Zavrieť

Porady

Stavebny material z Polska

Nevie mi niekto prosim vas poradit, ze v akej cenovej kategorii sa pohybuje stavebny material v Polsku a ci sa to oplati kupit ohladom kvality??Ma stym niekto skusenosti??D A K U J E M....
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Kolenčík Kolenčík

Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

Neviem o aký stavebný materiál ide (cement, omietky, tvárnice, tehly, železo, strešné krytiny, obklady a pod.). Kúpiť sa oplatí, ale treba nájsť a poznať dobrého výrobcu.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
nikita884 nikita884

nikita884 je offline (nepripojený) nikita884

Jednalo by sa o vsetko, co sa tyka stavby domu...cement, tvarnice,tehly,okna,obklady...
0 0
comodo comodo

comodo je offline (nepripojený) comodo

Vela tovaru z PL je i v slovenskych stavebninach. Malty , dvere , rohove listy ,radiatory , folie ..., ak mas ako doviest usetris. Okna by som neriskoval , zalezi ci si dokazes kvalitu skontrolovat.
0 0
Kolenčík Kolenčík

Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

Ak chceš kupovať tak len u overených predajcov, dobré sú tzv. BUDOWLIANKY - predajne stavebnín, musíš si vybrať kvalitu napr. BOULIX a to je komplet služba /lepidlo, sieťka, stierka a pod/. Comodo má pravdu, v naších predajniach stavebnín sú väčšinou materiály z PL s nahodeným rabatom, v PL ušetriš.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
V poľsku veľmi záleží na firme (Výrobcovi). Stretol som sa ws Poľským vápnom je vynikajúce slovenský hydrát mu nesiha ani po členky.Naopak tzv presné tvárnice privezené z PL obdoba SK porfix .Tu môžem všetkých potencionálnych kupcov vystrihať v žiadnom prípade to nekupujte je to absolútny bordel.Naopak tehlobloky privezené z PL od firmi Winerberger PL sú vynikajúce.Celkom nedávno som vydel po dlhom čase aj veľmi dodre spracované PL euro okná.V PL sa veľmi tažko orientuje a ak sa rozhodne niekto isť tam nakupovať na blint nech zo sebou vezme aj niekoho čo sa stavebným materiálom rozumi.
0 0
jasha jasha

jasha je offline (nepripojený) jasha

Do PL sa urcite oplati ist, ale ako uz bolo povedane vyssie treba vediet dobreho vyrobcu a hlavne kupovat v obchodoch, kde je aj zaruka. Oplatia sa aj cele kupelky (sanita, kachlicky,...). Aj vane RAVAK su tam o dost lacnejsie ako u nas a tiez ich dovazaju z CZ. A to nehovorim o dodacich terminoch. Tu som cakala na panel k vani 6 tyzdnov a stale to posuvali dalej a dalej ze nestihaju v cz vyrabat - nasla som si ju v pl na nete a vyrazila som a na druhy den mala doma a s cestou ma to vyslo tolko ako by som zaplatila tu. Este moj poznatok - dajte pozor na vysku dveri ak ich budete kupovat tam - v PL je ina norma ako STN (tam maju vysku 210 cm, ale na zakazku vyrobia aj podla nasej normy)
Prihodim len zopar linkov na web stranky obchodov (velkostou take nieco ako v SR Baumax) - na vacsine stranok su aj akciove katalogy s cenami.
http://www.nomi.pl/
http://www.obi.pl/pl/
http://www.castorama.pl/
http://www.praktiker.pl/
http://www.leroymerlin.pl/
atd...
treba hladat na nete (markety budowlane,....)
0 0
monka80 monka80

monka80 je offline (nepripojený) monka80

ahojte poradaci, mam ten isty problem ako nikita884, ale mna by zaujimalo ci nema niekto skusenosti zo stresnymi oknami z PL??myslim nazov firmy zo stresnymi oknami, radiatory, krbove vlozky a sanita.Su nejake dobre predajne aj pri hraniciach???dakujem za odpovede
0 0
Miro71 Miro71

Miro71 je offline (nepripojený) Miro71

ahojte PORADACI, stavebný materiál sa oplatí v PL nakúpiť ako komplet na celý dom. Objednával som na celý dom tehlobloky, Bramac PL, krov, omietky, cement, armovaciu rohož a roxor, stopné nosníky a vložky Winerberger a iný materiál. Polské stavebniny mi to doviezli grátis. Boli toho 3 kamiony. Zaplatil som za materiál v korunách, ale mohol som to vyplatiť aj v eurách. Stálo ma to 289.000,- Sk, a POZOR- o 47% lacnejšie, ako u nás na slovensku A v prípade, že niečo budem potrebovať, stačí mail, alebo telefon a do 48 hodín mam material na stavbe. Ak bude toho určitý objem, dopravu mám grátis, poprípade si niečo na ňu priplatím- aj tak sa mi to oplatí. Záruka na materiál samozrejme je, však sme v spoločnej EU.
0 0
mandyla mandyla

mandyla je offline (nepripojený) mandyla

Pre Miro71- mohol by si mi poslať adresu stavebnín v Poľsku kde si materiál nakupoval? Ďakujem vopred.
0 0
aduliak aduliak

aduliak je offline (nepripojený) aduliak

ahojte, aj mne by si velmi pomohol s tou adresou
dakujem
0 0
Kolenčík Kolenčík

Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

Ja chodím do BUDOWLANKY v Žiwci, dajú ti tam aj zľavy.
0 0
lubica100 lubica100

lubica100 je offline (nepripojený) lubica100

Miro, prosim ta posli adresu na tie stavebniny v Polsku. Please
0 0
evita evita

evita je offline (nepripojený) evita

tá čo chce veľa vedieť
Miro71 Pozri príspevok
ahojte PORADACI, stavebný materiál sa oplatí v PL nakúpiť ako komplet na celý dom. Objednával som na celý dom tehlobloky, Bramac PL, krov, omietky, cement, armovaciu rohož a roxor, stopné nosníky a vložky Winerberger a iný materiál. Polské stavebniny mi to doviezli grátis. Boli toho 3 kamiony. Zaplatil som za materiál v korunách, ale mohol som to vyplatiť aj v eurách. Stálo ma to 289.000,- Sk, a POZOR- o 47% lacnejšie, ako u nás na slovensku A v prípade, že niečo budem potrebovať, stačí mail, alebo telefon a do 48 hodín mam material na stavbe. Ak bude toho určitý objem, dopravu mám grátis, poprípade si niečo na ňu priplatím- aj tak sa mi to oplatí. Záruka na materiál samozrejme je, však sme v spoločnej EU.
Miro 71, prosím ťa, aj mne by si mohol poslať adresu firmy kde si to kupoval. Vopred ďakujem
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Miro poprosim aj ja kontakt na tie stavebniny

moc dakujem
0 0
jaja17 jaja17

jaja17 je offline (nepripojený) jaja17

dostal niekto odpoved od Mira71?viete ktore stavebniny v polsku to su?
dost by mi to pomohlo.dakujem
0 0
jaja17 jaja17

jaja17 je offline (nepripojený) jaja17

nikita884,dostala si adresu stavebnin v polsku,co opisoval miro71?mozes mi ju poslat,ak ju mas?dakujem
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ja som odpoved nedostala..

tiez by mi to bodlo...

MIRO71 bol by si ochotny poslat nam ten kontakt do sukromnych sprav, pripadne to "prilep" sem... pomozes tym viacerym
0 0
nikita884 nikita884

nikita884 je offline (nepripojený) nikita884

este ani ja som nedostala odpoved od Mira..ale velmi by ma potesila...takze ked ju niekto dostane, prosim poslite....
0 0
Soňurka Soňurka

Soňurka je offline (nepripojený) Soňurka

začiatočník v účtovníctve, amatér, nadšenec PORADY ...viac
Ja sa tiež pripájam, myslím, že by sme boli vďační viacerí


Napr. teraz by som ja konkrétne potrebovala, ak by mal niekto cenník a adresu na lacné drevené dvere blízko hraníc.
Ešte v roku 2004 sme ich kupovali v Zubrzyci Górnej, cenník sme niekde stratili a na nete ho nemajú uvedený.
Díky
0 0
12spidy 12spidy

12spidy je offline (nepripojený) 12spidy

dostal už niekto odpoved?

ak ano prosím Vás zverejnite ju Velmi nám to pomôže DAKJEM
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať