Zavrieť

Porady

Zmluva o obchodnom zastúpení-DPH

SZČO podnikajúci na základe zmluvy o obchodnom zastúpení (posťovníctvo,finančníctvo) sa stal v 10/06 platcom DPH. Ako treba postupovať pri takomto živnostníkovi? Vôbec nemám ani poňatia.Hovorili mi že koeficientom ale ja neviem ako. Robila som DPH,ale nie takému živnostníkovi. A ako vyrátať koeficient a čo zadať do DP DPH. Mám síce ešte trocha času do 25.01.2007 ale ak by sa našiel niekto na porade čo má stým skúsenosti, dˇakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    virka
    SZČO podnikajúci na základe zmluvy o obchodnom zastúpení (posťovníctvo,finančníctvo) sa stal v 10/06 platcom DPH. Ako treba postupovať pri takomto živnostníkovi? Vôbec nemám ani poňatia.Hovorili mi že koeficientom ale ja neviem ako. Robila som DPH,ale nie takému živnostníkovi. A ako vyrátať koeficient a čo zadať do DP DPH. Mám síce ešte trocha času do 25.01.2007 ale ak by sa našiel niekto na porade čo má stým skúsenosti, dˇakujem.
    §50
    (2) Koeficient sa vypočíta ako podiel, v ktorého čitatelivýnosy (príjmy) bez dane z tovarov a služieb za kalendárny rok, pri ktorých je daň odpočítateľná, a v ktorého menovatelivýnosy (príjmy) bez dane zo všetkých tovarov a služieb za kalendárny rok. Pri výpočte koeficientu sa do čitateľa ani do menovateľa koeficientu neuvádzajú výnosy (príjmy) z

    a) predaja podniku alebo časti podniku tvoriacej samostatnú organizačnú zložku,
    b) predaja majetku, ktorý platiteľ používal na účely svojho podnikania, okrem zásob,
    c) finančných služieb oslobodených od dane podľa § 39, ak ich platiteľ poskytol príležitostne,
    d) príležitostného prevodu nehnuteľnosti a príležitostného nájmu nehnuteľnosti,
    e) predaja vratných fliaš s výnimkou tých, ktoré sa predajú z tuzemska do iného členského štátu alebo sa vyvezú na územie tretieho štátu.

    Sprostredkovanie finančných a poisťovacích služieb je od dane oslobodené. Preto ak daný SZČO nevykonáva žiadne iné činnosti, v menovateli zlomku pre výpočet koeficientu bude 0 a tým pádom aj koeficient bude 0.

    virka je offline (nepripojený) virka

    virka
    Ďakujem za odpoveď, pochopila som to tak, že DP DPH budem robiť bez koeficientu.SZCO má len príjmy zo zmluvy o obchodnom zastúpení (ZFP).DP DPH budú len príjmy a výdaje za 4/Q 06.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    virka
    Ďakujem za odpoveď, pochopila som to tak, že DP DPH budem robiť bez koeficientu.SZCO má len príjmy zo zmluvy o obchodnom zastúpení (ZFP).DP DPH budú len príjmy a výdaje za 4/Q 06.
    Nie bez koeficientu, koeficient 0 sposobí, že si žiadnu DPH neodpočítaš. V r. 18 DP pri údajoch o odpočítaní dane už uvedieš 0 ( 0*DPH na vstupe = 0).

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Ak naozaj nerobí nič, len oslobodené plnenia, tak tie bude mať ma r. 5 a6. Na r. 14 bude mať všetku daň zo vstupných fa. (napr. ak si kúpi PC).Na r. 18 aj 22 bude 0 a na r. 29 tiež nula.

    virka je offline (nepripojený) virka

    virka
    Horko ťažko som to DP DPH urobila. Poštudovala zopár veci ale aj tak sa Vás chcem spýtať(uistiť) že to mám dobre.
    Živnostíčka vystavila fa na základe inominátnej zmluvy o spolupráci- dala som to do zdaniteľného plnenia. Príklad:
    R.01 10000,-
    R.02 1900,-
    R 04 10000,-
    R 05 25000,-
    R 06 25000,- R.5 a R 6 sú fin.služby kde sa je daň oslobodená
    R 13 všetko čo nakúpil, z toho daň

    Vyrátala som si koeficient a vyšla mi tým vl. daňová povinnosť. Tomu komu som to robila nebol spokojný že mu známy povedal že mal mať DPH nulové.
    Poraďte!!!! DP DPH sa zmenilo tým že má zd. plnenie ak by ho nemal mal by nulové však, alebo sa mýlim. Ja už neviem. Nikdy som to predtým nerobila. Podstatu som pochopila ale potrebujem sa uistiť. Ak sa niekto nájde budem rada za každú pomoc.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    virka
    Horko ťažko som to DP DPH urobila. Poštudovala zopár veci ale aj tak sa Vás chcem spýtať(uistiť) že to mám dobre.
    Živnostíčka vystavila fa na základe inominátnej zmluvy o spolupráci- dala som to do zdaniteľného plnenia. Príklad:
    R.01 10000,-
    R.02 1900,-
    R 04 10000,-
    R 05 25000,-
    R 06 25000,- R.5 a R 6 sú fin.služby kde sa je daň oslobodená
    R 13 všetko čo nakúpil, z toho daň

