Zavrieť

Porady

Červenanie sa - môj celoživotný problém

Mám problém. Je to môj životný problém.
Často sa červenám. Šéf odo mňa niečo chce, niečo sa ma spýta a ja hneď som červená.
Som blondýna, mám svetlú pleť, takže moje začervenanie hneď vidno.
Aj teraz, keď píšem som celá červená a cítim, ako mi horia líca. A môj nos je červený.
Mám už dosť rokov, aby som sa nečervenala, ale akosi to ide samo.
Jeden čas som si dávala make - up, ale to bolo ešte horšie.

Neviem, ako proti tomu bojovať.

Nemáte aj vy také skúsenosti ?
Nepýtam si radu, lebo asi žiadna neexistuje, skôr to potrebujem zo seba dostať von, povedať to niekomu anonymnému, kto má nepozná a momentálne ma ani nividí.
Usporiadat
Dianka2401 Dianka2401

Dianka2401 je offline (nepripojený) Dianka2401

mzdarka renca Pozri príspevok
Tak si kúp knihu a čítaj si ju vtedy, ak budeš na to psychicky pripravená, lebo nasilu to nemá význam.
dobry den, vidim, ze dlho je ta tema uz neaktivne, len by som chcela dodat, ze trapim sa s tym problem tak isto, hlavne takych stresovych situaciach, ked sa na mna upieraju pohlady, ci vtedy, ked mam o niecomm hovorit, a neznasam tiez, ak si ma na to upozrnuju "ze zasa si taka cerveny" je to vtedy este horsie, a nechapem, ze preco ma no to upozornuju, ved ja to sama viem a citim najlepsie... objavuje sa mi to aj u lekara, aj ked si trosku vypijem, hned ma zaleje ta horucava a mam flaky na krku aj tvari...a dalej aj vtedy, ak sa s niekym hadam a sa rozrusim... neviem si stym rady, a som z toho strasne nestastna...
Naposledy upravil Dianka2401 : 30.03.10 at 15:17
0 0
Lenka*1 Lenka*1

Lenka*1 je offline (nepripojený) Lenka*1

Dianka2401 Pozri príspevok
dobry sen, vidim, ze dlho je ta tema uz neaktivne, len by som chcela dodat, ze trapim sa s tym problem tak isto, hlavne takych stresovych situaciach, ked sa na mna upieraju pohlady, ci vtedy, ked mam o niecomm hovorit, a neznasam tiez, ak si ma na to upozrnuju "ze zasa si taka cerveny" je to vtedy este horsie, a nechapem, ze preco ma no to upozornuju, ved ja to sama viem a citim najlepsie... objavuje sa mi to aj u lekara, aj ked si trosku vypijem, hned ma zaleje ta horucava a mam flaky na krku aj tvari...a dalej aj vtedy, ak sa s niekym hadam a sa rozrusim... neviem si stym rady, a som z toho strasne nestastna...
Dianka,
nebud z toho nestastna... ako vidis, je to problem mnoho ludi, a vacsinou to riesime len my "postihnuti" sice sa najde par expertov, ktori velmi radi upozornia (tiez nechapem preco), ale drviva vacsina to berie ako normalnu vec.. alebo to taktne prejdu mlcanim... podla mna sa s tym treba len zmierit a brat to ako svoju roztomilu vlastnost. nerozmyslat nad tym, nemalovat v duchu scenare typu "istotne sa zas budem cervenat"... taky je zivot a toto nie je ziadna chyba )
krasny piatok
0 0
Helik3 Helik3

