Zavrieť

Porady

Hlásenie o príjme a výdaji liehu

Na www.zbierka.sk vyšla vyhláška č. 619/2006, ktorou sa stanovuje vzor tlačiva oznámenia o množstve prijatého a vydaného liehu a stave zásob liehu v spotrebiteľskom balení. Príloha vyhlášky je aj tlačivo pre colný úrad. Zmena sa týka hlavne toho, že každý musí podávať hlásenie o 100% liehu. Tlačivo má 4 strany. Prvá strana je v podstate zhodná so starým tlačivom. Druhá strana je pre príjem spotrebiteľského balenia liehu.
Treba na nej uviesť registračné číslo dodávateľa liehu, odškrtnúť kolonku či je dodávateľ maloobchod alebo veľkoobchod a uviesť množstvo 100% dodaného liehu. V praxi to znamená prepočítavať rôzne percentuálne zloženie liehu a množstvo liehu na množstvo 100% liehu.
Tretiu stranu vyplňujú len tí, ktorí predávajú spotrebiteľské balenia liehu pre registrovaných odberateľov, napr. veľkosklady.
Štvrtá strana ju sumárna. Uvádza sa na nej počiatočný stav zásov
SBL k 1 dňu v mesiaci - 100% liehu, celkové množstvo prijatého 100% liehu a konečný stav 100% liehu. Perlička je aj v tom, že zákon platí od 1. 1. 2007 a samotné colné úrady nemajú ešte ani predstavu o tom, či chcú hlásenie na novom tlačive, alebo ešte na starom. Skrátka - Kocúrkovo.
Naposledy upravil evuša : 18.12.06 at 17:59
Usporiadat
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

možno Ti pomôže
0 0
dopravca dopravca

dopravca je offline (nepripojený) dopravca

Dobré ráno. Ja by som potrebval súrne zistiť číslo povolenia na predaj liehu našej firmy a nemôžem sa k tomu dopracovať. Napíše mi niekto cestičku? Ďakujem
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
dopravca Pozri príspevok
Dobré ráno. Ja by som potrebval súrne zistiť číslo povolenia na predaj liehu našej firmy a nemôžem sa k tomu dopracovať. Napíše mi niekto cestičku? Ďakujem
Máš ho predsa uvedené v povolení na predaj, čo Ti vydal colný úrad podľa § 51f ods. 14, okrem toho svoje číslo povolenia nájdeš na stránke https://poprad1.colnasprava.sk/lieh2...reg=2&chid=clr.
A kvôli čomu ho tak súrne potrebuješ, veď zo zákona Ti nevyplýva nijaká povinnosť preukazovať sa niekomu číslom povolenia!
0 0
Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
No dobre, ale potrebuje ho vpísať do tlačiva "Oznámenie", kde už teraz vyžadujú okrem DIČ aj toto číslo.
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Hepi Pozri príspevok
No dobre, ale potrebuje ho vpísať do tlačiva "Oznámenie", kde už teraz vyžadujú okrem DIČ aj toto číslo.
OK, v každom prípade to číslo povolenia má, tak ako som uviedol v predchádzajúcom príspevku.
0 0
dopravca dopravca

dopravca je offline (nepripojený) dopravca

Hepi Pozri príspevok
No dobre, ale potrebuje ho vpísať do tlačiva "Oznámenie", kde už teraz vyžadujú okrem DIČ aj toto číslo.
Hepi, vidieť, že sa vyznáš. Nemal som pri sebe to Povolenie, iba internet. Vďaka zaň.
Ďakujem obom.
Naposledy upravil dopravca : 26.02.07 at 11:24
0 0
mailer23 mailer23