    Vyrátala som si koeficient a vyšla mi tým vl. daňová povinnosť. Tomu komu som to robila nebol spokojný že mu známy povedal že mal mať DPH nulové.
    Poraďte!!!! DP DPH sa zmenilo tým že má zd. plnenie ak by ho nemal mal by nulové však, alebo sa mýlim. Ja už neviem. Nikdy som to predtým nerobila. Podstatu som pochopila ale potrebujem sa uistiť. Ak sa niekto nájde budem rada za každú pomoc.
    Na prvý pohľad to vyzerá, že to nemáte dobre. Napíšte konkrétne čo je v riadku 4 a13. V riadku 4 má byť nadobudnutý tovar z EU (asi ste chceli napísať3) ale na r. 13 je výstupová daň a až na r. 14 je vstupová, to čo nakúpil. Napíšte za čo odvádza daň r. 2.

    virka je offline (nepripojený) virka

    virka
    V riadku 5 je všetko z vyučtovania a rekapitulácií -provizie bez DPH. V riadku 4 vystavená faktúra na základe inominátnej zmluvy.(príjem). Riadok 13 daň to isté čo v riadku 2. Dobre, tak ako ste napísali vy pomýlila som si riadky.R 14 daň z nákupov materialu....Daň odvádza z faktúry, ktorú vystavila. Predtým kým nebola platcom DPH vystavovala bez DPH. Radili mi, že keď sa stala platcom má vystavovať fa s DPH.Ak ešte niečo potrebujete na vysvetlenie, napíšte .Nakoniec to asi mám zle.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Ad1- prečo sa vôbec stal platiteľom dph ak mal len oslobodené príjmy?
    Ad2- ak má len oslobodené príjmy tak na faktúru neuvádza dph

    virka je offline (nepripojený) virka

    virka
    Platcom DPH sa stal preto lebo jeho príjem z tejto činnosti presiahol príjem 1.5 mil. Sk.
    On na jeho faktúre cez tú inominátnu zmluvu, nemal uviesť DPH? Čiže aj keď sa stal platcom DPH v 10/06 mal faktúru , ktorú vystavil v 11/06 vystaviť bez DPH?! Potom by bolo DP DPH nulové, to viem. Ak to tak je teraz čo? Podať opravné a daňový úrad mu vráti tú vl.daňovú povinnosť? Ďakujem, bola by som už skôr odpísala ale ......

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Sprostredkovanie poistenia je oslobodená činnosť čiže aj keby mal každý mesiac obrat 10 mil tak platiteľom sa nestane,takisto teraz nemá vystavovať faktúru s dph ale závisí ako si to pomenuje a čo dá na faktúru.

    virka je offline (nepripojený) virka

    virka
    SZČO vykonáva svoju činnosť na základe zmluvy o obchodnom zastúpení - ZFP, takže ani sa nemal stať platcom DPH? Neviem ako to je ale DU by ho nemal zaregistrovať za platcu DPH alebo ako?Takže je to zle. Čo mi a aj jemu odporúčate, čo robiť. ??????

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Ja neviem či sa mal alebo nemal registrovať,závisí od textu faktúr, ak tam je sprostredkovanie poistenia tak sa nemal registrovať, ak je tam sprostredkovanie niečoho iného tak sa mal registrovať, DU to nejako extra neskúma .

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    bepo
    Sprostredkovanie poistenia je oslobodená činnosť čiže aj keby mal každý mesiac obrat 10 mil tak platiteľom sa nestane,takisto teraz nemá vystavovať faktúru s dph ale závisí ako si to pomenuje a čo dá na faktúru.
    §4
    (9) Na účely tohto zákona sa obratom rozumejú výnosy (príjmy) bez dane z dodávaných tovarov a služieb v tuzemsku okrem výnosov (príjmov) z tovarov a služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 28 až 36 a podľa § 40 až 42. Výnosy (príjmy) z poisťovacích služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 37, a finančných služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 39, sa nezahŕňajú do obratu, ak tieto služby sú poskytované pri dodaní tovaru alebo služby ako doplnkové služby. Do obratu sa nezahŕňajú výnosy (príjmy) z príležitostne predaného hmotného majetku okrem zásob a výnosy (príjmy) z príležitostne predaného nehmotného majetku.


    Myslím, že s tejto činnosti by mu vznikla povinnosť registrácie.

    virka je offline (nepripojený) virka

    virka
    A keď vystavil fa na základe inominátnej zmluvu-vyplatenie odmien za 2. pilier DDS.Mal tú fa vystaviť s DPH, keď bol platcom DPH alebo bez DPH?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.