Zavrieť

Porady

Leasing - SZČO

Chcem sa spýtať na leasing pri SZČO.

Ako je to s prvom akontáciou ? Aj tá sa spočíta do celkovej ceny auta a vydelí sa 36 mesiacmi, alebo sa dá celá akontácia do výdajov ovplyňujúcich ZD ?

Ja si myslím, že by sa aj akontácia mala pripočítať ku splátkam a vydeliť 36 mesiacmi a do výdajov sa uznajú len zaplatené splátky v uzávierkových úpravách , je tak ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lenočka je offline (nepripojený) Lenočka

    Lenočka
    Áno je tak, SZČO zaúčtuje prvú zvýšenú splátku ako výdaj neovpl.daň a potupuje tak, že obstar.cenu auta vydelí počtom mesiacov, ktoré auto spláca v tvojom prípade 36 a na konci roka zaúčtuje alikvotnú časť pripadajúcu na dané obdobie.

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    Dobry den, chcela by som sa este opytat jednu vec, s ktorou si neviem poradit.
    v r.2004 sme kupili auto na leasing a v leasingovej zmluve je uvedenená cena auta a havar.poist. cize v leas. splatke je uz poistenie zahrnute. Zaujimalo by ma, ci cena, ktorá sa pocita ako obstar. cena t. j. cena na odpis, je s poistným alebo bez neho? dakujem za radu.

    RastoPD je offline (nepripojený) RastoPD

    RastoPD
    Pozor na vstupnu cenu predmetu leasingu, pretoze vo Vasej evidencii majetku (cudzieho) musi byt rovnaka ako u prenajimatela - teda cena bez DPH z ceny auta. Plati od 1.1.2004!

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    RastoPD
    Pozor na vstupnu cenu predmetu leasingu, pretoze vo Vasej evidencii majetku (cudzieho) musi byt rovnaka ako u prenajimatela - teda cena bez DPH z ceny auta. Plati od 1.1.2004!
    Este sa Vas spýtam ci ta cena ma byt bez DPH aj ked nie sme platcovia DPH?
    Dakujem za radu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.