Zavrieť

Porady

Slané pečivo na Vianoce

Chcela by som otvoriť receptár na slané pečivo. Pripájam môj obľúbený recept, nie je náročný a ostane i na Silvestra.

Bryndzové tyčinky

25 dkg hladkej múky, 25 dkg palmarin, 20 dkg bryndze (ja dávam kocku 125 g - mám to overené- podľa toho kto ako chce), 1 žĺtok, 2 lyžice mlieka, soľ, bielok na potretie, na posypanie rasca, sezam, postrúhaný syr.

Postup:
múku, palmarin, bryndzu, vajíčko a mlieko zmiešame na pomúčenej doske a vyvaľkáme. Z cesta vykrajujeme kolieska poukladáme na plech posypeme a pečieme do ružova.
Usporiadat
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Bryndzové tyčinky? Potom preto vykrajuješ kolieska?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
klaura klaura

klaura je offline (nepripojený) klaura

Pridávam Syrové guľky :
Nastrúhame 200g tvrdého syra, k tomu 200g šunky nakrájanej na drobno, 2-3 vajcia, soľ, korenie podľa chuti a strúhanku podľa potreby na zahustenie.
Tvarujeme guľky, ktoré obalíme v strúhanke a vypražíme. Na servitke necháme stiecť prebytočný olej. Sú výborné k vínku.
0 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

Slané pečivo
0 0
virka virka

virka je offline (nepripojený) virka

Sorry Zita máš pravdu v zošite mám napísané tyčinky, no ja robím kolieska.Skús recept a môžeš si vykrájať aj tyčinky. Virka
0 0
virka virka

virka je offline (nepripojený) virka

Pridávam ďalší odskúšaný recept.
Zapekané rohlíky
400 g šunky alebo šunkovej salámy, 375 g syr tehla, 250 g masla, 4 vajcia, 2 žĺtka, 2 strúčiky cesnak - roztlačiť, 1 menšia cibuľa - postrúhať na strúhadle,
soľ, peper, petržlenová vňať.
Postup: Maslo vymiešame do penista pridáme vajíčka a žĺtka. Šunku nakrájame na drobné kocky, syr postrúhame, dosolíme a dopepríme podľa chuti. Všetko dobre zmiešame a necháme odstáť v chladničke 24 hodín.(Ak to chceme rýchlo nemusíme, robila som to aj tak). Masa sa natiera na polky rohlíkov. Potrebujeme 18 rohlíkov. Pečieme vo vyhriatej rúre 220 st., 15 minút.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

virka
Sorry Zita máš pravdu v zošite mám napísané tyčinky, no ja robím kolieska.Skús recept a môžeš si vykrájať aj tyčinky. Virka
Jasné, ja tento recept mám tiež a vykrajujem pagáčiky. Mimochodom výborné! Len som sa trošku pobavila na tej nezrovnalosti. Nič v zlom.
0 0
Libor4 Libor4

Libor4 je offline (nepripojený) Libor4

Klobásové koláče
Suroviny:
lístkové cesto, vaječný bielok, rozšľahané vajce, klobása (najlepšie domáca), múka
Postup:
Z rozváľaného cesta povykrajujeme kolieska s priemerom asi 4 cm (veľmi vhodný je “poldecový” pohárik) tak, aby sme čo najlepšie využili cesto. Do polovice koliesok urobíme do stredu menšie otvory (napríklad náprstkom). Kolieska bez otvorov potrieme bielkom a poukladáme na ne pokrájanú klobásku. Na klobásku uložíme kolieska s otvorom o kraje dôkladne stlačíme, aby sa cesto spojilo. Povrch potrieme rozmiešanými vajíčkami (bielok aj žĺtok) a koláčiky poukladáme na suchý plech a dáme upiecť. Ručím za to, že nebudete stačiť piecť – rodinní príslušníci budú rýchlejší ako Vy!
0 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

Pridávam výborné slané pečivo s oštiepkom. Môže sa namiesto oštiepku použiť aj iný údený syr.
0 0
Dan1 Dan1

Dan1 je offline (nepripojený) Dan1

Virka, chcem sa opýtať, tie bryndzové kolečka sa dajú piecť aj týždeň dopredu ? Sú potom chutné, alebo je to treba piecť len pár dní vopred. Ďakujem za odpoveď.
0 0
virka virka

virka je offline (nepripojený) virka

Áno dajú sa piecť aj týždeň dopredu. Dávam ich do krabíc z umelej hmoty a uzavriem vrchnákom.
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

Dan1
Virka, chcem sa opýtať, tie bryndzové kolečka sa dajú piecť aj týždeň dopredu ? Sú potom chutné, alebo je to treba piecť len pár dní vopred. Ďakujem za odpoveď.
Dať sa dajú, len či vydržia....
0 0
žanet žanet

žanet je offline (nepripojený) žanet

A tento poznáte?
200g polohrubej múky, 200 g nastrúhaný eidam, 200 g Hera spracujeme rukami na hladné cesto, vyvaľkáme na plát hrubý cca 1 cm, posypeme soľou, pizza korením, vegetou, grilovacím korením.../ nie všetko naraz, ale bude viac druhov pečiva. Vykrajujeme želané tvary/ poldecákom, formičkami... veľkosť podľa chuti, ale lepšie sú menšie jednohubky/. Potrieme rozšľahaným vajcom / štetčekom každé zvlášť - to je na tom tá najväčšia piplačka/. Poukladáme na suchý pekáč a pečieme cca 20 min vo vyhriatej rúre /200 stupňov/, resp., kým pekne nezružovejú. Dobrú chuť! / dá sa piecť aj týždeň dopredu, uskladniť do umelých nádom s vrchnákom - ale dobre skryť pred ostatnými členmi rodiny /
0 0
maca88 maca88

maca88 je offline (nepripojený) maca88

To vyzerá chutne, Žanet. Kolko toho je z jednej davky?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

žanet
A tento poznáte?
spracujeme rukami na hladné cesto,
To sa podarilo.:p
0 0
klaura klaura

klaura je offline (nepripojený) klaura

Syrové pagáčiky

75 dkg hladkej múky
2 Palmaríny
2 Syrokrémy - tie obdĺžnikové
3 žĺtka
2 lyžičky soli
2 prášky do pečiva
2,5 dl kyslej smotany

Všetko zmiesiť, rozvaľkať, povykrajovať kolieska, posypať strúhaným syrom a picť do ružova.
Pečiem ich každé vianoce aj dve dávky, pretože je toho dosť a všetkým veľmi chutia. Vykrajujem malé tvary, také jednohubky. Je s tým síce piplačka, ale námaha stojí za to. Tieto maličké kúsky neposýpam syrom (neudrží sa na nich) ale posypem makom, razcou, picovým korením.

a ešte 2 jednoduché typy na slané kúsky bez vajec, tiež ich mám vyskúšané a chutia:

1/
30 dkg hladkej múky
30 dkg Palmarínu
2 lyžičky soli
7 polievk.lyžíc bieleho vína
Večer zamiesiť a ráno piecť

2/
25 dkg hladkej múky
25 dkg tuku
25 dkg tvarohu
2 lyžičky soli
zamiesiť, vyvaľkať, potrieť rozšľahaným vajcom a posypať čímkoľvek

Tak nech sa vám vydaria a chutia celej rodine!
0 0
Tatiana Tatiana

Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

normálka
Ja robím slané pečivo z lístkového cesta, ktoré vyvaľkám natenko.Potom ozdobným nožom vykrájujem tyčinky asi 6 cm dlhé a 1 cm široké. Potriem rozšľahaným vajíčkom a na vrch sýpem rascu, sézam, hrubozrnú soľ, vegetu, tvrdý postrúhaný syr. A sú fakt perfektné. A hlavne je to dosť rýchlo urobené a upečené.
0 0
RERE RERE

RERE je offline (nepripojený) RERE

[quote=klaura]Syrové pagáčiky

75 dkg hladkej múky
2 Palmaríny
2 Syrokrémy - tie obdĺžnikové
3 žĺtka
2 lyžičky soli
2 prášky do pečiva
2,5 dl kyslej smotany

Všetko zmiesiť, rozvaľkať, povykrajovať kolieska, posypať strúhaným syrom a picť do ružova.
Pečiem ich každé vianoce aj dve dávky, pretože je toho dosť a všetkým veľmi chutia. Vykrajujem malé tvary, také jednohubky. Je s tým síce piplačka, ale námaha stojí za to. Tieto maličké kúsky neposýpam syrom (neudrží sa na nich) ale posypem makom, razcou, picovým korením.

Tiež mám presne tento istý recept, pečiem to už niekoľko rokov, hoci som si už koľkokrát povedala, že skúsim aj iné, ale sú fakt výborné. Ja to krájam väčšinou na tyčinky.
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

Slané vianočné čajové pečivo




300 g hladkej múky
1/2 lyžičky kypriaceho prášku do pečiva
200 g Hery
2 lyžice smotany
1 lyžička soli
1 žĺtok
------------
mak
sezamove semienko
nastruhane mandle


------------
  1. z uvedených surovin spracujeme cesto, zabalime do folie a nechame v chlade odstat (30 min - 1 hod, 1 den, podla okolnosti)
  2. na pomucenom lopari rozvalkame cesto ma 3 mm hrubku a nakrajame ho na male kosostvorce, potrieme rozslahanym vajickom
  3. kladieme na plech s foliou, posypeme makom, sezamom, mandlami a pecieme cca 10 minut v stredne teplej rure
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

nie je tam iba slane,ale je tam par receptov i na slane pečivo
http://mojerecepty.sk/sviatocne-pecivo.html
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Vegetky
Na cesto: 450 g polohrubej múky, 250 g Hery, 1 lyžicu práškového cukru, 2 lyžičky soli, 1 lyžičku prášku do pečiva, 2 dl mlieka. Na plnku: 250 g masla, 250 g tvrdého syra, 2 lyžičky červenej papriky, 1lyžička vegety.
Z múky, Hery, cukru, soli, prášku do pečiva a mlieka vypracujeme vláčne cesto. Z cesta vytvarujeme 6 bochníkov, ktoré dáme asi na hodinu do chladničky. Z masla, strúhaného syra, papriky a vegety vymiešame plnku. Každý z bochníkov na tenko vyvaľkáme, potrieme plnkou a zvinieme do rolády. V chladničke necháme odstáť 12 - 24 hodín. Vychladené rolády pokrájame na plátky, ktoré poukladáme na suchý plech s medzerami asi 2 cm. Posypeme vegetou / rascou.../Upečieme vo vyhriatej rúre.

Syrovo-orechové kolieska
100g mletých vlašských orechov, 75g syra Niva, 100g hladkej múky, 50g masla , 50g sladkej smotany na varenie , štipka soli, jadrá orechov na ozdobenie
Múku, nastrúhaný syr, soľ, pomleté orechy, maslo a sladkú smotanu spracovať na hladké cesto, dať ho na 30 min. do chladničky. Na pomúčenej doske vyvaľkať plát asi 3-4mm a vykrojiť formičkou kolieska, potrieť vyšľahaným žĺtkom, trošku povrchu posoľ/nie veľa/ a ozdobiť orechom . Piecť cca 10 min. vo vyhriatej rúre .

Klobásové koláčiky
350g hladkej múky, 250g Zlatej Hany /Hery/ , 2 dl kyslej smotany, domáca klobása, 1 vajce, syr na strúhanie, vegeta alebo soľ
Z múky, tuku, smotany vypracujeme cesto. Necháme ho 12 hodín odpočívať. Rozvaľkáme na 3-4 mm, vykrajujeme malé kolieska a hviezdičky . Kolieska potrieme vajcom, posypeme vegetou . Na každé koliesko dáme hviezdičku , potrieme vajcom, posypeme vegetou alebo soľou, dáme koliesko klobásy, potrieme vajcom a posypeme postrúhaným syrom. Upečieme na suchom plechu.

Špirále z lístkového cesta
1 balíček lístkového cesta, vajce, strúhaný syr kečup, šunka, olivy, korenie na pizzu
Cesto rozvaľkáme na 3 – 4 mm, celé potrieme rozšľahaným vajcom a posypeme strúhaným syrom a korením na pizzu . Môžeme urobiť aj s kečupom, v tom prípade pôjde na cesto potreté vajcom najskôr kečup a potom strúhaný syr . Na polovicu syrom posypaného cesta poukladáme plátky šunky , na ňu na kolieska pokrájané olivy / šampiňóny , prípadne iné ingrediencie/. Na naplnenú časť cesta prehneme nenaplnenú časť cesta , rozvaľkáme valčekom aby sa nám cesta spojili. Z cesta narežeme 2 cm prúžky, ktoré stočíme do špirál a dáme piecť na plech vyložený fóliou na pečenie alebo papierom na pečenie . Pečieme vo vyhriatej rúre.

Slané tvarohové kolieska
250 g tvarohu, 250 g hladkej múky, 250 g Zlatej Hany / Hery.../ 1 lyžičku soli. Na dozdobenie: 1 vajce, Vegeta , strúhaný syr.

Všetky suroviny dobre vymiesime a necháme postáť 2 hodiny. Cesto rozvaľkáme vykrojíme kolieska alebo iné tvary , potrieme vajcom, posypeme Vegetou, strúhaným syrom a dáme piecť.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať