Zavrieť

Porady

Obálky

dobrý deň, prosím o pomoc. Nastal čas Vianoc a posielajú sa vianočné pozdravy. Môj problém spočíva v tom, že mám tlačiť adresu na oblálky a ja vôbec netuším, že ako to mám urobiť. čítala som tu tie príspevky, že ako asi na to, ale neviem to. Keby mi niekto polopasticky ale naozaj tak ako pre debila vysvetlil, že ako to mám robiť. alebo keby mi niekto tak už urobil tu obalku, tak ako som to našla v jednom príspevku. prosím len mi pomôžte, lebo šéf je už zúrivý a ked je zúrivý tak je strašne hnusný a potom by som ho najradšej ................... zaškrtila. prosím, každú pomoc uvítam.
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    ad Anna 81:
    ... Ako dostať všetkých adresátov do štítkov? ...
    Pri vkladaní polí zo zdroja dát, treba na druhý štítok (a ďalšie)
    vložiť "Next record" ("Ďalší záznam") pred vlastné dátové polia, viď obrázok.

    Pre ostatných v prílohe obálka i štítky, vrátane adresára.
    Uložte si všetky tri súbory do jedného priečinka.

    TIP: Zalamovanie dlhých adries možno nastaviť v adresári (ADRESY.doc)

    !!! - Adresy a mená sú vymyslené
    Stitky_next_record.jpg  
    anna81 pozerala som súbory, je to perfektné, tak som si to predstavovala.
    ale ja mám zoznam adries (vyše 500) uložený v excel a odtial mi ich do tých tvojích štítkov nechce ťahať....
    PaloPa Z tvojej otázky "Anna: ...tak sa len chcem spýtať či tie základné položky ktoré vkladám do prvého okienka musím kopírovať do ďalších okienok..."

    Ahoj Anna,
    áno dobre si to vystihla, "Next record" ("Ďalší záznam") a príslušné polia treba skopírovať do všetkých štítkov

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    Dá sa to spraviť vo Worde. Dobré by bolo, ak by si mala v Exceli spravený zoznam ľudí, ktorým chceš obálku poslať a to tak, že budeš mať takto pomenované jednotlivé stĺpce:
    názov firmy - jeden stĺpec
    meno a priezvisko - druhý stĺpec
    ulica, číslo - tretí stĺpec
    PSČ - štvrtý stĺpec
    mesto - piaty stĺpec
    krajina - šiesty stĺpec

    Keď budeš mať tento zoznam, uložíš si ho. Otvoríš Word, klikneš si na hornú lištu (tam kde máš skrátené príkazy, ako uložiť a pod.) a klikneš si tam pravým tlačítkom myši a zvolíš si "hromadná korešpondencia". Na tej hornej lište Ti pribudne ďalší riadok s ikonkami a keď klikneš na úplne prvú zľava ("Nastavenie hlavného dokumentu"), tak Ti ponúkne na výber, či chceš vyrobiť obálky, alebo menovky,....atď. Vyberieš si obálky. Potom Ti ponúkne formát obálky - zvolíš si veľkosť akú potrebuješ. Potom sa Ti táto obálka zobrazí na obrazovke.
    Následne klikneš na druhú ikonku zľava v tej lište kde máš hromadnú korešpondenciu ("Otvoriť zdroj údajov") a vyberieš si zoznam, ktorý si si predtým uložila v Exceli.
    Potom klikneš na tretiu ikonku zľava ("Príjemcovia hromadnej korešpondencie") a tam Ti ponúkne tento zoznam firiem, z ktorého si Ty môžeš vybrať, ktorým chceš poslať obálky.
    Keď to budeš mať, klikneš na štvrtú ikonu zľava ("Vložiť blok pre adresu") a tam Ti ponúkne formát, v ktorom chceš zadať Vašu adresu (čiže odosielateľa).
    Potom sa nastavíš v obálke na miesto, kde chceš mať adresu odberateľa a klikneš si na šiestu ikonku zľava ("vložiť zlučovacie polia"), tu si zadáš ako má byť rozmiestnená na obálke názov + adresa odberateľ.
    A potom si už len klikneš na ikonku označenú "ABC" a vtedy sa Ti natiahnu obálky a stačí ich len vytlačiť :-) Treba sa s tým trochu pohrať, ale nie je to zložité :-D
    Naposledy upravil sta : 14.12.06 at 08:24

    maria87 je offline (nepripojený) maria87

    maria87
    veľmi pekne dakujem, už to mám chvalabohu, na desiaty raz ale mám to. naozaj veľmi moc dakujem

    Reve je offline (nepripojený) Reve

    Reve
    Teda, ja som asi blbá. Pokúšala som sa ísť presne podľa horeuvedených krokov, no jediné, čo sa mi podarilo bola jedna adresa. Zvyšné som tam vôbec nevedela dostať. Kde robím chybu?
    reve

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    Reve Pozri príspevok
    Teda, ja som asi blbá. Pokúšala som sa ísť presne podľa horeuvedených krokov, no jediné, čo sa mi podarilo bola jedna adresa. Zvyšné som tam vôbec nevedela dostať. Kde robím chybu?
    reve
    Skús keď si zadávaš príjemcov korešpondencie (čiže "tretia ikonka zľava") tam vidíš v ľavom stlpci také malé okienka, ktoré musia byť odfajfknuté pri každom príjmecovi, komu chceš poslať obálku. A v spodnom riadku sú na to aj funkcie "Vybrat vše" alebo "Vymazat vše", takže buď si s týmito funkciami označíš všetkých (každý bude mať v štvorčeku fajku), alebo si označíš len tých, ktorým zo zoznamu chceš obálku momentálne poslať. Vyskúšaj

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    ešte ma niečo napadlo. Na tej lište, kde máš skrátené príkazy pre hromadnú korešpondenciu, sú také modré šípky doprava a doľava, ktorými sa posúvaš medzi jednolivými obálkami. A v strede medzi nimi je poradové číslo, ktoré Ti ukazuje na ktorej obálke si nastavená

    Reve je offline (nepripojený) Reve

    Reve
    Totiž, ja by som si chcela vytlačiť menovky na obálky (na ten nálepkový papier), čiže by som potrebovala, aby mi to na A4 načítalo všetky adresy zo zoznamu a to mi načíta len jednu - na to isté miesto vľavo hore... Šípkami sa mi síce mení adresa, ale ja potrebujem aj zmenu miesta na A4.
    ˇˇDakujem

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    a nepomôže Ti, keď si klikneš na poslednú ikonku zľava, ktorá je tesne pred tými modrými šípkami "Rozšíriť menovky"?

    bz5 je offline (nepripojený) bz5

    bz5
    Totiž, ja by som si chcela vytlačiť menovky na obálky (na ten nálepkový papier), čiže by som potrebovala, aby mi to na A4 načítalo všetky adresy zo zoznamu a to mi načíta len jednu - na to isté miesto vľavo hore... Šípkami sa mi síce mení adresa, ale ja potrebujem aj zmenu miesta na A4.

    Ak chceš tlačiť menovky na nálepkový papier, tak v prvom kroku neoznačíš obálky, ale štítky. Potom si nadefinuješ typ štítku. Buď si vyberieš z ponúkaných možností alebo si vytvoríš typ štítku vlastný.... a ďalší postup je rovnaký ako u obálok.

    anna81 je offline (nepripojený) anna81

    anna81
    ahojte, ja riešim nalepovacie štítky. vytvorila som si dokument, kde ich je na strane 21 (3*21). v excel som si vytvorila zoznam adresátov.
    keď cez hromadnú korešpondenciu chcem aby mi adresátov ťahalo do štítkov, ťahá mi to len do ľavého rohu, do jedného štítku. Neviem kde robím chybu (vybrala som si typ menovky, nie obálky).
    Ako dostať všetkých adresátov do štítkov?

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    anna81 (Dnes 10:10) pozerala som súbory, je to perfektné, tak som si to predstavovala.
    ale ja mám zoznam adries (vyše 500) uložený v excel a odtial mi ich do tých tvojích štítkov nechce ťahať....

    Musíš zmeniť súbor odkiaľ ťahá adresy

    Otvor si pomocníka Word, vyhľadaj: Tvorba menoviek pre hromadnú korešpondenciu
    anna81 konečne som na to prišla :-) stačilo kliknuť na "aktualizovať všetky menovky" a ťahá mi adresy z toho môjho zoznamu do všetkých menoviek :-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.