Zavrieť

Porady

SF - stravovanie vo vlastnom zariadení zaúčtovanie.

Môžte sa mi PROSÍM niekto kuknúť na môj výpočet nákladov pre zamestnávateľa z poskytnutých stravných lístkov?
Takže:
Živnostník podniká v stavovaní. Zamestnáva 15 zamestnancov ktorým mesačne dáva každému 20 vlastných stravných lístkov v hodnote 63 Sk.
Zamestnanci mu za ne neplatia je to taká spoločná dohoda čiže majú podľa mňa nepeňažný príjem.
Vypočítam to takto: 63,- x 20 = 1260,- s DPH
1058,8 bez DPH
201,2 DPH
Výdaj ovpl.daň z pr.je tých 55% z 1058,8 = 582,3 + 201,2 DPH
Výdaj neovpl.daň je zvyšných 45% = 476,5
Príspevok so SF je 10,- x 20 lístkov = 200,- to sa im vo výplate zdaní.
Zamestnanci mu majú uhradiť 329,- každý (276,5 + 52,5DPH)
Tá suma ktorú zamestnanci majú zaplatiť za lístky a zamestnávateľovi a on to od nich nežiada sa im vo výplate musí zdaniť tež ako nepeňažný príjem,nie?
Mám to dobre? Mne to už dáko namyslí.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Ajka 2
    Môžte sa mi PROSÍM niekto kuknúť na môj výpočet nákladov pre zamestnávateľa z poskytnutých stravných lístkov?
    Takže:
    Živnostník podniká v stavovaní. Zamestnáva 15 zamestnancov ktorým mesačne dáva každému 20 vlastných stravných lístkov v hodnote 63 Sk.
    Zamestnanci mu za ne neplatia je to taká spoločná dohoda čiže majú podľa mňa nepeňažný príjem.
    Vypočítam to takto: 63,- x 20 = 1260,- s DPH
    1058,8 bez DPH
    201,2 DPH
    Výdaj ovpl.daň z pr.je tých 55% z 1058,8 = 582,3 + 201,2 DPH
    Výdaj neovpl.daň je zvyšných 45% = 476,5
    Príspevok so SF je 10,- x 20 lístkov = 200,- to sa im vo výplate zdaní.
    Zamestnanci mu majú uhradiť 329,- každý (276,5 + 52,5DPH)
    Tá suma ktorú zamestnanci majú zaplatiť za lístky a zamestnávateľovi a on to od nich nežiada sa im vo výplate musí zdaniť tež ako nepeňažný príjem,nie?
    Mám to dobre? Mne to už dáko namyslí.
    Navrhujem nasledovné riešenie :
    - zamestnávateľ môže uhradiť zamestnancovi až do výšky 49,- Sk za 1 ks,
    takže : 20 x 49,- Sk = 980,- Sk
    SF - ak je dostatok prostriedkov na SF a sú nevyčerpané, navrhujem urobiť kalkuláciu, koľko bude príspevok zo SF. V tomto prípade predpokladám, že je vysoký,( a možno aj nečerpaný) by bolo možné prispieť 14,- Sk. Vtedy by neuhrádzal zamestnanec nič. Ak sa rozhodneš prispievať napr. 6,- Sk/ks, tak sme na tom nasledovne : 49,- + 6,- = 55,- Sk, zamestnanec 8,- Sk, čo je aj základ pre DPH, takže zamestnanec uhradí 9,52 Sk za 1 ks. V prípade ak ich zamestnanec neuhrádza na základe rozhodnutia zamestnávateľa, je to zdaniteľný príjem, čiže pri počte 20 ks je zdaniteľným príjmom nepeňažný príjem 20x8,- Sk = 160,- Sk, ale DPH musí zamestnanec uhradiť a ty si ho zaúčtuješ na daňovú povinnosť.

    Dúfam, že som ťa nedomotala.

    Ajka 2 je offline (nepripojený) Ajka 2

    Som niečo ako začínajúci účtovník ...viac Ajka 2
    Nie, je to v pohode chápem.
    Akurát mi nie je jasné tých 49.- Myslíš tým 55% z 89,však?Ja som si doteraz myslela že to môže byť len 55% z ceny lístku!???
    Čo sa týka SF tak môže prispievať len tých 6,- lebo by mu to nevyšlo,nakúpil totiž kolekcie,ale stravné lístky doteraz neúčtoval iba im ich tak dával lebo nevedel ako na to.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Ajka 2
    Nie, je to v pohode chápem.
    Akurát mi nie je jasné tých 49.- Myslíš tým 55% z 89,však?Ja som si doteraz myslela že to môže byť len 55% z ceny lístku!???
    Čo sa týka SF tak môže prispievať len tých 6,- lebo by mu to nevyšlo,nakúpil totiž kolekcie,ale stravné lístky doteraz neúčtoval iba im ich tak dával lebo nevedel ako na to.
    Vôbec nemusí byť 55% z ceny lístku ale z výšky cestovných náhrad na stravné z 89,- Sk, Pri tých kolekciách pozor, musia sa zdaniť, aj keď je to zo SF!

    Ajka 2 je offline (nepripojený) Ajka 2

    Som niečo ako začínajúci účtovník ...viac Ajka 2
    Ďakujem Ondrejvla.
    A tie kolekcie som už zdanila to som sa tu už niekde dočítala.
    Pekný víkend.

    SF - stravovanie vo vlastnom zariadení zaúčtovanie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.