Zavrieť

Porady

Faktúra z EU

Prišla mi jedna faktúra, pri ktorej niesom si istá kedy uplatniť DPH a vlastne do ktoreho mesiaca účtovať.
Faktúra mi prišla z Londýna, vlastne je to predplatné časopisu na obdobie 27.7.04-1.7.05. Dátum prijatia je 7.6.2004 a dátum vystavenia faktúry 27.5.2004. Účtujem to tak že to nedam cele do nakladov ale mesačne rozpúšťam. No neviem kedy zaúčtovať dph vstup a kedy vystup a akym datumom prepočítať ked sme vlastne ten tovar teda časopis este neprijali.
Dakujem za vsetky prispevky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Gira je offline (nepripojený) Gira

    Gira
    Dobrý deň. Podľa môjho názoru by ste mali postupovať podľa §20 ods. 1 písm. b), to znamená, že pre účely DPH prepočítate faktúru kurzom NBS ku dňu vyhotovenia faktúry, čiže 27.5.2004 a v tomto období aj uskutočníte samozdanenie a zahrniete to do daňového priznania. Vznik záväzku prepočítate kurzom, kedy ste faktúru prijali, čiže 7.6.2004.

    Martinková je offline (nepripojený) Martinková

    Martinková
    Pekny den Vam prajem
    Ja mam podobny pripad, tiez mam fakturu za predplatne z EU, ktore sa tyka obdobia
    september 2004 - august 2005 datumom vystavenia 25.maja , ktoru som dostala 15.juna. Postupovla som tiez podľa §20 odst.1 pism.b.
    Uctovne to samozrejme rozlisim , alikvotna časť -naklad v roku 2004 ,
    381 - naklad buducich obdobi - R2005

    Betka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.