Zavrieť

Porady

daňové priznanie pri prerušení živnosti

Dobrý deň. Potrebujem poradiť ako mám postupovať pri podávaní daňového priznania. SZČO v roku 2005 prerušil živnosť a pracoval v anglicku. Za rok 2005 podával daňové priznanie B. Tento rok 2006 pracoval v anglicku na zmluvu, odvody a daň platil v anglicku zamestnavateľ. Do ruku 2009 odpisuje DHIM zo živnosti. Aké má podávať daňové priznanie za rok 2006, ak ma živnosť prerušenú? Čo s odpismi?
Prosím poraďte mi.
Ďakujem veľmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    [quote=stefany2505]... Aké má podávať daňové priznanie za rok 2006, ak ma živnosť prerušenú? Čo s odpismi?
    Priznanie "B" kvôli príjmom zo zahraničia. Pri nulových príjmoch zo živnosti by ani priznanie vlastne podávať nemusel. Evidenciu majetku si vedie aj počas prerušenia živnosti.
    Naposledy upravil STRELEC : 26.12.06 at 15:26

    stefany2505 je offline (nepripojený) stefany2505

    stefany2505
    Ďakujem.
    Ak si evidenciu majetku vedie aj počas prerušenia, dak do daňového priznaia uvádzam do výdavkov zo živnosti tie odpisy, ale ich tam nedávam?

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    stefany2505
    Ďakujem.
    Ak si evidenciu majetku vedie aj počas prerušenia, dak do daňového priznaia uvádzam do výdavkov zo živnosti tie odpisy, ale ich tam nedávam?
    Ak je živnosť prerušená v roku 2006 a neobnoví sa do termínu na podanie daňového priznania za tento rok, účtovná jednotka (fyzická osoba) upraví základ dane podľa § 17 a zostavuje mimoriadnu účtovnú závierku. Účtovné knihy uzatvorí, teda aj knihu majetku. Daňový odpis majetku podľa ZoDP nemôžete uplatniť, ak majetok nie je v evidencii k 31. 12. a to nie je, lebo zostavujete mimoriadnu účtovnú závierku ku dňu prerušenia živnosti a nie ku dňu 31. 12. 2006.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Uplatnenie odpisov počas prerušenia živnosti asi nemá zmysel. Odpisovanie by som prerušil. Len daňovník, ktorý uplatňuje výdavky = z dosiahnutých príjmov nemôže prerušiť odpisovanie.

    Živnosť bola pravdepodobne prerušená v roku 2005. Počas roka 2006 = práca v zahraničí, živnosť prerušená. Porozumel som správne?
    Naposledy upravil STRELEC : 26.12.06 at 15:29

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    stefany2505
    SZČO v roku 2005 prerušil živnosť a pracoval v anglicku. Za rok 2005 podával daňové priznanie B. Tento rok 2006 pracoval v anglicku na zmluvu, odvody a daň platil v anglicku zamestnavateľ...
    Keby situácia nebola taká, akú som rozoberala v predchádzajúcom príspevku, ale taká, že živnosť bola prerušená už v roku 2005 a v roku 2006 neobnovená, tak mimoriadna účtovná závierka mala byť zostavená už ku dňu prerušenia živnosti v roku 2005.

    Zostavenie mimoriadnej účtovnej závierky je podmienené tým, že fyzická osoba účtovala v sústave jednoduchého účtovníctva a teda bola pre účely zákona účtovnou jednotkou.

    stefany2505 je offline (nepripojený) stefany2505

    stefany2505
    STRELEC
    Uplatnenie odpisov počas prerušenia živnosti asi nemá zmysel. Odpisovanie by som prerušil. Len daňovník, ktorý uplatňuje výdavky = z dosiahnutých príjmov nemôže prerušiť odpisovanie.

    Živnosť bola pravdepodobne prerušená v roku 2005. Počas roka 2006 = práca v zahraničí, živnosť prerušená. Porozumel som správne?

    Áno. Počas 2006 pracoval v zahraničí, živnosť prerušená.

    stefany2505 je offline (nepripojený) stefany2505

    stefany2505
    Jana Acsová
    Keby situácia nebola taká, akú som rozoberala v predchádzajúcom príspevku, ale taká, že živnosť bola prerušená už v roku 2005 a v roku 2006 neobnovená, tak mimoriadna účtovná závierka mala byť zostavená už ku dňu prerušenia živnosti v roku 2005.

    Zostavenie mimoriadnej účtovnej závierky je podmienené tým, že fyzická osoba účtovala v sústave jednoduchého účtovníctva a teda bola pre účely zákona účtovnou jednotkou.

    Papiere z roku 2005 mi dnes doniesol, ale nenasla som tam nikde mimoriadnu účtovnú závierku. Za rok 2005 papiere spracuvavala ina učtovníčka.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Odpoveď máte v predchádzajúcich príspevkoch.

    Daňovník a FO, o ktorej sa zmieňujete už nie je účtovnou jednotkou. Predmetné malo byť vysporiadané mimoriadnou účtovnou závierkou za rok 2005 a úpravou základu dane z príjmov FO podľa § 17 v daňovom priznaní za rok 2005.

    yvica je offline (nepripojený) yvica

    yvica
    prosím vás manžel szčo prerušil živnosť 3.1.2012, treba podať dp fo, keď nemal príjem a mal uhradenú aj sp a zp, akurát mu zostala jedna vystavená faktúra neuhradená? dík

    daňové priznanie pri prerušení živnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.