Helik3 je offline (nepripojený) Helik3

Aka som,taka som.Som jednoducho zena.Ked sa mi zachce smiat,smejem sa pojasena... ...viac
ahojte,
toto je zrejme problem naozaj väčšiny ľudí, čo som si ani nemyslela, že nás je takých viac.
ale čo ma celkom šokuje, tiež som si myslela, že keď si vypijem, tak ma zaleje ta známa farba... je to tak pri pití vína. ale keď si dám niečo tvrdšie, naopak som celkom priesvitná. raz sa mi stalo, že som bola "pod obraz" z vodky a redbullu. tie sklenené oči, a tvár ako plátno. cez zahmlený zrak som sa nevedela na seba vynadívať
a v novej práci sa mi stalo, že ma na "to" upozornil jeden kolega. nebola som schopná mu na to nič povedať, len som sa cítila hlúpo. v tom zasiahla kolegyňa, s ktorou sedíme v jednej kancelárii. stráááášne ho sfungala, že prečo ma na to upozorňuje, veď tým to iba zhoršuje, nech sa mi ospravedlní, a viac nech si to nevšíma!
zlatá, keby boli všade okolo nás ľudia, ktorí by to takto chápali a prežívali to s nami....
prajem vám takých....
0 0
Dianka2401 Dianka2401

Dianka2401 je offline (nepripojený) Dianka2401

Helik3 Pozri príspevok
ahojte,
toto je zrejme problem naozaj väčšiny ľudí, čo som si ani nemyslela, že nás je takých viac.
ale čo ma celkom šokuje, tiež som si myslela, že keď si vypijem, tak ma zaleje ta známa farba... je to tak pri pití vína. ale keď si dám niečo tvrdšie, naopak som celkom priesvitná. raz sa mi stalo, že som bola "pod obraz" z vodky a redbullu. tie sklenené oči, a tvár ako plátno. cez zahmlený zrak som sa nevedela na seba vynadívať
a v novej práci sa mi stalo, že ma na "to" upozornil jeden kolega. nebola som schopná mu na to nič povedať, len som sa cítila hlúpo. v tom zasiahla kolegyňa, s ktorou sedíme v jednej kancelárii. stráááášne ho sfungala, že prečo ma na to upozorňuje, veď tým to iba zhoršuje, nech sa mi ospravedlní, a viac nech si to nevšíma!
zlatá, keby boli všade okolo nás ľudia, ktorí by to takto chápali a prežívali to s nami....
prajem vám takých....
to je naozaj mile, fakt dobre ze existuju aj taky chapavi ludia, ako ta kolegina....
0 0
usmevv usmevv

usmevv je offline (nepripojený) usmevv

Ahoj. Presne sito vystihla.
Ja mam tiez taky problem s cervenanim a o to horsi ako tu citam, ze som asi jediny chlap . Kazdy kto si to tu cita a nema s tym problem, tak len asi kruti hlavov, ale my kto ten problem mame vieme svoje. Je to velke minus do zivota. Aj ked sa netreba preto odpisovat. Mne ten problem zacal asi okolo 18 roku. Odvtedy hroooza. Presne ako pisete. Vela ludi, upriamene pohlady na mna, otazky cudzich ludi, vino, zima atd. atd. .
Pre mna je to aj velke minus v hladani prace, robil som casnika a ked som chytil farbu , tak ludia na mna pozerali , akoby to bola nejaka choroba. Potom som bol na jeden pohovor v praci, vsetko bolo ok, aj som v pohode kecal, no tak prislo cervenanie, a buuum, hned som bol tichsi, nevedel som ani povedat normalnu suvislu vetu.
Keby som chcel ist napriklad ku policii, viem si predstavit tie vysmechy, keby som bol na priklad u cestnej policie.
No sa mi vidi, ze v poslednom case som na tom troska lepsie, aj ked mi uz pribudli aj flaky na krku, no beriem to tak, ze to tak ma byt, velmi si to nevsimam(viem, ake je to tazke), aj ked som cerveny, a rychlejsie ma to prejde. Cim viac na to myslim, potom som este viac cerveny. Takze sa beriem taky ako som. Citim sa potom aj lepsie a ked ma niekto este upozorni na to , ze som cerveny, to je asi najhorsie, podla mna sa vacsinou ozvu len skodoradostni ludia.
Tazke, ako vravim, hlavne sa netreba odpisovat, treba brat veci s usmevom. Drzim vam vsetkym palce
PS: Sloboda cervenaniu
0 0
kvakaaa kvakaaa

kvakaaa je offline (nepripojený) kvakaaa

Caute..vidim ze uz to tolko nerozoberate....ale aj tak napisem..mam 21rokov a toto,,cervenanie,,mi hodnu chvilu zneprijemnuje zivot....ked sa niekto cervena tak milo,pekne,prirodzene urcite je to pekne..ale ja???mavam ohranicene flaky na tvari,krku a dekolte....tiez sa mi stava ze mi jedno ucho ostane bordove a to druhe je uplne normalne..alebo obidve...som z toho nanrvy....bola som uz u koznej a endokrynologicky...zevraj je vsetko vporiadku....hm....ja to mavam povacsine v zime,ale tento rok uz aj v lete 2krat...v zime je to na dennom poriadku..ci uz v praci,alebo ked idem vecer von....ked je viac ludi niekde..ako ste aj vy pisali mavam to aj z piva ked si dam...najhorsie je ze sa mi to vyruti zrovna vtedy ked to potrebujem najmenej..ked somdoma vsetko je ok..ako mam niekam ist hned dojdu namna navaly a je to v peeecku....moji kamarati a rodina si uz na to zvykli ale mne to neskutocne prekaza...vadia mi tie blbe pohlady...snaim sa to riesit tak ze radsej kazdemu s kym sa rozpravam poviem o co ie...ze to mavam...ze je to psychika....snazim sa potom byt pri ludoch ktory o tom vedia..a to ma jeduje..mam malo rokov na to aby som sa v niecom obmedzovala...a bohuzial to robim...lebo tie hnusne flaky neznasam..najhorsie je ked niekam idem a ako kazda zena sa chcem pacit,tak si pekne ocesiem vlasy,upravim sa ,obleciem ale hlavna vec zemam bordove usi a flaky na dekolte krku a tvari....pomoooooc...((((
0 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

Je viac dôvodov na červenú tvár,nos a fľaky na dekolte.Jednak psychika,reaktibilné cievky ale aj geneticky červená tvárička.Tiež stav po ochorení-Rosacea a Rhinophyma.
Povrchové cievky sa dajú v estetickej dermatologii zataviť IPL prístrojom.Nie je to navždy,väčšinou na 2-3 roky,ale stav sa tým ženám a dievčatám zlepší.Hlbšie cievky,tam IPL nestačí,treba laser alebo prístroj Onetech.Celkove je možný Ascorutin tbl dlhodobe.
0 0
12kristine12 12kristine12

12kristine12 je offline (nepripojený) 12kristine12

Ja mám úplne rovnaký problém. Netrvá dlho, odhladla by som to na 2-3mesiace. Ja mám 15 rokov, takže to je u mňa ešte normálne. Ale je to hrozne nepríjemná situácia, keď sa ma niekto niečo spýta, a ja hľadám čo najkratšiu a najstručnejšiu odpoveď, i keby som sa mohla vyjadriť. A to nehovorím v škole, keď viem správnu odpoveď a nemôžem ju povedať. Je to hrozné, a nijako sa tomu v tej danej situácií nedá vyhnúť. Ale dnes som skúsila jógu zameranú na dýchanie. Pokúsim sa to praktikovať každý deň 4-5min. uvidím, či mi to pomôže.
0 0
nikol44 nikol44

nikol44 je offline (nepripojený) nikol44

Tiež mám 15 rokov a je to naozaj nepríjemné keď mám v škole prezentovať projekt alebo odpovedať. Obzvlášť keď na to niekto začne upozorňovať. Vtedy sa začnem červenať ešte viac. Potom sa ma samozrejme pýtajú či nemám nejakú alergiu. Jedna moja spolužiačka sa dokonca snaží aby na to ostatní upriamili pozornosť na mňa a to ako sa červenám... Som taktiež blondínka so svetlou pleťou takže je to o to horšie. Jemné červenanie sa na líčkach síce môže byť milé a sexi ale ak vyzeráte ako horiaca paradajka veľmi sexi vám to nepríde.
0 0
Mannu Mannu

Mannu je offline (nepripojený) Mannu

Ancijáša ! Ja sa toho neviem zbaviť!
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať