Zavrieť

Porady

Ready-made spolocnosti?

Pekne sviatky zelam,

Chcel by som sa spytat ci by mi niekdo nevedel podat vystizne informacie ohladne ready-made spolocnosti. Totizto nejake firmy v BA ponukaju taketo spolocnosti a chcel som vediet ake to poskytuje vyhody....
Nikde na fore som to nenasiel a preto sa ppytam touto cestou...
Dakujem,


Erik.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    camelfly je offline (nepripojený) camelfly

    camelfly
    "Predaj READY-MADE spoločností" je založený na myšlienke zbaviť klienta všetkých komplikácií a časových obmedzení pri zakladaní a zápise spoločnosti do obchodného registra. Zákazníkom, ktorí potrebujú svoju spoločnosť okamžite a chcú predísť legislatívnym prieťahom ponúkaju širokú radu pred založených spoločností, pripravených okamžite k zahájeniu podnikateľskej činnosti.

    Charakteristickým rysom týchto spoločností sú tri základné prvky:

    * Založenie týchto spoločností iba za účelom ich ďalšieho predaja konečnému zákazníkovi. Znamená to, že spoločnosť je bez akejkoľvek obchodnej histórie.
    * Nakladanie so spoločnosťou ihneď po skončení valnej hromady. Klient alebo dosadená osoba môže jednať za spoločnosť v priebehu jedného dňa.
    * Základný kapitál u spoločnosti s ručením obmedzeným aj u akciovej spoločnosti je splatený v plnej výške zakladateľom.

    to len trosku info, pripajam ti linky, kde sa o nich dozvies daleko viac:

    http://www.webset.cz/slovensky/spolocnosti.htm
    http://www.edia.sk/zakladanie_spolocnosti.htm
    http://www.companyservice.sk/sk/ss_cf_readymade.php
    http://www.bizz-net.com/?zalozenie-s...sti,ready-made
    http://www.officehouse.sk/sk/sprava.php
    http://www.celtic.sk/sk/aktuality.html

    wewe0 je offline (nepripojený) wewe0

    wewe0
    camelfly
    * Základný kapitál u spoločnosti s ručením obmedzeným aj u akciovej spoločnosti je splatený v plnej výške zakladateľom.
    Toto ma velmi zaujimalo a nedokazal som tomu pochopit, ze preco to je take vyhodne Dakujem potreboval som od niekoho pocut, ze niesom az taky velky blazon...

    Erik

    camelfly je offline (nepripojený) camelfly

    camelfly
    nieco je vyhodne na jednej strane a nieco nevyhodne na druhej,
    vsak si pozistujes aj podrobnejsie co budes potrebovat

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Niekedy tie ready-made spoločnosti stoja viac peniažkov, ako keby si zakladal sam spoločnosť.

    wewe0 je offline (nepripojený) wewe0

    wewe0
    smith
    Niekedy tie ready-made spoločnosti stoja viac peniažkov, ako keby si zakladal sam spoločnosť.
    A to myslis ako? Viete mi niekdo este povedat nejake nevyhody?
    Som prekvapeny, ze som aj po hladani na fore nic nenasiel o tom, ze by sa o tomto tema diskutovalo.
    Dakujem,


    Erik.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Ja v tom vidim iba ten rozdiel, ako ked si bud stavias dom. Mozes to spravit bud:

    1. sam
    2. kupis pozemok a das si ho postavit na kluc.
    3. kupis novy od developera.

    Ked zaklada s.r.o., mas rovnake 3 moznosti:

    1. objednas si na CD vsetky dokumenty (zakladatelsku zmluvu, ci ako sa to vola, potvrdenia o vkladoch spolocnikov a.t.d.) a budes behat po sudoch sam.
    2. nechas to zalozit pravnikovi za poplatok (ako som to spravil napr. ja)
    3. kupis Read-made

    Prvy sposob je najlacnejsi, posledny najkomfortnejsi a hlavne setri cas. Teraz ale zalozenie s.r.o. netrva dlho, takze nevidim ziaden dovod kupovat ready-made. Ibaze by ti mal uniknut nejaky velky biznis, ktory musi byt bezpodmienecna realizovany do dvoch tyzdnov.

    Grankow je offline (nepripojený) Grankow

    Grankow
    Neviete mi niekto pls povedat ako je to so zakladnym kapitalom pri takychto ready-made spolocnostiach? Kedze takato s.r.o. stoji cca 25 tis. Musim 200 tis korun zakladny kapital vlozit sam az bude s.r.o. prepisana na mna? Dakujem za odpoved

    Celsus je offline (nepripojený) Celsus

    Celsus
    Ready-made spoločnosť má svoje základné imanie splatené už pred svojím vznikom. Je ale pochopiteľné, že určite nikto nikomu za cenu 25 000,- Sk nepredá "čistú" spoločnosť bez akýchkoľvek záväzkov, ktorá má v pokladni 200 000,- Sk ako základné imanie.

    Môže sa to riešiť napr. tak, že pri kúpe ready-made spoločnosti kupujúci podpíše vyhlásenie, že pri kúpe spoločnosti prevzal aj jej pokladňu s 200 000,- Sk, a predávajúci zase vyhlási, že za spoločnosť dostal 225 000,- Sk.

    Reálne však oba subjekty (predávajúci i kupujúci) zaplatia druhej strane o 200 000,- Sk menej.

    Výsledkom je situácia, že kupujúci má SRO, ktorej základné imanie 200 000,- Sk je oficiálne splatené, fyzicky však táto suma v spoločnosti nie je.

    Ak Vás táto otázka zaujíma bližšie, môžete mi napísať súkromnú správu.

    P.S.: K cene 25 000,- Sk: Drvivá väčšina spoločností predáva ready-made SRO iba v reklame za cca 25 000,- Sk, v skutočnosti kupujúci ešte zaplatí pár tisíc na súvisiacich poplatkov. (Pred kúpou sa preto treba popýtať aj na všetky náklady so súvisiacimi úkonmi.) Na druhej sa ready-made SRO dá niekedy kúpiť aj tak, že to kupujúceho aj so všekými poplatkami za súvisiace úkony stojí menej ako 24 000,- Sk.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Celsus Pozri príspevok
    ...Ak Vás táto otázka zaujíma bližšie, môžete mi napísať súkromnú správu...
    Som smutný z toho, že text tohoto druhu sa čoraz častejšie vykytuje v príspevkoch na tomto fóre napriek tomu, že v Etikete Porady pravidlo číslo 1 znie:
    "1. Súkromné správy nepoužívam na preberanie problémov, ktoré by mohli zaujímať aj iných členov."

    Celsus je offline (nepripojený) Celsus

    Celsus
    Sorry, až teraz som prečítal pravidlá "Etiketa Porady" (to som si mal asi prečítať hneď pri registrácii).

    Pri tom vyššie opísanom postupe ide o to, že ZI je oficiálne splatené (v pokladni), ale pri predaji SRO za 25 000,- Sk kupujúci hotovosť nacházajúcu sa v pokladni reálne neobdrží... (Takže kupujúci by mal tie peniaze do pokladne vložiť.)
    Celsus Pozri príspevok
    Sorry, až teraz som prečítal pravidlá "Etiketa Porady" (to som si mal asi prečítať hneď pri registrácii).

    Pri tom vyššie opísanom postupe ide o to, že ZI je oficiálne splatené (v pokladni), ale pri predaji SRO za 25 000,- Sk kupujúci hotovosť nacházajúcu sa v pokladni reálne neobdrží... (Takže kupujúci by mal tie peniaze do pokladne vložiť.)

    V prípade záujmu o informácie o ready made spoločnostiach, napíšte súkromnú správu.

    Daniel

    Ready Made Spoločnosti s.r.o.
    rmspolocnosti Pozri príspevok
    V prípade záujmu o informácie o ready made spoločnostiach, napíšte súkromnú správu.

    Daniel

    Ready Made Spoločnosti s.r.o.


    Všetky potrebné informácie o ready made spoločnostiach nájdete rovnako na stránke www.rmspolocnosti.sk. Prevod spoločnosti je veľmi rýchly a jednoduchý.

    Daniel

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.