolností)
  2. na pomúčenom lopári rozvaľkáme cesto ma 1 cm hrúbku, potrieme rozšľahaným vajíčkom a nakrájame ho radlom (krájacie koliesko) na tyčinky (keď vykrajujeme rôzne tvary – po vykrojení natrieme vajíčkom)
  3. kladieme na plech s fóliou, posypeme sezamovými semienkami, makom, vegetou, mletou červenou paprikou, alebo rascou a pečieme cca 10 minút v stredne teplej rúre
Slané bryndzové pečivo



(tyčinky, paličky alebo iné tvary)


250 g polohrubej múky
1/2 sáčka kypriaceho
prášku do pečiva
250 g Hery
250 g bryndze
malá štipka soli
(bryndza je slaná)
1 vajce
------------
vajíčko na potretie
------------
mletá červená paprika
rasca

------------
  1. z uvedených surovín spracujeme cesto, zabalíme do fólie a necháme v chlade odpočinúť (30 min - 1 hod, 1 deň, podľa okolností)
  2. na pomúčenom lopári rozvaľkáme cesto ma 0,5 cm hrúbku, potrieme rozšľahaným vajíčkom a nakrájame ho radlom (krájacie koliesko) na tyčinky (keď vykrajujeme rôzne tvary – po vykrojení natrieme vajíčkom)
  3. kladieme na plech s fóliou, posypeme mletou červenou paprikou, alebo rascou a pečieme cca 10 minút v stredne teplej rúre
0 0
natascha natascha

natascha je offline (nepripojený) natascha

Chcela by som skúsiť slané paličky, ale aby do cesta išli aj zemiaky. Myslela som, že by som do nejakého osvedčeného receptu pridala aj pár pretlačených uvarených zemiakov. Ale to by som len improvizovala s neistým výsledkom. Nemáte náhodou niektorá recept na takéto paličky?
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Plnené zemiakové chuťovky
200 g hladkej múky, 150 g Zlatej Hany /masla , Hery/ , 2 veľké zemiaky, 1 vajíčko, soľ
krém: 3 syry Bambíno , 200 g masla
Zemiaky uvaríme v šupke a necháme vychladnúť. Do misy dáme múku,Zlatú Hanu, vajíčko a najemno nastrúhané zemiaky. Vypracujeme cesto a necháme ho stuhnúť v chladničke aspoň 2 hod. Vyvaľkáme na hrúbku min. 4 mm , vykrojíme rôzne tvary/ kolieska, srdiečka.../ Uložíme na plech vystlaný papierom na pečenie a upečieme pri teplote 190° C približne 10-12 min. Pečivo necháme vychladnúť. Môžeme ho naplniť, alebo konzumovať aj bez naplnenia.
Pri plnení prekrojíme jednotlivé kúsky priečne na polovicu a spodnú časť naplníme krémom. Priložíme druhú polovicu, ozdobíme krémom, olivou / alebo kapiou, klobásou/ a prepichneme špáradlom
Plnka: syr vymiešame s maslom na jemný krém. Do krému sa môže pridať aj červená paprika, alebo pretlačený cesnak.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
beba13 Pozri príspevok
Praclíky

1/2 kg hl. múky špeciál
1 palmarín1 sladká smotana
1 prášok do pečiva
25dkg tvrdého syra-nastrúhať
2 čl soli

Všetko spolu zamiesiť, rozvaľkať asi na 0,5 cm. Vykrojiť praclíky, potrieť vajíčkom, posypať rascou, alebo sezamom, dať piecť na 175-180° C asi 20-25 minút. Z tejto dávky je asi 65 praclíkov.

Bryndzové praclíky

350g hl. múky špeciál
250g masla
250g bryndze
1 čl soli
1/2 prášku do pečiva
Mám otázočku, to máš praclíky robené formičkou? Ak áno, kde sa taká dá kúpiť, ( ja viem, že nie v obuvi )u nás som ju v obchodoch nevidela.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
ondrejvla Pozri príspevok
Mám otázočku, to máš praclíky robené formičkou? Ak áno, kde sa taká dá kúpiť, ( ja viem, že nie v obuvi )u nás som ju v obchodoch nevidela.
Vlasti ja som si vykrajovačku na praclíky zakúpila na jarmoku, predávali ju pri rôznych drevených vareškách, lyžiciach, naberačkách na med.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Praclíkmi ste mi pripomenuli jedny zlváštne slané koláčiky, kopírujem recept od známej

