Zavrieť

Porady

Koľko za to

Nemám absolutne žiadnu predstavu, koľko peňazí si vyučtovať, za spracovanie nasledovného:
živnostník JÚ, platca DPH
1X za Q, mi donesie doklady max 20 všetkých spolu (samozrejme nijak nespracované) ja mu ich zaúčtujem a urobím mu zároveň DPH za Q.
Viem, že je to citlivá otázka, ale v akých cenových reláciach sa takáto služba v tak malom množstve pohybuje?
Vopred Ďakujem
Usporiadat
jarkra jarkra

jarkra je offline (nepripojený) jarkra

Poslala som ti SS (teda aspoň si myslím, že som to poslala )
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Pošli aj mne prosím.
0 0
judy judy

judy je offline (nepripojený) judy

jarkra
Poslala som ti SS (teda aspoň si myslím, že som to poslala )
aj mne,,,,,
judy
0 0
Janna Janna

Janna je offline (nepripojený) Janna

aj mne - prosila som aj cez SS
Ďakujem
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Prosím aj mne.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Pošli ju všetkým a máš pokoj. :-)))) Čo iní chcú, ja potrebujem :-))))
0 0
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

Dada
Pošli ju všetkým a máš pokoj. :-)))) Čo iní chcú, ja potrebujem :-))))
To nie je zly typ.
0 0
Bea Š. Bea Š.

Bea Š. je offline (nepripojený) Bea Š.

Ak môžem poprosiť, aj mne by sa to hodilo vedieť. Budem mať taký prípad od nového roka. Vopred ďakujem a prajem krásne Vianoce.
0 0
Mirka-test Mirka-test

Mirka-test je offline (nepripojený) Mirka-test

Dievčence nepodceňujte prácu účtovníkov a dajte si to zaplatiť ako treba tie 500,-Sk
účtovníčky z obývačiek na kolene nemajú žiadnú kalkuláciu to znamená, že jej stačí aj pár šupí a je vysmiata ja robím účtovníctvo 12 rokov všeho druhu u mňa by to bolo 1500,sk/na mesiac Mikloš mi nepošle 15-tého 100 000,- Sk či budem mať na réžiu firmy a takto musíme zarobiť a veľa krát je to o ničom Prajem Vám veľa úspechov a nebojte sa oceniť si svoju prácu Test
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Chvíľu som čakala, aké budú reakcie, pretože už tu téma na sumu za účtovníctvo bola. Vtedy sa ale písali konkrétne paletky , nebolo také tajnostkárstvo ako teraz - cez SS posielané. Určite je rozdiel v odmene - či účtujem vo firme, kde som zamestnancom na plný úväzok-teda na TPP, alebo doma externe na faktúru. Nie je zanedbateľné, aký má firma obrat a koľko si môže dovoliť platiť, atd. Pri práci na plný úväzok musím dostať aspoň minimálnu mzdu (väčšiu časť poistenia platí navyše zamestnávateľ), aj keď mi účtovanie zaberie napr. len 2 hodiny a 6 hodín si môžem váľať šunky a potom až do rána mám veget v prípade, ak mi to stačí.

Nezaujímajú ma tajné SS..... mám len poznámku k 1500,- za 20 dokladov v JÚ. Už v minulom storočí by som bola milionár..... a kdeže žijú takto platiaci blázni, ktorí si sami nevedú účtovníctvo a platia za to vyššie spomínaným ľuďom sediacim v pohodičke v obývačke?????
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Myslím, že Paula má pravdu, pretože som sa osobne presvedčil, že hlavne malí živnostníci /stolár, cukrár, murár, automechanik/ keď som im naznačil sumu cca 1000,-
za tolko dokladov, otočili sa a boli preč. Keď nemáš komu účtovať a chceš robiť musí Ti byť dobrých aj cca 500,- Sk. Samozrejme, treba si robbotu oceniť ale je tu dopyt a ponuka. Niekto má potom šťastie, že natrafí na takých podnikateľov, čo im peniaze nechýbajú. Ja takých moc nepoznám. VY ???? Jedná sa o JU
0 0
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

No ja neviem milá Paula ale zrejme nepôjde len o spracovanie 20-tich dokladov.Pretože každý účtovník vie, že či má 20 dokladov alebo poviem príklad 200 dokladov účtovníctvo musí tak či tak skompletizovať a priviesť zodpovedne k účtovnej závierke so všetkými náležiacimi tlačivami a výkazmi.Tak, že to má za jedno iba že účtuje o pár dokladov viac.Ale samozrejme keď to niekto spracuje tzv. na kolene asi je to hodné tých 500,- Sk.Ale každý podnikateľ ktorému, záleží na jeho firme si nedá spraviť účtovníctvo len tak za tých 500,-Sk.A keď áno on ich aj tak zaplatí DÚ pri kontrole, alebo za rekonštrukciu účtovníctva a to je už oveľa viac ako tých 1.500 Sk.
0 0
rene rene

rene je offline (nepripojený) rene

Vždy je to vec dohody oboch strán.
Ak tam nie sú žiadne zádrhele, za 20 dokladov 500,- Sk môže byť. /Sú aj drobnulilinkí živnostníci, aj tí musia mať účtovníctvo a aj z niečoho žiť/.
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Som podobný prípad ako v úvodnom príspevku,
a bez účtovníčky si to neviem predstaviť.
Z toho, čo tu čítam, ju platím kráľovsky(4.000), ale dôvod je ten, že pred cca 9 rokmi, keď som začínal, mi veľmi pomohla, aj keď som ju nemal z čoho platiť. Papiere prinesiem roztriedené a inak sa nestarám, vybaví všetko od front v Soc.Poist. po odoslanie výkazov DPH.
Takže nezúfajte, možno dobré skutky z minulosti nebudú zabudnuté.

Navyše ako účtovníci vidíte do kariet, aký ma obrat, zisk, či a ako odlieva peniažky pomimo, či je to služobná cesta alebo dovolenka... Takže druhýkrát máte možnosť zdvihnúť taxu na prijateľnú úroveň.
Naposledy upravil bodliak : 20.12.04 at 23:15
0 0
alexxandra alexxandra

alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

Mile deticky, trebalo by sa pani Mojsejovej opytat, kolko berie za prislusne uctovnictvo,
a hned budeme v baliku ;-))) Ja som skoro odpadla,ked som sa dopocula, ze ma uctovnicku firmu. Aj som si to na www.zrsr.sk kukla,a ozaj ;-))) To su veci ... :-)
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Ja robim takto uz 10 rokov a chcem povedat, ze netreba to hovorit potichu ved to nie je hanba ak si dame za tu drinu zaplatit. Beriem po 1000 od neplatcu maleho podnikatela a 1500 od platcu DPH plus 3000 za spracovanie danoveho priznania. Nestaram sa o ziadne vykazy okrem DPH, len pri rocnom spracovani vsetko urobim za tie tri tis. Su spokojni a nenamietaju a su z nas kamarati. Mala som takych co bol problem platit tak to som hned skoncila. Mam ale kolegu co neberie cez rok nic a potom si da vyuctovat aj 150 tis. Zalezi od toho akemu robis aky ma obrat a ci ma z coho platit. Ja mam najviac kamaratov v marci a februari, ked je treba radit a robit zadarmo. Ale uz ma to preslo byt hlupa a robit do tretej v noci a potom ist do roboty a zadarmo.
0 0
Emma Emma

Emma je offline (nepripojený) Emma

Tiež riešim teraz taký problém.Mám malých živnostníkov,viac menej takých,ktorých firmy zamestnávajú na ŽL.Tiež neviem koľko pýtať,aby som ich nestratila ani neodradila,ale aby aj mne dačo ostalo.Mimochodom treba mať aj nejakú zmluvu alebo dohodu?Ak áno,akú?Viem,že už raz na porade bola,ale teraz keď mi ju treba,neviem najsť a hľadám už hodinu.
0 0
Lydia1 Lydia1

Lydia1 je offline (nepripojený) Lydia1

Platim ucovnicke 17 sk za riadok.Stvrtrocne je to priblizne 4500 sk.Pri dan. kontrole bola tle zaucovan dph...Dnes som zaniesla DP za 2004 rok :cely rok som platila za brigadnikov odvod 10 percent DU -a dan. uradnicka ma upozornila-ze som mala odvadzat 19 percent...Nedoplatok 14 900 sk som uhradila,uctovnicka preraba vykaz... a ja cakam,ci zaplatim pokutu..Ako mam riesit tento problem?
0 0
valeriam valeriam

valeriam je offline (nepripojený) valeriam

No, vidno, že prvý krok si už urobila- si na porade, tu sa dozvieš vecí... Tvoja účtovníčka by mala byť poistená a mala by znášať aj prípadné pokuty ňou spôsobené. Mám kamarátku-účtovníčku, tá dala zákazníčke vyplnené "Hlásenie ...", milá zákazníčka ho neposlala- pokuta 2.000,-Sk. Znáša to kamoška, keďže nevie dokázať, že to hlásenie odovzdala, ona je ale charakter, uvidíme, ako sa zachová tá tvoja
0 0
ingi ingi

ingi je offline (nepripojený) ingi

Lydia1, otázka moja a asi aj mnohých ďalších z nás je, že či tá pani, ktorá odvádzala za Tvojich brigádnikov 10%-nú daň celý rok 2004, má právo si hovoriť "účtovníčka"...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať