Zavrieť

Porady

ukoncenie zivnosti k 30.6.2006

Dobry den,
potrebovala by som poradit. uz som si tu toho precitala viac o ukonceni zivnosti. tak ma prosim opravte.
K 30.6. 2006 uzavriem vsetky knihy a urobim uctovnu zavierku, nakladny automobil (este nie je uplne odpisany) preradim do osobneho uzivania, z pokladne vyberiem zostatky na osobnu spotrebu. Vo vykazoch uvediem aj pohladavky a zavazky k tomuto datumu a rovnako aj zostatok na ucte. K 31.3.2007 potom podam DP , v ktorom upravim zaklad dane o neuhradene pohladavky a zavaky.

Navyse mam otazky:
1.co s uctom, ktory nebol zruseny ku dnu yrusenia zivnosti, ale neskor, a boli nan zaplatene este niektore pohladavky a az potom bol zruseny?
2.ak bude MV predane este do konca roka, prijem z predaja patri do ost.prijmov? mozem MV predat za zostatkovu hodnotu?
uzsa chcem len uistitdpis za rok 2006 pri MV nebudem robit.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    galmar
    Dobry den,
    potrebovala by som poradit. uz som si tu toho precitala viac o ukonceni zivnosti. tak ma prosim opravte.
    K 30.6. 2006 uzavriem vsetky knihy a urobim uctovnu zavierku, nakladny automobil (este nie je uplne odpisany) preradim do osobneho uzivania, z pokladne vyberiem zostatky na osobnu spotrebu. Vo vykazoch uvediem aj pohladavky a zavazky k tomuto datumu a rovnako aj zostatok na ucte. K 31.3.2007 potom podam DP , v ktorom upravim zaklad dane o neuhradene pohladavky a zavaky.

    Navyse mam otazky:
    1.co s uctom, ktory nebol zruseny ku dnu yrusenia zivnosti, ale neskor, a boli nan zaplatene este niektore pohladavky a az potom bol zruseny?
    2.ak bude MV predane este do konca roka, prijem z predaja patri do ost.prijmov? mozem MV predat za zostatkovu hodnotu?
    uzsa chcem len uistitdpis za rok 2006 pri MV nebudem robit.

    Dakujem
    1) nevadí že účet nebol zrušený, zaplatené pohľadávky po dátume ukončenia živnosti , ktoré ti prídu na účet nebudeš zdaňovať, pretože ty ich už vopred zdaníš - upravíš základ dane v DP.
    2) Áno príjem z predaného auta patrí do ostatných príjmov podľa § 8 , môžeš predať za hociakú cenu, ZC si uplatníš ako výdavok v daňovom priznaní. Teda ak ZH auta je 50 000 a predáš ho za ZH 50 000, tak daň z príjmu bude 0,00.

    1novacik1 je offline (nepripojený) 1novacik1

    1novacik1
    mam podobny pripad ako galmar,ukoncenie zivnosti v priebehu roka 2006 len u mnaSZCO si zobrala v roku 2005 uver 40000,-kupila si PC do 30000,- dala do VOZD a v roku 2006 ukoncila zivnost co s tym uverom,tiez ho vykazem v zavazkoch k datumu ukocenia zivnosti?-lebo ucet stale nezrusil a myslim si ze ani nezrusi ( ze naco ) a uver splaca-dakujem za poradenie

    ukoncenie zivnosti k 30.6.2006

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.