Silserli švajčiarska špecialita


500g hladkej múky
1/2 droždia (z 42g balenia)
1 PL soli
cca 3,5dl teplej vody*
40g sódy bikarbóny
1l vody

Postup:
1. Suroviny po * zmiesiť, až sa robia v ceste bublinky. Vytvarovať buchtičky (príp. iné tvary), dať ich na pomúčenú dosku a nechať prikryté 30min kysnúť.
2. Sódu bikarbónu nasypať do vriacej vody. Buchtičky ponoriť do tohoto vriaceho kúpela cca na 30s. Nechať odkvapkať a ukladať na plech s papierom na pečenie. Buchtičky v takomto stave nesmú dlho stáť.
3. Buchtičky môžeme posypať soľou, sézamom, apod.
4. Piecť v predhriatej rúre cca 20 min pri teplote
elektrická rúra - 190-200°C
plynová rúra - 3-4 stupeň
teplovzdušná rúra- 170-180°C.
poznámky
# Z cesta môžme tvarovať praclíky, príp. môžeme vykrajovať rôzne iné tvary.
# Silserli majú naintenzívnejšiu chuť pri použití hladkej múky, ale nič sa nestane, ak použijeme hocijakú celozrnnú múku (potom však trochu pozor na množstvo vody - odporúčam menej).

ja osobne nechávam v pekárni vymiesiť kysnuté cesto podobné ako na chlieb, potom rôzne tvarujem - tyčinky, zatočené tyčinky, praclíky, malé buchtičky ...
cuť to má ako DRU tyčinky - taká zvláštna kôrka na povrchu. Stojí za vyskúšanie.
0 0
dušinka dušinka

dušinka je offline (nepripojený) dušinka

Formičku na praclíky som kúpila v TESCU - medzi vykrajovačkami som ich objavila.
1 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

... formicka ma pruzinku na vytlacenie cesta ...

0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

ondrejvla Pozri príspevok
Mám otázočku, to máš praclíky robené formičkou? Ak áno, kde sa taká dá kúpiť, ( ja viem, že nie v obuvi )u nás som ju v obchodoch nevidela.
Mám formičku, ale to mi už veľmi dávno vyrobil jeden deduško, ale mám aj kúpenú v domácich potrebách, tam kde dostaneš kúpiť formičky, ale tá kúpená sa mi nepáči zle sa s ňou vykrajuje a nemajú tie praclíky pekný tvar, ale je viac druhou tých formičiek možno natrafíš na dobrú
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Výborné syrové vegetky.


A vlastne ja do nich nedávam Vegetu, ale Dobrotku (bez glutamanu), tak by sa asi mali volat dobrotky...
Naposledy upravil lavanda : 27.07.10 at 14:43 Dôvod: Doplnenie.
2 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
virka Pozri príspevok
Pridávam ďalší odskúšaný recept.
Zapekané rohlíky
400 g šunky alebo šunkovej salámy, 375 g syr tehla, 250 g masla, 4 vajcia, 2 žĺtka, 2 strúčiky cesnak - roztlačiť, 1 menšia cibuľa - postrúhať na strúhadle,
soľ, peper, petržlenová vňať.
Postup: Maslo vymiešame do penista pridáme vajíčka a žĺtka. Šunku nakrájame na drobné kocky, syr postrúhame, dosolíme a dopepríme podľa chuti. Všetko dobre zmiešame a necháme odstáť v chladničke 24 hodín.(Ak to chceme rýchlo nemusíme, robila som to aj tak). Masa sa natiera na polky rohlíkov. Potrebujeme 18 rohlíkov. Pečieme vo vyhriatej rúre 220 st., 15 minút.
Kto mi poradí, v akom stave sú štyri vajíčka? Varené, alebo surové?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

alla66 Pozri príspevok
Kto mi poradí, v akom stave sú štyri vajíčka? Varené, alebo surové?
No určite do rohlíkov na cestíčko surové.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Určite? to sú vajíčka na plnku, nie do cestíčka...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

No priznám sa, že som to nedočítala celé, tak som si to prešla ešte raz a pozorne, a vyšlo mi, že som sa teda mýlila. Prepáč, patria tam uvarené na tvrdo. Maja
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

dievčatá, keďže sa to ide zapekať, tak by to mohli byť aj vajíčka surové, či nie?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať