Zavrieť

Porady

Stavebny material z Polska

Nevie mi niekto prosim vas poradit, ze v akej cenovej kategorii sa pohybuje stavebny material v Polsku a ci sa to oplati kupit ohladom kvality??Ma stym niekto skusenosti??D A K U J E M....
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Ja som bola včera v Nowom Targu v Castorame a Markety Mercury menili 3,77... Aj tak sa vyplatilo kúpiť stietku na stenu 2kg za 2 €, umývadlo aj so skrinkou do kupelne 30@a ppd. Plánujeme sa tam vrátiť, ale aj keď je taký nízky kurz aj tak sa to vyplatí / vovodvodné batrédie a pod ) .odporúčam
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Do pozornosti stavebníkom: Nakoľko ma v najbližšej dobe čakajú 2 kúpeľne tak som začal vyberať obklad. Doteraz pri rekonštrukciách /3 byty/som stále nakupoval v Polsku. Tovar som si vybral v Merkury doma a nakúpil v Polsku. Neviem čo sa stalo okrem toho že zlotufka výrazne posilnila 3,9/EUR ale rozdiel v cene Merkury SK - Merkury PL je už minimálny. Volal som včera Merkury Krosno a aj po sľúbení 5% zľavy by ma obklad ktorý stoji u nás cca 20EUR/m2 vyšiel 19,70 EUR v PL.A dokonca obklad ktorý mam vybratý v Castorame v Targu má Hornbach lacnejšie. Tak že zlaté časy skončili
1 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

v PL nakupujem výrobky SIKA o 50% lacnejšie ako u nás.
Tiež vatu, esp,... s lepšími prestupom tepla ako tu a to o 25% lacnejšie.

Nakupujem presne tie isté značky čo poznajú ľudia aj u nás, len s omnoho lepšími cenami a ústretovejšími predajcami.

Pri väčšej zákazke, či dlhodobejšej spolupráci, nie je problém tovar vydať aj v deň, ked majú zatvorené (len treba, aby vám to pripravili, ked majú otvorené).

A okná beriem z výroby lepšie ako slovenské či české. Majiteľ je nemec, všetko kešuje (ani pero, ani stroje,... nič nemá na úver), pracovníci sú poliaci, všetko robia CNC stroje.
1 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Len nakupujte v Poľsku,potom zakladajte aj duplicitné témy s priloženými obrázkami,kde vám vlhne stena,rosí sa okno,černie fasáda,vibruje vodovodná batéria,nepasuje laminát a iné poľské "kvality".
1 0
Kolenčík Kolenčík

Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

Neviem o aký stavebný materiál ide (cement, omietky, tvárnice, tehly, železo, strešné krytiny, obklady a pod.). Kúpiť sa oplatí, ale treba nájsť a poznať dobrého výrobcu.
0 0
nikita884 nikita884

nikita884 je offline (nepripojený) nikita884

Jednalo by sa o vsetko, co sa tyka stavby domu...cement, tvarnice,tehly,okna,obklady...
0 0
comodo comodo

comodo je offline (nepripojený) comodo

Vela tovaru z PL je i v slovenskych stavebninach. Malty , dvere , rohove listy ,radiatory , folie ..., ak mas ako doviest usetris. Okna by som neriskoval , zalezi ci si dokazes kvalitu skontrolovat.
0 0
Kolenčík Kolenčík

Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

Ak chceš kupovať tak len u overených predajcov, dobré sú tzv. BUDOWLIANKY - predajne stavebnín, musíš si vybrať kvalitu napr. BOULIX a to je komplet služba /lepidlo, sieťka, stierka a pod/. Comodo má pravdu, v naších predajniach stavebnín sú väčšinou materiály z PL s nahodeným rabatom, v PL ušetriš.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
V poľsku veľmi záleží na firme (Výrobcovi). Stretol som sa ws Poľským vápnom je vynikajúce slovenský hydrát mu nesiha ani po členky.Naopak tzv presné tvárnice privezené z PL obdoba SK porfix .Tu môžem všetkých potencionálnych kupcov vystrihať v žiadnom prípade to nekupujte je to absolútny bordel.Naopak tehlobloky privezené z PL od firmi Winerberger PL sú vynikajúce.Celkom nedávno som vydel po dlhom čase aj veľmi dodre spracované PL euro okná.V PL sa veľmi tažko orientuje a ak sa rozhodne niekto isť tam nakupovať na blint nech zo sebou vezme aj niekoho čo sa stavebným materiálom rozumi.
0 0
jasha jasha

jasha je offline (nepripojený) jasha

Do PL sa urcite oplati ist, ale ako uz bolo povedane vyssie treba vediet dobreho vyrobcu a hlavne kupovat v obchodoch, kde je aj zaruka. Oplatia sa aj cele kupelky (sanita, kachlicky,...). Aj vane RAVAK su tam o dost lacnejsie ako u nas a tiez ich dovazaju z CZ. A to nehovorim o dodacich terminoch. Tu som cakala na panel k vani 6 tyzdnov a stale to posuvali dalej a dalej ze nestihaju v cz vyrabat - nasla som si ju v pl na nete a vyrazila som a na druhy den mala doma a s cestou ma to vyslo tolko ako by som zaplatila tu. Este moj poznatok - dajte pozor na vysku dveri ak ich budete kupovat tam - v PL je ina norma ako STN (tam maju vysku 210 cm, ale na zakazku vyrobia aj podla nasej normy)
Prihodim len zopar linkov na web stranky obchodov (velkostou take nieco ako v SR Baumax) - na vacsine stranok su aj akciove katalogy s cenami.
http://www.nomi.pl/
http://www.obi.pl/pl/
http://www.castorama.pl/
http://www.praktiker.pl/
http://www.leroymerlin.pl/
atd...
treba hladat na nete (markety budowlane,....)
0 0
monka80 monka80

monka80 je offline (nepripojený) monka80

ahojte poradaci, mam ten isty problem ako nikita884, ale mna by zaujimalo ci nema niekto skusenosti zo stresnymi oknami z PL??myslim nazov firmy zo stresnymi oknami, radiatory, krbove vlozky a sanita.Su nejake dobre predajne aj pri hraniciach???dakujem za odpovede
0 0
Miro71 Miro71

Miro71 je offline (nepripojený) Miro71

ahojte PORADACI, stavebný materiál sa oplatí v PL nakúpiť ako komplet na celý dom. Objednával som na celý dom tehlobloky, Bramac PL, krov, omietky, cement, armovaciu rohož a roxor, stopné nosníky a vložky Winerberger a iný materiál. Polské stavebniny mi to doviezli grátis. Boli toho 3 kamiony. Zaplatil som za materiál v korunách, ale mohol som to vyplatiť aj v eurách. Stálo ma to 289.000,- Sk, a POZOR- o 47% lacnejšie, ako u nás na slovensku A v prípade, že niečo budem potrebovať, stačí mail, alebo telefon a do 48 hodín mam material na stavbe. Ak bude toho určitý objem, dopravu mám grátis, poprípade si niečo na ňu priplatím- aj tak sa mi to oplatí. Záruka na materiál samozrejme je, však sme v spoločnej EU.
0 0
mandyla mandyla

mandyla je offline (nepripojený) mandyla

Pre Miro71- mohol by si mi poslať adresu stavebnín v Poľsku kde si materiál nakupoval? Ďakujem vopred.
0 0
aduliak aduliak

aduliak je offline (nepripojený) aduliak

ahojte, aj mne by si velmi pomohol s tou adresou
dakujem
0 0
Kolenčík Kolenčík

Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

Ja chodím do BUDOWLANKY v Žiwci, dajú ti tam aj zľavy.
0 0
lubica100 lubica100

lubica100 je offline (nepripojený) lubica100

Miro, prosim ta posli adresu na tie stavebniny v Polsku. Please
0 0
evita evita

evita je offline (nepripojený) evita

tá čo chce veľa vedieť
Miro71 Pozri príspevok
ahojte PORADACI, stavebný materiál sa oplatí v PL nakúpiť ako komplet na celý dom. Objednával som na celý dom tehlobloky, Bramac PL, krov, omietky, cement, armovaciu rohož a roxor, stopné nosníky a vložky Winerberger a iný materiál. Polské stavebniny mi to doviezli grátis. Boli toho 3 kamiony. Zaplatil som za materiál v korunách, ale mohol som to vyplatiť aj v eurách. Stálo ma to 289.000,- Sk, a POZOR- o 47% lacnejšie, ako u nás na slovensku A v prípade, že niečo budem potrebovať, stačí mail, alebo telefon a do 48 hodín mam material na stavbe. Ak bude toho určitý objem, dopravu mám grátis, poprípade si niečo na ňu priplatím- aj tak sa mi to oplatí. Záruka na materiál samozrejme je, však sme v spoločnej EU.
Miro 71, prosím ťa, aj mne by si mohol poslať adresu firmy kde si to kupoval. Vopred ďakujem
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Miro poprosim aj ja kontakt na tie stavebniny

moc dakujem
0 0
jaja17 jaja17

jaja17 je offline (nepripojený) jaja17

dostal niekto odpoved od Mira71?viete ktore stavebniny v polsku to su?
dost by mi to pomohlo.dakujem
0 0
jaja17 jaja17

jaja17 je offline (nepripojený) jaja17

nikita884,dostala si adresu stavebnin v polsku,co opisoval miro71?mozes mi ju poslat,ak ju mas?dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať