Zavrieť

Porady

Pomoc

ahojte poradaci potrebujem poradit..teraz som si kontrolovala prijate faktury a zistila som ze nemam vyparovane 2 faktury este z marca ktore boli zaplatene v hotovosti lebo som nevedela najst prijmove blocky na tu sumu pretoze ich mal sef a dal mi ic len teraz som ale neviem aky mam dat teraz datum VPD lebo keby dam marcovy datum tak mi nesedi DPH za dany kvartal a ani čislo VPD mi nejdu za radom potom...
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času
  Monika Kováčová
  DPH ti musí sedieť, pretože ide o faktúry, pri nich nie je podmienka zaplatenia na uplatnenie nároku DPH. Takže ak ich dáš do marca, výšku DPH ti to nemôže ovplyvniť - za predpokladu, že si tieto nevypárované faktúry mala zaúčtované. A čo sa týka číslovania VPD.... toto presne je dôvod, prečo ja číslujem až po podaní DP!!! (mimoriadne aj skôr, ak je kontrola...)

  staankaa je offline (nepripojený) staankaa

  staankaa
  ano mam ich zauctovane v marci..a nebude vadit ked cislo toho VPD bude napr. 500 a bude z marca a pred nim budem mat 499 a bude teraz z novembra to mi pripada dost hlupe...
  Ja nevidím dôvod , pre ktorý nemôžeš doklady do pokladne zaučtovať aj v tomto dátume - november , pretože doklad si obržala neskoro, tak ho aj teraz zaučtuj. Neporušiš tým nič, žiaden zákon o DPH alebo daň z príjmu. Ja to tak robím tiež, a ešte ani raz mi to daňový úrad nijako nekomentoval pri kontrole.

  staankaa je offline (nepripojený) staankaa

  staankaa
  a mam ich dat normalne napriklad z dnesnym datumom? lebo prijmove su napr. z 10 marca a VPD dam z dnesnym datumom to sa mi zda nejake divne..

  liba2 je offline (nepripojený) liba2

  liba2
  staankaa
  a mam ich dat normalne napriklad z dnesnym datumom? lebo prijmove su napr. z 10 marca a VPD dam z dnesnym datumom to sa mi zda nejake divne..
  Podľa mňa to nie je divné ale realita. Peniaze boli z pokladne firmy vyplatené teraz - v decembri. Urobíš VPD s aktuálnym dátumom a priložíš PPD s reaálnym dátumom. Požiadaj šéfa, keďže doklady boli u neho, aby to napr. na zadnú stranu VPD uviedol a podpísal sa. Tým budeš ty krytá, že si nezanedbala povinnosti.

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.