Zavrieť

Porady

Pokladničné bloky-opäť aktuálne

Pozná niekto fundovanú odpoveď na túto tému?
Čo s vyblednutými pokladničnými blokmi?Bol som si pýtať duplikát pokl.bloku.Odbili ma odpovedou že by porušili daňový zákon.Mal som si vraj spraviť fotokopiu pokl.bloku.Ale načo mi bude keď originál je nečitatelný.Dovolá sa človek spravodlivosti?Otvoril som účtovné knihy s minulých rokov a moje obavy sa potvrdili,značná časť pokl.blokov je nečitateľná.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času
  Proti tomuto sa nedá brániť. Prefotený doklad nemusí daň.úrad uznať, nakoľko ho nebude môcť porovnať s originálom ako tak čiateľným.Nám zmizla pokladničná kniha - doslova ostala biela,. je to v páskach ich kvalite. Duplikát by ti dali, ale určite nemajú kontrolnú pásku čitateľnú.Je mi to ľúto , ale nie si jediný, kto má tieto problémy.

  ekopo je offline (nepripojený) ekopo

  JA ekopo
  A najlepšie na tom je, že registračné pokladne s termopáskami sú certifikované. Asi by bolo dobré poslať daňového úradníka za tým, kto schválil pokladne na prevádzku. Jediná obrana je takáto: v čase zaúčtovania dokladu boli údaje čitateľné a údaje z pásky sú vlastne zachytené na nosiči dát, čiže v PC a sú k dispozícii aj v tlačovej verzii. Bude to tvrdenie proti tvrdeniu.

  Johanka je offline (nepripojený) Johanka

  Johanka
  Ja som si začala robiť "herbár" s ERP anomálií.
  To , že s.r.o. má na blokoch z ERP IČ DPH svojho konateľa ako SZČO som už predýchala . Dala som doklad(y) naspäť klientovi, nech si to ide vybaviť do príslušnej firmy. Usmiali sa, vraj to napravia. Už sú odvtedy tri mesiace a nič s tým neurobili.
  Ďalšia firma - občas má na blokoch dátum s rokom 2123 alebo 2126, a to už dlhé roky. Vraj im blbne tlačiareň ....
  Môj vrcholový úlovok - obchodný reťazec s veľkým menom - na bločkoch DKP 123456789 , IČ DPH SK2020123456789.
  Najprv som si myslela, že iba nadstavovali novú ERP, ale opakuje sa to.
  Asi im blbne tlačiareň .

  mgm je offline (nepripojený) mgm

  živnostník mgm
  Ja niektoré bločky kopírujem. Myslím si, že na DU sú tiež len ľudia ... Aspoň budem mať prehľad ja, čo sa to pred polrokom, či rokom kupovalo.

  sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

  sybila3
  Aj ja som ich chcela kopírovať, ale niektoré sú už od dodávateľa dosť bledé a kopírka mi ich neokopíruje, nemá funkciu ako niektoré veľké pridávania farby, ale aj tak si myslím, že ked je originál dosť bledý, nie je o čom. Snaha bola.

  danielik je offline (nepripojený) danielik

  danielik
  Mne poradila jedna pani,aby som si prefocovala bločky alebo aj doklady čo prechádzajú faxom, pretože tým časom zblednú a tak keď to mám spolu zopnuté, viem aj po určitom čase o čo ide. Na DÚ jej to schválili, ale myslím, že to asi záleží na každom jednom daňovníkovi ako sa k tomu postaví.

  bepo je offline (nepripojený) bepo

  bepo
  Kopírovanie je fakt "dobrý" nápad,kto zaručí že sa z jedného dokladu nespravi 100 kópií a nepoužijú sa v 100 firmách? A ako odkontroluje pracovník DU že kópia je totožná s originálom?

  jess je offline (nepripojený) jess

  žienka jess
  bepo
  Kopírovanie je fakt "dobrý" nápad,kto zaručí že sa z jedného dokladu nespravi 100 kópií a nepoužijú sa v 100 firmách? A ako odkontroluje pracovník DU že kópia je totožná s originálom?
  Máš iný nápad ???

  Paula je offline (nepripojený) Paula

  Paula
  Téma sa tu x-tý raz opakuje

  Daniari na to iba toľko:

  otázka:
  Firma podniká v oblasti predaja tovaru a je povinná viesť tržby elektronickou registračnou pokladňou. Po určitom čase (3 mesiacoch) sú vytlačené denné uzávierky nečitateľné i keď sa každý deň riadne archivujú. Predajca pokladne firme povedal, že si majú prefocovať pásky. Je to z daňového hľadiska v poriadku, že nie firma ale aj každý zákazník je povinný prefocovať pásky za nakúpený tovar, ktoré jemu slúžia ako daňový doklad ?

  odpoveď:
  Podľa § 1 ods. 3 vyhlášky MF SR č. 55/1994 Z.z. o spôsobe vedenia evidencie tržieb elektronickou registračnou pokladnicou v znení neskorších predpisov daňový subjekt pri predaji tovaru alebo poskytovaní služieb vydáva kupujúcemu doklad vyhotovený pokladnicou, ktorého kópia sa uchováva na kontrolnej páske v pokladnici a ktorého údaje sú ustanovené v § 2 písm. j) cit. vyhlášky. Doklady vyhotovené podľa vyššie cit. ustanovení vyhlášky a vydané zákazníkovi, musia byť vyhotovené tak, aby tieto boli čitateľné a aby si zákazník, ktorý je účtovnou jednotkou mohol zabezpečiť trvalosť účtovných záznamov v zmysle ustanovenia § 8 ods.1 a 6 zákona č. 431/2002 Z. z. o účtovníctve v znení neskorších predpisov. Z uvedeného vyplýva, že daňový subjekt je zodpovedný, aby ním používaná elektronická registračná pokladnica vydávala také doklady, aby mohli byť splnené podmienky vyplývajúce z cit. ustanovenia zákona, t j. elektronickú registračnú pokladnicu zabezpečiť takou páskou, u ktorej výrobca garantuje uchovanie údajov. V prípade, že daňový subjekt, ktorý má povinnosť používať elektronickú registračnú pokladnicu vydá doklad, u ktorého je predpoklad, že údaje z neho budú po čase stratené, odporúčame z takéhoto dokladu vyhotoviť fotokópiu a archivovať túto fotokópiu, ktorá bude slúžiť pre daňové účely. K uvedenej problematike je takéto stanovisko zaujaté aj zo strany MF SR.

  bepo je offline (nepripojený) bepo

  bepo
  jess
  Máš iný nápad ???
  Tlačiť na predajcov aby používali normálne tlačiarne? Ja obmedzujem nákup tam kde vydávajú pásky z termotlačiarne príp žiadam o úhradu cez BU

  Lucia7 je offline (nepripojený) Lucia7

  Lucia7
  Ja zase robim tak, ze takyto doklad z registracnej pokladne prepeciatkujem a nasledne ho odfotim, a pokial sa da aj s predkontaciou.

  Melnick je offline (nepripojený) Melnick

  človek čo opustil Poradu. Melnick
  Ja robím tak,že si vypíšem paragón naň napíšem náhradný doklad,vypíšem údaje z bločka ERP ,k tomu priložím slabo čitateľný blok z ERP a idem do obchodu nech mi dajú pečiatku na paragón.
  Našťastie tých predajní nie je veľa. Vždy nazbieram viac a pečiatkujeme,a pečiatkujeme.

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.