Zavrieť

Porady

Slané pečivo na Vianoce

Chcela by som otvoriť receptár na slané pečivo. Pripájam môj obľúbený recept, nie je náročný a ostane i na Silvestra.

Bryndzové tyčinky

25 dkg hladkej múky, 25 dkg palmarin, 20 dkg bryndze (ja dávam kocku 125 g - mám to overené- podľa toho kto ako chce), 1 žĺtok, 2 lyžice mlieka, soľ, bielok na potretie, na posypanie rasca, sezam, postrúhaný syr.

Postup:
múku, palmarin, bryndzu, vajíčko a mlieko zmiešame na pomúčenej doske a vyvaľkáme. Z cesta vykrajujeme kolieska poukladáme na plech posypeme a pečieme do ružova.
Usporiadat
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Tiež pridám jeden veľmi jednoduchý, ale vydarený recept a odporúčam určite vyskúšať.

Slané pečivo.

1 stužený tuk - Iva, Cera
1 kávová lyžička soli
400 g hladkej múky
1 kyslá smotana

Všetko spolu zmiešame, necháme stáť 12 hodín, vyvaľkáme, celú plochu potrieme vajcom, vykrajujeme rôzne tvary ( používam tie menšie vykrajovačky), vrch posypeme podľa vlastnej fantázie - mak, sézam, syr, slaninka, klobáska, pistácie, orechy, mandle, ....
3 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Vegetky
Na cesto: 450 g polohrubej múky, 250 g Hery, 1 lyžicu práškového cukru, 2 lyžičky soli, 1 lyžičku prášku do pečiva, 2 dl mlieka. Na plnku: 250 g masla, 250 g tvrdého syra, 2 lyžičky červenej papriky, 1lyžička vegety.
Z múky, Hery, cukru, soli, prášku do pečiva a mlieka vypracujeme vláčne cesto. Z cesta vytvarujeme 6 bochníkov, ktoré dáme asi na hodinu do chladničky. Z masla, strúhaného syra, papriky a vegety vymiešame plnku. Každý z bochníkov na tenko vyvaľkáme, potrieme plnkou a zvinieme do rolády. V chladničke necháme odstáť 12 - 24 hodín. Vychladené rolády pokrájame na plátky, ktoré poukladáme na suchý plech s medzerami asi 2 cm. Posypeme vegetou / rascou.../Upečieme vo vyhriatej rúre.

Syrovo-orechové kolieska
100g mletých vlašských orechov, 75g syra Niva, 100g hladkej múky, 50g masla , 50g sladkej smotany na varenie , štipka soli, jadrá orechov na ozdobenie
Múku, nastrúhaný syr, soľ, pomleté orechy, maslo a sladkú smotanu spracovať na hladké cesto, dať ho na 30 min. do chladničky. Na pomúčenej doske vyvaľkať plát asi 3-4mm a vykrojiť formičkou kolieska, potrieť vyšľahaným žĺtkom, trošku povrchu posoľ/nie veľa/ a ozdobiť orechom . Piecť cca 10 min. vo vyhriatej rúre .

Klobásové koláčiky
350g hladkej múky, 250g Zlatej Hany /Hery/ , 2 dl kyslej smotany, domáca klobása, 1 vajce, syr na strúhanie, vegeta alebo soľ
Z múky, tuku, smotany vypracujeme cesto. Necháme ho 12 hodín odpočívať. Rozvaľkáme na 3-4 mm, vykrajujeme malé kolieska a hviezdičky . Kolieska potrieme vajcom, posypeme vegetou . Na každé koliesko dáme hviezdičku , potrieme vajcom, posypeme vegetou alebo soľou, dáme koliesko klobásy, potrieme vajcom a posypeme postrúhaným syrom. Upečieme na suchom plechu.

Špirále z lístkového cesta
1 balíček lístkového cesta, vajce, strúhaný syr kečup, šunka, olivy, korenie na pizzu
Cesto rozvaľkáme na 3 – 4 mm, celé potrieme rozšľahaným vajcom a posypeme strúhaným syrom a korením na pizzu . Môžeme urobiť aj s kečupom, v tom prípade pôjde na cesto potreté vajcom najskôr kečup a potom strúhaný syr . Na polovicu syrom posypaného cesta poukladáme plátky šunky , na ňu na kolieska pokrájané olivy / šampiňóny , prípadne iné ingrediencie/. Na naplnenú časť cesta prehneme nenaplnenú časť cesta , rozvaľkáme valčekom aby sa nám cesta spojili. Z cesta narežeme 2 cm prúžky, ktoré stočíme do špirál a dáme piecť na plech vyložený fóliou na pečenie alebo papierom na pečenie . Pečieme vo vyhriatej rúre.

Slané tvarohové kolieska
250 g tvarohu, 250 g hladkej múky, 250 g Zlatej Hany / Hery.../ 1 lyžičku soli. Na dozdobenie: 1 vajce, Vegeta , strúhaný syr.

Všetky suroviny dobre vymiesime a necháme postáť 2 hodiny. Cesto rozvaľkáme vykrojíme kolieska alebo iné tvary , potrieme vajcom, posypeme Vegetou, strúhaným syrom a dáme piecť.
2 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Výborné syrové vegetky.


A vlastne ja do nich nedávam Vegetu, ale Dobrotku (bez glutamanu), tak by sa asi mali volat dobrotky...
Naposledy upravil lavanda : 27.07.10 at 14:43 Dôvod: Doplnenie.
2 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

olybaba Pozri príspevok
- ked skoncia vianoce, ja sa tesim uz na tie dalsie
- v priebehu roka chystam darceky, uz mam niekolko zabalenych
- drzim sa hesla : vzdy pripraveny !!!
Nejaké zabalené mám aj ja, ešte od minulých vianoc a dúfam, že do tých nasledujúcich sa mi ich podarí nájsť.
2 0
dušinka dušinka

dušinka je offline (nepripojený) dušinka

Formičku na praclíky som kúpila v TESCU - medzi vykrajovačkami som ich objavila.
1 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

- ked skoncia vianoce, ja sa tesim uz na tie dalsie
- v priebehu roka chystam darceky, uz mam niekolko zabalenych
- drzim sa hesla : vzdy pripraveny !!!
1 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Bryndzové tyčinky? Potom preto vykrajuješ kolieska?
0 0
klaura klaura

klaura je offline (nepripojený) klaura

Pridávam Syrové guľky :
Nastrúhame 200g tvrdého syra, k tomu 200g šunky nakrájanej na drobno, 2-3 vajcia, soľ, korenie podľa chuti a strúhanku podľa potreby na zahustenie.
Tvarujeme guľky, ktoré obalíme v strúhanke a vypražíme. Na servitke necháme stiecť prebytočný olej. Sú výborné k vínku.
0 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

Slané pečivo
0 0
virka virka

virka je offline (nepripojený) virka

Sorry Zita máš pravdu v zošite mám napísané tyčinky, no ja robím kolieska.Skús recept a môžeš si vykrájať aj tyčinky. Virka
0 0
virka virka

virka je offline (nepripojený) virka

Pridávam ďalší odskúšaný recept.
Zapekané rohlíky
400 g šunky alebo šunkovej salámy, 375 g syr tehla, 250 g masla, 4 vajcia, 2 žĺtka, 2 strúčiky cesnak - roztlačiť, 1 menšia cibuľa - postrúhať na strúhadle,
soľ, peper, petržlenová vňať.
Postup: Maslo vymiešame do penista pridáme vajíčka a žĺtka. Šunku nakrájame na drobné kocky, syr postrúhame, dosolíme a dopepríme podľa chuti. Všetko dobre zmiešame a necháme odstáť v chladničke 24 hodín.(Ak to chceme rýchlo nemusíme, robila som to aj tak). Masa sa natiera na polky rohlíkov. Potrebujeme 18 rohlíkov. Pečieme vo vyhriatej rúre 220 st., 15 minút.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

virka
Sorry Zita máš pravdu v zošite mám napísané tyčinky, no ja robím kolieska.Skús recept a môžeš si vykrájať aj tyčinky. Virka
Jasné, ja tento recept mám tiež a vykrajujem pagáčiky. Mimochodom výborné! Len som sa trošku pobavila na tej nezrovnalosti. Nič v zlom.
0 0
Libor4 Libor4

Libor4 je offline (nepripojený) Libor4

Klobásové koláče
Suroviny:
lístkové cesto, vaječný bielok, rozšľahané vajce, klobása (najlepšie domáca), múka
Postup:
Z rozváľaného cesta povykrajujeme kolieska s priemerom asi 4 cm (veľmi vhodný je “poldecový” pohárik) tak, aby sme čo najlepšie využili cesto. Do polovice koliesok urobíme do stredu menšie otvory (napríklad náprstkom). Kolieska bez otvorov potrieme bielkom a poukladáme na ne pokrájanú klobásku. Na klobásku uložíme kolieska s otvorom o kraje dôkladne stlačíme, aby sa cesto spojilo. Povrch potrieme rozmiešanými vajíčkami (bielok aj žĺtok) a koláčiky poukladáme na suchý plech a dáme upiecť. Ručím za to, že nebudete stačiť piecť – rodinní príslušníci budú rýchlejší ako Vy!
0 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

Pridávam výborné slané pečivo s oštiepkom. Môže sa namiesto oštiepku použiť aj iný údený syr.
0 0
Dan1 Dan1

Dan1 je offline (nepripojený) Dan1

Virka, chcem sa opýtať, tie bryndzové kolečka sa dajú piecť aj týždeň dopredu ? Sú potom chutné, alebo je to treba piecť len pár dní vopred. Ďakujem za odpoveď.
0 0
virka virka

virka je offline (nepripojený) virka

Áno dajú sa piecť aj týždeň dopredu. Dávam ich do krabíc z umelej hmoty a uzavriem vrchnákom.
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

Dan1
Virka, chcem sa opýtať, tie bryndzové kolečka sa dajú piecť aj týždeň dopredu ? Sú potom chutné, alebo je to treba piecť len pár dní vopred. Ďakujem za odpoveď.
Dať sa dajú, len či vydržia....
0 0
žanet žanet

žanet je offline (nepripojený) žanet

A tento poznáte?
200g polohrubej múky, 200 g nastrúhaný eidam, 200 g Hera spracujeme rukami na hladné cesto, vyvaľkáme na plát hrubý cca 1 cm, posypeme soľou, pizza korením, vegetou, grilovacím korením.../ nie všetko naraz, ale bude viac druhov pečiva. Vykrajujeme želané tvary/ poldecákom, formičkami... veľkosť podľa chuti, ale lepšie sú menšie jednohubky/. Potrieme rozšľahaným vajcom / štetčekom každé zvlášť - to je na tom tá najväčšia piplačka/. Poukladáme na suchý pekáč a pečieme cca 20 min vo vyhriatej rúre /200 stupňov/, resp., kým pekne nezružovejú. Dobrú chuť! / dá sa piecť aj týždeň dopredu, uskladniť do umelých nádom s vrchnákom - ale dobre skryť pred ostatnými členmi rodiny /
0 0
maca88 maca88

maca88 je offline (nepripojený) maca88

To vyzerá chutne, Žanet. Kolko toho je z jednej davky?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

žanet
A tento poznáte?
spracujeme rukami na hladné cesto,
To sa podarilo.:p
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať