Zavrieť

Porady

internetový obchod

Akým spôsobom je v internetovom obchode riešená reg.pokladnica?Potrebujem registráciu softwearu na DÚ,alebo účtujem cez faktúru,dobierku,...a RP ma nezujíma?Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    Ak nebudeš predávať priamo zákazníkovi tak RP nepotrebuješ. Budeš vystavovať faktúry s formou úhrady dobierka. Peniažky ti budú nabiehať na účet (jednoduchší spôsob) alebo ti ich bude bosiť poštár. Software sa na DÚ neregistruje. Ak by k tebe prichádzal zákazník a priamo u teba nakupoval, potom potrebuješ RP a tú treba na DÚ zaregistrovať.

    lenca je offline (nepripojený) lenca

    lenca
    Ahojte,
    mam podobny problem. Tiez mam internetovy obchod, kde posielam tovar na dobierku. Ale ak si chce niekto v mojom okoli nieco odomna kupit, musim mu to predat cez reg. pokladnu? Nestaci, ak vystavím PPD a výdajku zo skladu?
    Dakujem.
    Lenca

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Ak chces predat nieco fyzicky z ruky do ruky, tak musis mat registracku. Moznost samozrejme je urobit predaj na fakturu, kde uhrada bude najskor 1 den po dni vystavenia faktury. Vtedy nemusis mat registracku. A co sa tyka predaja na Internetu, tak ak beries platbu dopredu, ides na principe proformafaktura-faktura. Ak na dobierku, tak ide o klasicky predaj na fakturu.

    Bastian je offline (nepripojený) Bastian

    Bastian
    profesional Pozri príspevok
    Ak chces predat nieco fyzicky z ruky do ruky, tak musis mat registracku CHYBA!!!. Moznost samozrejme je urobit predaj na fakturu, kde uhrada bude najskor 1 den po dni vystavenia faktury. Vtedy nemusis mat registracku. A co sa tyka predaja na Internetu, tak ak beries platbu dopredu, ides na principe proformafaktura-faktura. Ak na dobierku, tak ide o klasicky predaj na fakturu.
    Viem, že reagujem neskoro... ale som túto tému objavil až teraz a myslím si, že je potrebné pre ďaľších ľudí, ktorí budú mať podobné otázky povedať, že:
    Predať na hotovosť (z ruky do ruky) je možné aj vystavením Fa + PPD - nie je potrebná registračná pokladnica.

    reimon je offline (nepripojený) reimon

    Elektrikár telom aj dušou... ...viac reimon
    Ahojte, chcel by som poprosiť o radu týkajúcu sa zriadenia internetového obchodu. Tento rok som sa stal živnostníkom, doteraz som nepotreboval na remeselnú činnosť prevádzku a ani registračnú pokladnicu . Mojim miestom podnikania ako SZČO bolo trvalé bydlisko. Chcel by som sa začať venovať aj obchodnej činnosti - predaj cez internet. Preto sa pýtam, či je mojou povinnosťou zahlásiť prevádzku na živnostenský úrad, alebo určitú časť domu ako kanceláriu na mestský úrad a pokiaľ môj predaj bude formou dobierky ako daňový doklad stačí faktúra a nie registračka?
    Za odpoveď ďakujem

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    Staci faktura, ak mas len internetovy obchod tak prevadzku nemas.

    reimon je offline (nepripojený) reimon

    Elektrikár telom aj dušou... ...viac reimon
    Ked som si kupoval novy pocitac v obchode dali mi namiesto blocku fakturu je to dovolene ?

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    reimon Pozri príspevok
    Ked som si kupoval novy pocitac v obchode dali mi namiesto blocku fakturu je to dovolene ?
    ....ale k tej faktúre Ti snáď dali príjmový pokladničný doklad

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    reimon Pozri príspevok
    Ked som si kupoval novy pocitac v obchode dali mi namiesto blocku fakturu je to dovolene ?
    ..alebo si myslel internetový obchod???

    V tom prípade je Tvoj doklad o úhrade faktúry....doklad z pošty, keď si preberal "dobierku"

    JanaKop je offline (nepripojený) JanaKop

    JanaKop
    Prajem pekný deň.
    Prosím Vás vie sa mi niekto pozrieť na fa v prílohe. Ide o to, že máme uzatvorené hráčke zmluvy, v ktorých majú hráčky nárok na príspevok na obuv, čiže oni si kúpia botasky a donesú mi doklad. Tu však ide o to, že jedna si objednala botasky z internetového obchodu z ameriky a teda mám len fa a potvrdenie objednávky.
    Potrebovala by som vedieť či mi to stačí aby som to mohla dať do nákladov.
    Ďakjem Vám.
    FAKTURA.jpg  

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.