Zavrieť

Porady

Hlásenie o príjme a výdaji liehu

Na www.zbierka.sk vyšla vyhláška č. 619/2006, ktorou sa stanovuje vzor tlačiva oznámenia o množstve prijatého a vydaného liehu a stave zásob liehu v spotrebiteľskom balení. Príloha vyhlášky je aj tlačivo pre colný úrad. Zmena sa týka hlavne toho, že každý musí podávať hlásenie o 100% liehu. Tlačivo má 4 strany. Prvá strana je v podstate zhodná so starým tlačivom. Druhá strana je pre príjem spotrebiteľského balenia liehu.
Treba na nej uviesť registračné číslo dodávateľa liehu, odškrtnúť kolonku či je dodávateľ maloobchod alebo veľkoobchod a uviesť množstvo 100% dodaného liehu. V praxi to znamená prepočítavať rôzne percentuálne zloženie liehu a množstvo liehu na množstvo 100% liehu.
Tretiu stranu vyplňujú len tí, ktorí predávajú spotrebiteľské balenia liehu pre registrovaných odberateľov, napr. veľkosklady.
Štvrtá strana ju sumárna. Uvádza sa na nej počiatočný stav zásov
SBL k 1 dňu v mesiaci - 100% liehu, celkové množstvo prijatého 100% liehu a konečný stav 100% liehu. Perlička je aj v tom, že zákon platí od 1. 1. 2007 a samotné colné úrady nemajú ešte ani predstavu o tom, či chcú hlásenie na novom tlačive, alebo ešte na starom. Skrátka - Kocúrkovo.
Naposledy upravil evuša : 18.12.06 at 17:59
Usporiadat
sarmantna sarmantna

sarmantna je offline (nepripojený) sarmantna

Ďakujem veľmi pekne, moc ste mi pomohli.
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

IVETA N Pozri príspevok
Bea, ja som do hlásenia neuviedla 3.9 ks,
ale 3 ks fliaš som prepoč.na absol.alkohol dala som ich do výdaju / 3 flaše bol môj výdaj /,potom som prepočítala 0,9 l na absol.alkohol a dala som ich do zásaob. Do výdaju tých 0.9 dám až keď miniem celú fľašu / samozrejme prepoč.na absol.alkohol/. Aspoň já som to z toho usmernenia takto pochopila.

IVETA N


PS : chyba asi bola,že som tam nepísala litre a postupovala som podľa tabuliek , ktoré si dala
ako prílohu vo svojom príspevku.
Iva, no prepáč, ale v Tvojom príspevku to vyznelo tak, ako keby si do hlásenia uviedla litre, alebo kusy... Ak si prepočítala, tak je to ok.

Teraz však nerozumiem čo píšeš v PS... chybu si urobila, že si tam (kam?) nepísala litre...
Tie tabuľky sú obe dobré, tak ak si podľa nich postupovala, urobila si dobre.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

IVETA N Pozri príspevok
Bea, ja som do hlásenia neuviedla 3.9 ks,
ale 3 ks fliaš som prepoč.na absol.alkohol dala som ich do výdaju / 3 flaše bol môj výdaj /,potom som prepočítala 0,9 l na absol.alkohol a dala som ich do zásaob. Do výdaju tých 0.9 dám až keď miniem celú fľašu / samozrejme prepoč.na absol.alkohol/. Aspoň já som to z toho usmernenia takto pochopila.

IVETA N


PS : chyba asi bola,že som tam nepísala litre a postupovala som podľa tabuliek , ktoré si dala
ako prílohu vo svojom príspevku.
Ivetka, tabuľky sú veľmi dobré.
Len v nich treba vedieť písať.....a hlavne treba vedieť čo sa tam vypisuje.

Keď ich tu baby pricapovali, tak sa hovorilo, že sa budú aj rozčapované fľašky účtovať podľa skutočného zostatku vo fľaši - tak dievčence , tak urobili aj tabuľky. Dňa 15.12. vydal CU usmernenie, že rozčapovaná fľaša sa píše ako PLNÁ.
Tak sme už vedeli, že do tých tabuliek sa budú vpisovať iba kusy.
klikni a čítaj prílohu http://www.porada.sk/607679-post180.html
Naposledy upravil Muška : 10.01.08 at 17:57 Dôvod: vraj je zasa všetko inak -
0 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

reagujem az .teraz dlho som tu nebola
všetko som prepočítvala ,postupovala som podľa tabuliek. A dievčencom,ktoré sem pricapili tabuľky veľké ,,ĎAKUJEM ,, .Tabuľky veľmi pomohli ...............

v PS som myslela v príspevkoch nie v tabuľkách.

IVETA N
0 0
dopravca dopravca

dopravca je offline (nepripojený) dopravca

pekný večer prajem. sedím nad Oznámením, a rozmýšľam, načo je tam toľko riadkov, keď mám všetok alkohol prepočítať do jedného čísla. To pre prípad, žeby som mal toľko dodávateľov ? Čiže ak mám iba jedného dodávateľa, tak to budem mať v jednom riadku? ďakujem
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

áno.....
0 0
dopravca dopravca

dopravca je offline (nepripojený) dopravca

Muška Pozri príspevok
áno.....

Ďakujem Muška, ešte mi poraď ako to mám zaokrúhliť, keď mi vyšli 3 desatinné čísla. Matematicky ?
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

áno.....
0 0
Adriana16 Adriana16

Adriana16 je offline (nepripojený) Adriana16

Prosim Vas, poradte mi, pokial mam vydaj 2,36 l, 40 % alkoholu ,v SBL 1 l, tak vydaj pocitam : SBL la= 2,36 x 40 x 1 = 0,94, pochopila som to spravne ? 100

Vopred Vam dakujem
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Adriana16 Pozri príspevok
Prosim Vas, poradte mi, pokial mam vydaj 2,36 l, 40 % alkoholu ,v SBL 1 l, tak vydaj pocitam : SBL la= 2,36 x 40 x 1 = 0,94, pochopila som to spravne ? 100

Vopred Vam dakujem
Podľa toho čo píšeš, výdaj máš z litrového SBL 40% liehu, takže postupuješ podľa pokynu colnej správy (keby si poriadne prečítala predošlé príspevky, bola by si na to prišla ). Prikladám znova link na uvedený pokyn: https://poprad1.colnasprava.sk/lieh2...b95c1025ba457f

Tak isto sú v predošlých príspevkoch dobré tabuľky, do ktorých keď nahodíš množstvá SBL vyráta Ti l a. ...

V Tvojom prípade budeš rátať teda 2 x 40% x 1 = 0,8 l a.
Zvyšných 0,36 litra uvádzaš ako zásobu, čiže 1 x 40% x 1 = 0,4 l a.
0 0
Norika1 Norika1

Norika1 je offline (nepripojený) Norika1

Čaute poraďáci, dúfam, že nejdem od témy, ale potrebovala by som poradiť. Máme dodávateľa liehu, ktorý keď nám dovezie alkohol, tak nám dá len dodací list a blok z registračnej pokladne prinesie až keď príde na budúce. Tak sa stane, že napr. dovezie tovar 21.01.2007,ale bloček nám dá až 05.02. Je na ňom ten tovar z 21.01. ale dátum tam je až 05.02. Teraz neviem či mám ten lieh zaradiť do januára alebo do februára. Vie mi niekto poradiť?!
0 0
mailer23 mailer23

mailer23 je offline (nepripojený) mailer23

Moj nazor na vec:

Mas asi zvlastneho dodavatela... lebo ak ti da niekto nieco na fakturu(ucelom je odlozenie splatnosti) a uhradis ju najpravdepodobnejsie bankovym prevodom asi ti neprinesie blocek z ERP.Ak to nezaplatis prevodom,ale v hotovosti 5.2. jemu do ruky,tak chapem, ze ti vystavi blok z ERP.

Ak ti niekto donesie nieco na dodaci list, podpises dodaci list, ty to uhradis v hotovosti a potom cakas 2 tyzdne kym ti donesie blok z ERP robis velku preveliku chybu. Ak je to takto,mohla by si sem napisat, ak ti je to zname samozrejme, o co ide tomu dodavetelovi.

V kazdom pripade ak podpises dodaci list a prevezmes tovar tak ten den je prijmom liehoviny,cize ak je to 21.1.2007 zaradis to do hlasenia za januar 2007. Ten doklad je z 5.2. dokladom o zaplateni,cize dovtedy ho nemas. A pokial ho nemas si to NEZAPLATILA.
0 0
mailer23 mailer23

mailer23 je offline (nepripojený) mailer23

Ja by som sa chcel vsetkych spytat na nazor na takuto vec:

Zakon č.105/2004 § 44 ods 12 pismeno c)

c) stav zásob spotrebiteľských balení v kusoch a množstvo liehu v l a. k poslednému dňu kalendárneho mesiaca; ak zistí rozdiel medzi počtom prijatých spotrebiteľských balení a počtom vydaných spotrebiteľských balení, uvedie dôvod tohto rozdielu.


Moj problem je v tom, ze podnikam a teda kazdy mesiac zistim rozdiel medzi poctom prijatych a poctom vydanych liehovin. Kedze podnikam(nakupujem-predavam),tak mi nezostava nic ine,len kazdy bozi den mat nejaky rozdiel medzi prijmom a vydajom. Stava sa to aj vam?Prijmete 12 boroviciek vydate 10 rozdiel je +2.Este sa mi nestalo, ze by som prijal 12 a vydal 12.

Viem, ze colna sprava vydala nejake poucenie,to mi sem nepiste to poznam a nezaujima ma to,lebo aj ja mozem vydat nejake poucenie pre nich a tiez ich to nebude zaujimat. Zaujima ma len platny zakon v SR a jeho vyklad,DAKUJEM!
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Novinka na www.colnaspráva.sk
https://poprad1.colnasprava.sk/lieh2...e10dbaab540c6b
V prípade, že zasielate dáta oznamovacej povinnosti elektronicky, sme v tabuľke zaslaných súborov sprístupnili novú funkciu "Pohyby". Kliknutím na ikonu sa Vám zobrazí stránka, kde si môžete porovnať údaje z Vášho hlásenia s údajmi, ktoré uviedli v hlásení Vaši obchodní partneri (OP).
0 0
mailer23 mailer23

mailer23 je offline (nepripojený) mailer23

No je to pekne, ale neviem na co to je. Ked obchodný partner ma povinnost nahlasit mna ako obchodnika a ja ako obchodnik nemam povinnost nahlasit obchodneho partnera,nakolko mi jeho udaje nie su zname. Okrem toho aj obchodny partner si da do uctovnictva jeden blok za 3 mesiace, takze tie ich cisla nemaju ziadnu vypovednu a ani informativnu hodnotu.Cele je to iba taka mala sranda.:-)
0 0
Tánička Tánička

Tánička je offline (nepripojený) Tánička

Potrebovala by som poradiť.
Firma zaoberajúca sa donáškou jedla (občerstvenia) dodáva okrem potravín aj alkohol v malom množstve zakúpený po ceste k zákazníkovi v potravinách alebo na čerpacích staniciach. Musí aj táto firma podávať hlásenia o nákupe a predaji alkoholu na colný úrad? Alkohol nedrží na sklade. V priebehu dňa je nakúpený a ihneď predaný zákazníkovi s maržou.
0 0
mailer23 mailer23

mailer23 je offline (nepripojený) mailer23

Ano,musi.Je to prijem a vydaj liehovin v spotrebitelskom baleni.
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Tánička Pozri príspevok
Potrebovala by som poradiť.
Firma zaoberajúca sa donáškou jedla (občerstvenia) dodáva okrem potravín aj alkohol v malom množstve zakúpený po ceste k zákazníkovi v potravinách alebo na čerpacích staniciach. Musí aj táto firma podávať hlásenia o nákupe a predaji alkoholu na colný úrad? Alkohol nedrží na sklade. V priebehu dňa je nakúpený a ihneď predaný zákazníkovi s maržou.
Moja otázka znie, či vôbec máš povolenie na predaj? Ak áno potom Ti oznamovacia povinnosť vyplýva priamo zo zákona. Ak nie, to sa budú na colnom úrade čudovať, ak im začneš posielať oznámenie...
0 0
mailer23 mailer23

mailer23 je offline (nepripojený) mailer23

Chcel by som sa Vas spytat,mam tu takyto problem:

Pri zaokruhlovani na dve desatinne miesta do tlaciva mi vznika navysovanie sumy litrov absolutneho alkoholu,uvediem priklad: Nakup vodky 37,5% mi spravi 0,375 l a.Ked to zaokruhlim na 0,38 vyrobim si vlastne 0,5%,ak mam zase na zasobe 3 vodky 37,5% litrove je to 1,125 co ked zaokruhlim je 1,13 cize ma dalsie 0,5% spolu v jednom mesiaci som si vyrobil 1%,ak sa mi tato modelova situacia stane aj v dalsich mesiacoch,vyrobim si do roka do oznameni 1,0L 12% alkoholu.Ak by boli v tlacive 3 desatinne kolonky namiesto dvoch,nakolko nie su len % vodky vzdy na cele,ale aj na desatinne cislo,nic by sa nedialo. Co s tym?
0 0
martina100 martina100

martina100 je offline (nepripojený) martina100

Ahojte, mozno je to banalna otazka, ale mam v tom nejasno. V evidencii o prijme, vydaji a stave zasob SBL sa ma uvadzat obcodny nazov liehu. PLS, ak mam napr. borovicku slovensku Nicolaus, Leon a nejaku este dalsiu, mozem to dat dokopy, alebo musim evidovat kazdu zvlast?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať