Zavrieť

Porady

Reklamné predmety.

Firma kúpila víno, ktoré bude dávať svojim obch. partnerom v karton. obale s potlačou firemného loga. Chcela by som poradiť môžem chápať toto ako reklamný predmet a daňovo uznaný výdavok? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Palino je offline (nepripojený) Palino

    Palino
    Podľa mňa áno, ale bolo by to treba vedieť nejako preukázať pri prípadnej kontrole. Teda myslím ako to víno v obale s logom vyzeralo.

    Jarka je offline (nepripojený) Jarka

    Jarka
    Na tej faktúre, čo sa kupovalo to víno je zároveň faktúrovaný kartónový obal s potlačou firemného loga. Obsah 1 obalu nepresahuje 500,- Sk. Chcela by som to len potrvdiť, ako sa to hovorí via hláv viac rozumu.
    Takže dám to ako reklamné predmety do 500,- Sk na 501 a taktiež odpočítam DPH.

    Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

    Lenuška
    prosím Vás, môžem si teda naplniť fľaše "lepším sudovým vínom", dať si natlačiť nálepku s logom- menom firmy a dať si to ako daňovo uznatel.výdavok? Každý rok som minula na to cca 6000,- - na šampanské.
    Ďakujem za odpovede.

    ik-a je offline (nepripojený) ik-a

    ik-a
    Okrem reklamnych predmetov, sa mozes pohrat aj s myslienkou "naklady podporujuce predaj".

    Danovnik je offline (nepripojený) Danovnik

    Danovnik
    Nevie mi niekto poradiť v následovnom?
    Predajca predáva tovar, ktorý nakupuje od výrobcov. Tento tovar je označený logom, príp. obchodným menom výrobcov (a nie obchodným menom nášho predajcu).
    Ak náš predajca poskytne tovar zadarmo pre maloobchodníkov, môže to byť daňovým výdavkov u predajcu? Alebo musí predajca postupovať v zmysle § 21 ods. 1 písm.h) zákona o dani z príjmov a nezahrnúť reklamné predmety do daňových nákladov (keďže rozdávaný tovar nie je označený obchodným menom predajcu alebo jeho ochrannou známkou)?
    Môžeme to chápať ako poskytovanie vzoriek? Jedná sa o okuliare.
    Ďakujem pekne!!!

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    Chcela by som sa opytať ak firma da vyrobiť reklamné predmety napr. autička, metre s logom firmy do 500 Sk na kus. Na aký účet to zaúčtovať? Mam to na 518.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.