Zavrieť

Porady

DPH pri odstupnom za predajný bod

Naša firma XX uzavrela zmluvu s firmou XY o odstúpení predajných miest(stánkov). Zmluva spĺňa náležitosti daňového dokladu.
V zmluve je uvedené:
-účinná od 1.1.2007
-k cene odstupného sa pripočítava DPH v zmysle pl.právnych predpisov
-odstupné je splatné v 12 mesačných splátkach
-súčasťou zmluvy je splátkový kalendár na 12 mesiacov rovnomerných splátok. V rozpise je uvedená cena bez DPH+DPH. A veta: deň splatnosti splátky je súčasne dňom daňovej povinnosti.
A tu mám otázku.
Mám DPH na vstupe na základe uvedenej zmluvy odpočítať v 1/2007? Alebo podľa splátkového kalendára rovnomerne mesačne?
Dochádza k dodaniu služby dňom účinnosti zmluvy, t.j. 1.1.2007? Alebo rovnomerne podľa splátkového kalendára?
Za každú radu vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Ja si myslím, že je to tiež asi podľa zmluvy a odpočet by mal byť jednorázovo v 01/2007. Ale možno nejaký odborník poradí viac.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Kedy firma odstúpi od predajných priestorov? Dňom podpísania zmluvy? T.j. ihneď po podpise bez "prieťahov". Nová firma začne užívať priestory dňom účinnosti zmluvy?

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    No ak by to malo byť tak, ako sú odpovede vyššie= jednorázovo (teda nie opakované plnenie,ako pri prenájme, neviem totiž čo presne myslí odstúpením), potom si myslím, že by nebol na mieste ani ten splátkový kalendár a alikvotny odvod DPH na výstupe. Pre odstupujúceho musí platiť predsa rovnaký deň DP.

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Jana Acsová
    Kedy firma odstúpi od predajných priestorov? Dňom podpísania zmluvy? T.j. ihneď po podpise bez "prieťahov".?
    Nie.(Zmluva bola podpísaná 15.12.2006) Odstúpi priestor k 31.12.2006

    Jana Acsová
    Nová firma začne užívať priestory dňom účinnosti zmluvy?
    Áno. My začneme priestory užívať 1.1.2007

    Jedná sa mi o to, že ak bude k zmluve priložený spl. kal. s rozpisom DPH a odstupujúca firma bude DPH odvádzať podľa uvedeného splát. kalendára, nemal by byť pre nás deň daňovej povinnosti spoločný? Mne sa to podľa spl.kal. moc nezdá. Myslím, že deň poskytnutia služby, je deň účinnosti zmluvy t.j. 1.1.2007, vtedy budem mať predajný priestor k dispozícii a začnem v ňom prevádzkovať podnikateľskú činnosť. Splát.kal. by mal byť pre mňa len dohodou o splátkach, bez náväznosti na DPH. Myslím, že je to to isté, ako keby som uzavrela dohodu o splátkach faktúry.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Javí sa mi to rovnako ako jednorázovo poskytnutá a prijatá služba bez opakovaného, či čiastkového dodania.

    DPH pri odstupnom za predajný bod

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.