mailer23 je offline (nepripojený) mailer23

Prikladam aktivny pdf dokument,ak to niekomu pomoze.V tuto chvilu som nic lepsie nenasiel.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Excise Duty Pozri príspevok
Máš ho predsa uvedené v povolení na predaj, čo Ti vydal colný úrad podľa § 51f ods. 14, okrem toho svoje číslo povolenia nájdeš na stránke https://poprad1.colnasprava.sk/lieh2...reg=2&chid=clr.
A kvôli čomu ho tak súrne potrebuješ, veď zo zákona Ti nevyplýva nijaká povinnosť preukazovať sa niekomu číslom povolenia!
Peťo, ale veľkoobchod, ktorý má len registračné číslo tam nie je.
Dnes ráno som mala veľmi "príjemný" telefonát z Colnice, že ako to, že som dala na stranu príjem číslo dodávateľa, ktoré začína "SK", že to predsa nemôže byť povolenie....a bla-bla....povedala som, že som si to stiahla z ich stránky, tak si to pozrel a .....nenašiel.
To som sa už medzi tým prebrala a som si uvedomila, že som si to reg. č. stiahla z ich softu LIEH, tak som mu to povedala.....ale zjavne nevedel o čom hovorím.
Ale stále tvrdil, že tam má byť číslo povolenia, že jemu sa to nedá nahodiť....a ja som zasa argumentovala, že predsa tam mám napísať buď registr. číslo, alebo číslo povolenia....a to išlo dookola.
Skončili sme s tým, že zavolá do Popradu.
Naposledy upravil Muška : 26.02.07 at 15:41
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Muška Pozri príspevok
Peťo, ale veľkoobchod, ktorý má len registračné číslo tam nie je.
Dnes ráno som mala veľmi "príjemný" telefonát z Colnice, že ako to, že som dala na stranu príjem číslo dodávateľa, ktoré začína "SK", že to predsa nemôže byť povolenie....a bla-bla....povedala som, že som si to stiahla z ich stránky, tak si to pozrel a .....nenašiel.
To som sa už medzi tým prebrala a som si uvedomila, že som si to reg. č. stiahla z ich softu LIEH, tak som mu to povedala.....ale zjavne nevedel o čom hovorím.
Ale stále tvrdil, že tam má byť číslo povolenia, že jemu sa to nedá nahodiť....a ja som zasa argumentovala, že predsa tam mám napísať buď registr. číslo, alebo číslo povolenia....a to išlo dookola.
Skončili sme s tým, že zavolá do Popradu.
Vieš, je to problém, ktorý zjavne spôsobila samotná colná správa. Hoci z ustanovenia § 51f ods. 11, resp. ustanovenia § 44 ods. 2 jasne vyplýva, že povolenie na predaj sa nevzťahuje na registrované osoby, niektoré colné úrady prinútili napriek tomu takéto registrované osoby, aby požiadali o vydanie povolenia (nie všetky, tým nech to slúži ku cti). Vydanie povolenia registrovaným osobám však ale celkom neguje znenie ustanovenia § 44 ods. 13, pretože podľa tohto ustanovenia registrovaná osoba je povinná predávať spotrebiteľské balenie v daňovom voľnom obehu len držiteľovi povolenia na predaj alebo registrovanej osobe, ak tento zákon neustanovuje inak. Čiže, ak som registrovaná osoba, potom bez toho aby som mal vlastné povolenie predávam osobám, ktoré sú držiteľmi povolenia bez ohľadu na skutočnosť, či sú veľkoobchodom alebo maloobchodom a samozrejme predávam aj iným registrovaným osobám. Len v prípade, ak budem mať ako registrovaná osoba vlastnú maloobchodnú predajňu alebo akékoľvek pohostinské zariadenie, čiže budem predávať osobám na konečnú spotrebu, pri ktorých neskúmam, či sú držiteľmi povolenia, iba potom musím mať povolenie na predaj a to je to, čo zákon ustanovuje inak! Ak ale budem predávať ako registrovaná osoba v zmysle ustanovenia § 44 ods. 13, potom všetci držitelia povolenia, ktorí odo mňa nakúpia, musia v evidencii podľa ods. 12 písm. a) uviesť moje registračné číslo pre spotrebnú daň a to isté aj v oznámení podľa ods. 18 písm. a).
Ak si niekto myslí, že všetky právnické osoby alebo fyzické osoby musia mať povolenie na predaj, teda i tie, ktoré zákon definuje ako registrované, potom je ustanovenie § 44 ods. 13 jalové rovnako ako akákoľvek zmienka o registračných číslach v celom ustanovení § 44. V prípade registrovaných osôb je okrem iného problém uvádzať v evidencii nadobudnutie liehu, ktorý je ich vlastným výrobkom, resp. nákupom v inom členskom, zákon na takýto detail nepamätá, čo len svedčí o tom, že vydávanie povolení na predaj registrovaným osobám je vôbec nezmyslom.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Excise Duty Pozri príspevok
Ak ale budem predávať ako registrovaná osoba v zmysle ustanovenia § 44 ods. 13, potom všetci držitelia povolenia, ktorí odo mňa nakúpia, musia v evidencii podľa ods. 12 písm. a) uviesť moje registračné číslo pre spotrebnú daň a to isté aj v oznámení podľa ods. 18 písm. a).
Peťo,
veď toto som sa snažila tomu "príjemnému" hlasu v telefone vysvetliť.
A on sa neustále domáhal č. povolenia, ktoré tento dodávateľ nemá.
No veď čo už, možno ich to časom naučíme ako sa vypĺňajú tie ich tlačivká
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Muška Pozri príspevok
Peťo,
veď toto som sa snažila tomu "príjemnému" hlasu v telefone vysvetliť.
A on sa neustále domáhal č. povolenia, ktoré tento dodávateľ nemá.
No veď čo už, možno ich to časom naučíme ako sa vypĺňajú tie ich tlačivká
No tak si to budú musieť celé prebrať od a po zet a dať si to do poriadku. Ich problém nie je Tvoj problém a Ty len konaj podľa toho, čo hovorí zákon. Myslím si, že celý ten cirkus s povoleniami na predaj by si zaslúžil publicitu v médiách...
0 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

