Zavrieť

Porady

Storno odberateľskej faktúry - členenie DPH

Chcela by som si overiť správnosť vykazovania DPH. Fakturantky v rámci fakturácie niekedy urobia chybu /zlá cena a pod./ Opravu riešia tak, že k pôvodnej faktúre v plnej výške vystavia storno faktúru a potom urobia novú faktúru so správnymi sumami. Zvyčajne ide o storno faktúry a opravu po pár dňoch - doteraz to vždy bolo v rámci jedného mesiaca. Viem, že správnejšie by bolo riešiť to formou opravy základu dane - dobropis alebo ťarchopis vo výške rozdielu, ale nevedia to tak urobiť.
Moja otázka : Mám storno faktúru aj správne vystavenú faktúru vykazovať v riadku 24?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ALLL je offline (nepripojený) ALLL

    ALLL
    To storno FA ma ine cislo ako povodna fa? Podla mna je storno-ukon,ktorym sa pôvodna faktura uplne vyhodi z ucta...V takychto pripadoch by sa ani nemala evidovat v DPH....narusi sa len ciselny rad faktur- ktory vlastne tym stornom podlozis...Spravne by mal byt vystaveny dobropis na celu fakturu - a samozrejme aj evidovat v r.24. Ak pouzivate ine cislovanie-by sa mozno mohlo povazovat za dobropis vo vasom pripade...

    Storno odberateľskej faktúry - členenie DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.