Zavrieť

Porady

Účtovanie v JÚ


Zdravim vsetkych pri vianocnom zhone.....

Potrebovala by som poradit ohladom JU - bar. Ked dmi prinesu blocky, tak okrem alkoholu je tam aj nejaky syr a maslo. Ten syr a maslo mam jednoducho z blocku vyskrtnut a odratat?
A este by som potrebovala vediet ako mam rozuctovat blocek na ktorom je alkohol za 45,95,- Sk a napr. toaletny papier za 9,55,-. Mam tu sumu za toaletny papier zaokruhlit, alebo to normalne zauctovat do nakladov tak, ako to je na blocku....


Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mariro je offline (nepripojený) mariro

    mariro
    Nic neskrtaj,blocky by nemali byt pocmarane.Zauctuj len alkohol.Sumy nezaokruhluj, uctuj tak ako su na bloku.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    -ak nákup syr, maslo nesúvisí s podnikaním tak o ňom neúčtuj, naúčtuj len alkohol (z bločku odpoč.syr,maslo) . Alebo to môžeš naúčtovať takým spôsobom, že naúčtuješ do PD výdaj cez pokladňu v cel.sume na bločku akurát že alkohol zahrnieš do výdavok.ovp.základ dane a syr,maslo (to čo nesúvisi s podnikaním) naúčtuješ do výdav .neovpl.základ dane.
    Toalet.papier, alkohol naúčtuj tak, ako máš na bločku.
    Monika Kováčová
    julinka

    Zdravim vsetkych pri vianocnom zhone.....

    A este by som potrebovala vediet ako mam rozuctovat blocek na ktorom je alkohol za 45,95,- Sk a napr. toaletny papier za 9,55,-. Mam tu sumu za toaletny papier zaokruhlit, alebo to normalne zauctovat do nakladov tak, ako to je na blocku....


    Dakujem.
    Panebože.... to nemyslíš vážne?

    tina76 je offline (nepripojený) tina76

    tina76
    ahojte,
    prosim vas, ak niekto mate hotove tlacivo kompenzacie faktur, mozte ho sem prilepit?
    dakujem vopred

    tina76 je offline (nepripojený) tina76

    tina76
    ahojte,
    prosim vas, ak niekto mate hotove tlacivo kompenzacie faktur, mozte ho sem prilepit?
    dakujem vopred

    tina76 je offline (nepripojený) tina76

    tina76
    ahojte,
    prosim vas, ak niekto mate hotove tlacivo kompenzacie faktur, mozte ho sem prilepit?
    dakujem vopred

    tina76 je offline (nepripojený) tina76

    tina76
    ahojte,
    prosim vas, ak niekto mate hotove tlacivo kompenzacie faktur, mozte ho sem prilepit?
    dakujem vopred

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    julinka

    Zdravim vsetkych pri vianocnom zhone.....

    Potrebovala by som poradit ohladom JU - bar. Ked dmi prinesu blocky, tak okrem alkoholu je tam aj nejaky syr a maslo. Ten syr a maslo mam jednoducho z blocku vyskrtnut a odratat?
    A este by som potrebovala vediet ako mam rozuctovat blocek na ktorom je alkohol za 45,95,- Sk a napr. toaletny papier za 9,55,-. Mam tu sumu za toaletny papier zaokruhlit, alebo to normalne zauctovat do nakladov tak, ako to je na blocku....


    Dakujem.
    Síce , ale pozri http://www.porada.sk/t31478-toaletny...letn%FD+papier

    Len nechápem, prečo chceš zaokrúhľovať iba TP a nie aj alkohol. Nič nezaokrúhľujeme .

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    tina76
    ahojte,
    prosim vas, ak niekto mate hotove tlacivo kompenzacie faktur, mozte ho sem prilepit?
    dakujem vopred
    Ahoj,
    ja používam dohodu o zápočte, firme to pošlem 2x a 1x sa mi to podpísané vráti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.