Zavrieť

Porady

leasing

Prosím Vás, viete mi poradiť či poplatok za prevod vlast.práv k PL je súčasťou OC predmetu leasingu, alebo sa bude účtovať do prev.réžie po zaplatení pri ukončení leasingu.? Kúpna cena je 0.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    V ustanovení § 26 ods.8 je určené, že pri finančnom prenájme sa istina (vstupná cena) u nájomcu navyšuje o výdavky zaplatené nájomcom ako poplatok za uzatvorenie zmluvy o finančnom prenájme, náklady na dopravné, montáž a clo, a prípadne technické zhodnotenie vykonané nájomcom do času uvedenia obstaraného hmotného majetku do užívania.
    Podľa tohto ustanovenia by súčasťou vstupnej ceny pi finančnom prenájme nemal byť poplatok za prevod vlastnických práv k predmetu prenájmu, nakoľko je o ňom účtované po čase uvedenia obstaraného hmotného majetku (predmetu finančného prenájmu) do užívania.
    Ja by som to zaúčtovala do prevádzkovej réžie.

    vera34 je offline (nepripojený) vera34

    vera34
    Ďakujem Ti za príspevok, aj ja som si to myslela. Len niekde na porade v tabulke na leasing bol tento poplatok prirátaný k vstupnej cene.

    Viera.M. je offline (nepripojený) Viera.M.

    hlavná účtovníčka Viera.M.
    vera34
    Prosím Vás, viete mi poradiť či poplatok za prevod vlast.práv k PL je súčasťou OC predmetu leasingu, alebo sa bude účtovať do prev.réžie po zaplatení pri ukončení leasingu.? Kúpna cena je 0.
    Je to poplatok za prevod - prev. réžia /poplatky/..

    Kája. je offline (nepripojený) Kája.

    Kája.
    Prosím Vás, viete mi poradiť, mám klienta neplatcu DPH, ktorý mal od roku február 2004 auto na leasing, v auguste roku 2006 auto predal (bez toho aby to oznámil leasingovke) a naďalej platil splátky aj keď auto už bolo odhlásené z daňového úradu. Ja si neviem rady ako to mám zaúčtovať? Príjem z predaja je príjmom, ale čo s nákladmi? Ďakujem.
    Naposledy upravil Kája. : 30.12.06 at 09:18

    Najka je offline (nepripojený) Najka

    Najka
    Ahojte mám lízing z r. 2003 na náradie, ktorého jednotlivá cena nepresahuje 25000,-. V 11/2006 mi lízing skončil a prišiel mi protokol o ukončení lízingu, pričom kúpna cena je nulová. Musím tento majetok zaradiť na inv.karty alebo čo s tým teraz?

    SlavkaS je offline (nepripojený) SlavkaS

    SlavkaS
    V Pú o leasingoch uzavretých do 31.12.2003 sa účtuje podľa postupov platných do konca roka 2003

    V súlade s § 27 ods. 2 pism b, Zákona č. 366/1999 Zb. z odpisovania je vylúčený majetok, ktorý bol predmetom finančného prenájmu a do vlasníctva nájomcu bol prevedený bezplatne.

    V útovníctve je daňovník povinný takto nadobudnutý majetok oceniť reprodukčnou obstarávacou cenou / §25 zákona o účtovníctve/ a zaúčtovať v súlade §21 ods.2 postupou účtovania ako plne odpísaný.

    Ja som som na papier spísala cenu za cca, ktorú mi odporučil predajca, v podstate ten čo ste to od neho kupovali/ nie leasingovka/ a dal mi tam aj pečiatku.

    V účtovníctve MD022/DAL 082

    Najka je offline (nepripojený) Najka

    Najka
    V PÚ mi to je jasné, ale teraz mi ide o JÚ. Keby som mala nejakú odkupnú cenu tak to dám do réžie, ale ak mám 0, tak to nemusím nikam dávať?

    SlavkaS je offline (nepripojený) SlavkaS

    SlavkaS
    Jú nerobím, takže poradím iba v teor.hladine

    ale podľa mňa v reprodukčnej cene do knihy dlhodobého majetku a v rovnankej sume sa vyčislia aj daň. odpisy.

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    SlavkaS
    Jú nerobím, takže poradím iba v teor.hladine

    ale podľa mňa v reprodukčnej cene do knihy dlhodobého majetku a v rovnankej sume sa vyčislia aj daň. odpisy.
    V JÚ by som jednotlivé druhy náradia zapísala na karty krátkodobého hmotného majetku s nulovou obst.cenou.

    Najka je offline (nepripojený) Najka

    Najka
    A tento krátkodobý majetok vykazuješ nikde vo výkazoch, alebo to máš len pre seba evidenciu?

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Krátkodobý majetok,je len v evidencii,nevykazuje sa vo výkazoch,iba na karte drobného majetku a ku koncu roku na inventúrnom prehľade.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.