Zavrieť

Porady

stravne listky na buduci rok

Zaciatkom roka sme usilovne preberali problem, ci si SZCO moze uplatnit SL aj spetne (napr. vo februari za januar). Manzel sa chce tomuto problemu vyhnut a pytal sa ma, ci si moze objednat listky uz teraz, "aby neprisiel ani o jeden den v novom roku". Moja otazka znie, bude uhrada za tieto listky nakladom tohoto roka (uctujem v JU)? Myslim, ze ano, ale pre istotu prosim o radu. Dakujem
Usporiadat
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Monkey
Mne asi velmi neprislucha odpovedat, Viera
Tu prislúcha odpovedať každému.
0 0
Monkey Monkey

Monkey je offline (nepripojený) Monkey

duficek
preukaznost samozrejme.
ale je v tomto pripade nutna? ma CLOVEK naozaj dokazovat ze v ten den jedol? nie je to samozrejme ze ludia jedia?
preukaznost ze sa jedna o odpracovany den je zase o inom....
Posledna myslienka ma zujala. Som uctovnik - amater - samouk, a snazim sa dat dokopy knihu cenin - stravnych listkov. SZCO ma narok na stravne...... atd. za kazdy odpracovany den. Castokrat pracuje cez soboty, nedele. Jediny doklad, kt. o tom mam, je kniha jazd, s cislom zakazky. Mam VOBEC nejaku sancu sa s DU vyhadat ze na ten den ma narok na stravne - precoze naozaj pracoval?

DAKUJEM V.
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

kniha jazd by mohla sluzit ako "dokaz", pokial tam mas aj uvedene cislo zakazky, je to dobre. horsie by to bolo pri knihe jazd, kde byva zvykom vyplnit iba datum, pocet km a ucel dat "BA mesto"
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Monkey
Posledna myslienka ma zujala. Som uctovnik - amater - samouk, a snazim sa dat dokopy knihu cenin - stravnych listkov. SZCO ma narok na stravne...... atd. za kazdy odpracovany den. Castokrat pracuje cez soboty, nedele. Jediny doklad, kt. o tom mam, je kniha jazd, s cislom zakazky. Mam VOBEC nejaku sancu sa s DU vyhadat ze na ten den ma narok na stravne - precoze naozaj pracoval?

DAKUJEM V.
Tu je potrebné mať na zreteli výšku uplatnenia výdavkov na stravovanie. Ak ja ako SZČO pri svojich nárokoch postupujem pri uplatňovaní výdavkov na stravovanie podľa ZP a zákona o cest. náhradách, tak ja si svoje stravné obhájim a myslím ,že "daňováci" mi to aj uznajú do výšky 48 hodín týždenne ,čo je maximálna dĺžka týždenného pracovného času vrátane práce nadčas. Navyše ak mám na ten čas aj zákazku,dokonca tá zákazka bola splnená ja si myslím,že stravné na tento deň by malo byť akceptované.V žiadnom prípade by som do VOZD nedala SL,ktoré by túto hranicu prekročili.
Preto v žiadnom prípade nemôže nastať situácia,aby si daňovník zahrnul do daňových výdavkov výdavky vynaložené na stravovanie za 365 dní v kalendárnom roku.

/ ZP §§ 85,93,152 Z o DzP §19 ods.2 písm.p zák. o CN 283/2002 /
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

MC Zornicka
Dakujem za skvelu spravu, manzel je rad. Uz som mu to povedala, prisiel sa pozriet, preco sa tolko smejem. A vraj uctovnictvo je nudna tema. Staci navstivit "poradu", ja uz ani telku nepozeram.

Aj tak ste nevyriesili problem s dokazovanim odpracovanych dni. Manzel ma doma kancelariu - nastastie, lebo inak by som ho ani nevidela. Ako je to v takomto pripade? SZCO, odpracovane dni a stravne listky?

dakujem Viera
Pre rok 2006
http://www.porada.sk/t24349-p3-strav...oukky-v-j.html
0 0
Monkey Monkey

Monkey je offline (nepripojený) Monkey

Ďakujem všetkým za odpovede. Moc mi to pomohlo, zostalo mi 12 listkov, ktore by prešli do buduceho roku. Rozložim ich podľa knihy jazd a ušetrim tým na dani asi tak nejaku 100,- - ak sa nemýlim. Dobre nie?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať