Zavrieť

Porady

Zmena PZ - z doby neurčitej na určitú???

Dobrý deň,
máme 1 zamestnankyňu, ktorej skončí skúšobná doba o 2-3 dni. Mala by sa jej predĺžiť skúš.doba - v novembri bola na PN 11 dní (spolu s víkendami). Rátajú sa tie dni aj s víkendami???
Táto zamestnankyňa má pracovnú zmluvu na dobu neurčitú. Keďže sa nám nepáči jej práca, chceli by sme jej zmeniť PZ na dobu určitú - do konca januára 2007. Dá sa to??? (nevieme ju hneď prepustiť, lebo nemáme náhradu).

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Zmena PZ sa dá iba po dohode obidvoch strán. Myslíte, že vám ZC podpíše zmenu trvania na dobu určitu? Ja by som to riešila tak, že skončím PP v skúšobnej dobe a znovu uzatvorím novú PZ na dobu určitú.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Andie19
    Dobrý deň,
    máme 1 zamestnankyňu, ktorej skončí skúšobná doba o 2-3 dni. Mala by sa jej predĺžiť skúš.doba - v novembri bola na PN 11 dní (spolu s víkendami). Rátajú sa tie dni aj s víkendami???
    Táto zamestnankyňa má pracovnú zmluvu na dobu neurčitú. Keďže sa nám nepáči jej práca, chceli by sme jej zmeniť PZ na dobu určitú - do konca januára 2007. Dá sa to??? (nevieme ju hneď prepustiť, lebo nemáme náhradu).

    Ďakujem.
    Skúšobná doba je práve na to, aby ste mohli ešte na začiatku so zamestnancom PP ukončiť bez problémov. Zmeniť dobu neurčitú na dobu určitú nemôžete jednostranne, zamestnanec s tým musí súhlasiť (čo pochybujem že urobí). Ak predsa áno, potom vyhotovíte dodatok k existujúcej PZ, v ktorom sa uvedie čo sa mení oproti pôvodnej zmluve.

    filka je offline (nepripojený) filka

    filka
    Podla mna treba jednoznacne vyuzit este trvanie skusobnej doby a prac.pomer skoncit+dat no vu zmluvu na dobu urcitu ako je pisane vyssie...

    Andie19 je offline (nepripojený) Andie19

    Andie19
    Ďakujem za rady. Asi bude fakt jednoduchšie ju prepustiť a znovu prijať na dobu určitú.
    Len som si nebola istá, či sa dá zmeniť PZ z doby neurčitej na určitú. Niečo sa mi marí, že sa to asi nedá...preto tá dilema.

    Zmena PZ - z doby neurčitej na určitú???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.