Zavrieť

Porady

nesprávne vystavený doklad - čo s ním?

Opäť sa mi dostal do rúk doklad, nad ktorým mierne zúrim. Je na 2000 korún, je to paragón ako náhradný doklad pri vyradení ERP z prevádtky. Podľa pečiatky na paragóne usudzujem, že ide o platcu DPH, keďže má na nej uvedené IČ DPH. Na doklade je uvedená síce aj jednotková cena, aj počet ks, ale neuvedená DPH. Vôbec neuvedená. Teraz vyvstáva otázka: podľa zákona, DPH nemôžem zahrnúť do nákladov ovpl. DzP, lenže DPHnemám vôbec vyčíslenú. Mám si ju vypočítať, a dať ju ako náklad NZD, a, samozrejme, nebude ovplyvňovať ani DPH (ako náklad ani nemôže,), alebo to mám celé dať na 511 (oprava), lenže čo s nevyčíslenou DPH? Lezie mi tento doklad na nervy, a to je už behom tohto dňa niekoľký. Som zúrivá!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    blcha je offline (nepripojený) blcha

    blcha
    Ja by som si tam rukou dopísala, čo treba. Kto bude vedieť, či si to písala ty, alebo predavač??
    Druhá možnosť je obrátiť sa na predajcu a požiadať ho o vystavenie korektného dokladu.
    Nevieme, o čo ide na doklade, preto 511 ťažko posúdiť. Ale DPH tam rozhodne nepatrí !!!

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Zákon o DPH § 71 hovorí o.i. o tom, že na doklade má byť uvedený základ dane, sadzba dane, výška dane spolu. Myslím, že nie je o čom debatovať. V uvedenom prípade doporučujem vrátiť doklad na doplnenie s tým, že na zadnú stranu dokladu sa uvedie, kto doklad doplnil, podpis aj s pečiatkou. Istota je istota.

    nesprávne vystavený doklad - čo s ním?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.