Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať zneškodnenie obalov z farieb

Firma ktorá má na to povolenie prevzala odo mňa prázdne obaly z farieb
na zneškodnenie - jedná sa o nebezpečný odpad cca 102 kg.
Mám faktúru neviem ako ju mám zaúčtovať.
Myslím si, že do nákladov na 518
Vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Peterka je offline (nepripojený) Peterka

    Peterka
    Chcem sa vrátiť k tejto téme, lebo mal som audítora, ktorý tvrdí že je to 542 a nie služba.
    promont maja ... obaly je potrebné sledovať aj prostredníctvom skladovej evidenice ... nehovoriac o tzv. nebezpečnom odpade = ten podlieha aj ďalšej evidencii = takže by som použila účet 542 ... pravdepodobne ... takže sa pripájam k p. audítorovi ... ale je potrebné aj dodať, že je to len môj osobný názor ...

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Peterka
    Chcem sa vrátiť k tejto téme, lebo mal som audítora, ktorý tvrdí že je to 542 a nie služba.
    Nepozdáva sa mi takáto odpoveď, veď vy predsa nepredávate obaly z farby, ale u nejakej firmy ste si objednali zneškodnenie odpadu, čo považujeme za službu a nie predaj materiálu.

    Ako zaúčtovať zneškodnenie obalov z farieb

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.