V piatok bol majiteľ zaniesť na CU ,, hlasenie ,, mali tam strašný chaos,
a vladla tam hustá atmosféra. Chcem len napísať to , že colník chcel vrátiť hlásenie , pretože vraj sa do,, výdaju,, má dávať všetko čo vidám t.j aj keď mám napr.výdaj 3.9 mám tam dať aj to 0,9 . Neplatí pre nich usmernenie
Col.riaditelstva SR ?

IVETA N
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

IVETA N Pozri príspevok
V piatok bol majiteľ zaniesť na CU ,, hlasenie ,, mali tam strašný chaos,
a vladla tam hustá atmosféra. Chcem len napísať to , že colník chcel vrátiť hlásenie , pretože vraj sa do,, výdaju,, má dávať všetko čo vidám t.j aj keď mám napr.výdaj 3.9 mám tam dať aj to 0,9 . Neplatí pre nich usmernenie
Col.riaditelstva SR ?

IVETA N
Nerozumiem čo myslíš pod tým 3,9. Je to 3,9 l a.? Ak áno, tak mali pravdu, v hlásení uvádzaš údaj na dve desatinné miesta.
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Muška Pozri príspevok
Dnes ráno som mala veľmi "príjemný" telefonát z Colnice, že ako to, že som dala na stranu príjem číslo dodávateľa, ktoré začína "SK", že to predsa nemôže byť povolenie....a bla-bla....povedala som, že som si to stiahla z ich stránky, tak si to pozrel a .....nenašiel.
To som sa už medzi tým prebrala a som si uvedomila, že som si to reg. č. stiahla z ich softu LIEH, tak som mu to povedala.....ale zjavne nevedel o čom hovorím.
Ale stále tvrdil, že tam má byť číslo povolenia, že jemu sa to nedá nahodiť....a ja som zasa argumentovala, že predsa tam mám napísať buď registr. číslo, alebo číslo povolenia....a to išlo dookola.
Skončili sme s tým, že zavolá do Popradu.
Na margo hrubo vyznačeného textu uvádzam, že do elektronického hlásenia sa mi samo nahodí číslo SKxxxxxxxxxxx. Takže tento arogantný colník vôbec neovláda svoju robotu, sťažovala by som sa naňho.

Však som Ti sama poradila, že nájdeš to číslo v programe LIEH, nakoľko na stránke colnej správy sa nedalo vôbec nájsť toho Tvojho dodávateľa, z neznámych dôvodov. Neviem si predstaviť, aké číslo by v hlásení uviedol človek, ktorý by program LIEH ani neotvoril...

No, bude ešte veselo


P.S.: ešte raz prikladám kópiu elektronického hlásenia ako názornú ukážku
0 0
mailer23 mailer23

mailer23 je offline (nepripojený) mailer23

IVETA N Pozri príspevok
V piatok bol majiteľ zaniesť na CU ,, hlasenie ,, mali tam strašný chaos,
a vladla tam hustá atmosféra. Chcem len napísať to , že colník chcel vrátiť hlásenie , pretože vraj sa do,, výdaju,, má dávať všetko čo vidám t.j aj keď mám napr.výdaj 3.9 mám tam dať aj to 0,9 . Neplatí pre nich usmernenie
Col.riaditelstva SR ?

IVETA N
Ak mas vydaj 3,9,tak to znamena, ze mas vydaj 3,9 litrov absolutneho alkoholu.Nemozes to zaokruhlit,musis to tam napisat tak, ako to vypocitas,ak samozrejme to nepodavas v style "sportka".Ale predpokladam, ze sa iba mylis v tom, ze zadavas objem 3,9 litra!!!!Pozor na to, sa nepise objem, ale litre absolutneho alkoholu.
0 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

to 3,9 je predany alkohol t.z. 3 flaše a z tej vl.4-tej iba 0.9 nie celá fľaša.
Takže som dala do hlásenie iba tie 3 fľaše a to O.9 do zasob v januári.Do výdaju ju dám až keď ju predám.
Urobila som dobre, teraz som z toho celkom pomýlená a dufam , že som to urobila dobre .
IVETA N
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

IVETA N Pozri príspevok
to 3,9 je predany alkohol t.z. 3 flaše a z tej vl.4-tej iba 0.9 nie celá fľaša.
Takže som dala do hlásenie iba tie 3 fľaše a to O.9 do zasob v januári.Do výdaju ju dám až keď ju predám.
Urobila som dobre, teraz som z toho celkom pomýlená a dufam , že som to urobila dobre .
IVETA N
Tak to máš celkom dopletené.
To, že tú načatú fľašu dáš do výdaja až potom, keď ju úplne predáš, to je v poriadku. Ale nie je v poriadku, ak si do hlásenia uviedla zostatok 3,9 ks? Alebo 3,9 litra? Píšeš, že Ti zostali tri fľaše, to by boli kusy a z tej štvrtej 0,9 čoho, fľaše, alebo 0,9 litra...? Nerozumiem. V každom prípade si mala do hlásenia uviesť jednotlivé fľaše prepočítané na l a., čiže ak Ti zostali 4 fľaše, s objemom povedzme 0,5 litra a koncentráciou napr. 40%, tak vypočítaš absolútny alkohol: 4 x 0,5 x 40 / 100 = 0,8 l a.
Do hlásenia uvedieš zostatok 0,8 l a.
Tak isto prepočítavaš počiatočný stav, príjem, výdaj, zostatok.

Ešte pridám linky na tabuľky, ktoré sa nachádzajú v tejto téme a ktoré môžeš použiť pri výpočte:
http://www.porada.sk/showpost.php?p=395589&postcount=71 od lenky
http://www.porada.sk/showpost.php?p=386434&postcount=25 odo mňa
Naposledy upravil Beata : 28.02.07 at 09:25
0 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

Bea, ja som do hlásenia neuviedla 3.9 ks,
ale 3 ks fliaš som prepoč.na absol.alkohol dala som ich do výdaju / 3 flaše bol môj výdaj /,potom som prepočítala 0,9 l na absol.alkohol a dala som ich do zásaob. Do výdaju tých 0.9 dám až keď miniem celú fľašu / samozrejme prepoč.na absol.alkohol/. Aspoň já som to z toho usmernenia takto pochopila.

IVETA N


PS : chyba asi bola,že som tam nepísala litre a postupovala som podľa tabuliek , ktoré si dala
ako prílohu vo svojom príspevku.
Naposledy upravil IVETA N : 01.03.07 at 08:32 Dôvod: dopísanie textu
0 0
sarmantna sarmantna

sarmantna je offline (nepripojený) sarmantna

Prosím Vás, neviete mi niekto poradiť? Doteraz som raz mesačne zasielala na colný úrad - oznámenie o výrobe, príjme, výdaji a stave zásob liehu, ktorý nie je v spotrebiteľskom balení liehu. Dopočula som sa, vraj od 1.1.2007 nemám oznámenia zasielať na colný úrad, nemôžem to nájsť v zákone, prosím Vás, ak niekto máte o tom znalosti, poraďte. Ďakujem.
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
sarmantna Pozri príspevok
Prosím Vás, neviete mi niekto poradiť? Doteraz som raz mesačne zasielala na colný úrad - oznámenie o výrobe, príjme, výdaji a stave zásob liehu, ktorý nie je v spotrebiteľskom balení liehu. Dopočula som sa, vraj od 1.1.2007 nemám oznámenia zasielať na colný úrad, nemôžem to nájsť v zákone, prosím Vás, ak niekto máte o tom znalosti, poraďte. Ďakujem.
Treba si otvoriť stránku www.zbierka.sk, vyhľadať zákon č. 278/2006 Z. z., vyplýva to z bodu 92. tohto zákona. Tento bod podľa Čl. III uvedeného zákona nadobudol účinnosť dňom 1. januára 2007.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať